Barbell boyutları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 120 cm bar ile 160 cm bar arasında ne gibi fark var acaba agırlık koyulan yer 160 lık barda daha mı uzun ? Bar alıcam da oyüzden sordum şimdiden teşekkürler.

2. NaturalBeast

NaturalBeast Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    150kgyı aşmıyorsan fark etmez kardesim

Everybody wants to be a beast until it is time to do what real beasts do.

Trust your journey.

3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Çok çok fark eder bunun kiloyla ilgisi de çok fazla. Fiziğe az çok yakın olanlar hatırlar Moment olayını. Barın uzunluğu arttıkça ve kolunuzu tuttuğunuz mesafe ağırlıklarını olduğu kısma ne kadar uzaksa daha çok kuvvet uygulamak zorunda kalırsınız. Moment =f.x yani kuvvet çarpı kuvvet kolu. Bu da bar demiri uzadıkça uyguladığını kuvveti değiştiren doğrudan bir etkendir. Ama siz kollarınızı ağırlığa yakın bir yerde konumlandirirsaniz yani geniş tutuş yaparsanız bu fark azalır ama dar tutuş ve omuz hizali tutuslarda kısa barla arasında ne kadar fark olduğunu anlamanız zor olmayacaktir.

Bazen Kadın O Kadar Çirkin Olur ki İlacı Kendi Gazozuna Atarsin
    N.ALÇO

4. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    43
    Ha pardon bir de sorduğunu soruya cevap vereyim dediğin gibi uzun barda kilo konulan yer daha geniş olması lazım yanlış hatırlamıyorsam

Bazen Kadın O Kadar Çirkin Olur ki İlacı Kendi Gazozuna Atarsin
    N.ALÇO

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır bende 120 cmlik bar var ama ağırlıklıklar sığmıyor acaba 160 lık barda agırlık koyma yeri daha uzunsa ondan alcam oyüzden sordum
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mart 2015 ---
    Geniş tutuş yapsam bile bir sınırı var yani onun ya geniş yada dar tutuş yapılır ama curl yaparken 120 cmlik bar işime yarıyor fakat bench yaparken 120 lik bar kısa geliyor oyüzden 160 lıka bar alıcam fakat agırlıklar sığarmı diye emin olmak istedim
    Cevap için teşekkürler

6. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    120 lik bar zaten curl ve triceps çalışması için değilmi. bunlarda zaten +60 kilo takıp çalışan zaten ileri seviyededir bu soruyu sormaz böyle biri. 160cm bar ice örneğin bench yaparken geniş tutuşta göğüs vurmak isteyene yarar. kendimden örnek vereyim boyum 170 ben 160cm bar aldım geniş tutuşta iş görüyor tam plakaların dibinden tutuyorum. ama 180cm uzun bir insan kollarıda uzun olacağından geniş tutuş çalışamayabilir.
    160cm bar plaka takma yeri 30cm ve 15kg dökümplaka 4cm. yani her iki tarafa 7+7=14 plaka *15kg=toplamda 210kg plaka takılabilir. herhalde yeter :)
    sorunun cevabına gelince evinde hem 120 hem 160cm bar olan biri yazabilir buraya.

7. krykya

krykya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yapma kardeşim bar ın ağırlığından başka değişen hiçbirşey olmaz

Krykya

alpaslanözden bunu beğendi.
  8. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap için teşekkürler bende bench içi n soruyordum 30 cm olarak ölçmüssün teşekkür ederim eve ekipman diZiyorumda ona göre sipariş vericem

Sayfayı Paylaş