Bar Vidalarını Sıkıştıramıyorum çabuk gevşiyor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve seyyah78 tarafından 29 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. seyyah78

seyyah78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.aleykum;

Kolay gelsin herkese hayırlı günler dilerim. Bilgi almak istediğim konu Z barımın kelebek vidaları çok çabuk gevşiyor. elle yeterince sıkamıyorum sanırım . ağırlıkların vinil kaplama iri olan cinsten.

1. vidaları nasıl sabitlerim

2. Döküm ağırlık kullanmış olsam aynı sorunu yaşarmıydım .(İlave ağırlık alacağımdan onlarda böyle bir sorun dökümlerde de varmı merak ediyorum).

Teşekkür ederim .

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    döküm daha da zor, vinly ler gene biraz sıkışıor iyi sıkarsan, ama döküm mutlaka gevşiyor.

3. seyyah78

seyyah78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Neyle, Nasıl sıkıştırabiliriz ? Araya bir şey koysak veya bir püf noktası vardır diye tahmin ediyorum

4. seyyah78

seyyah78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2. bir vida ile veya bu diğer ssetlerde gördüğüm sıkıştırma yayları iş görürmü ? bilgisi olan yokmu acaba ? herhangi bir öneride bulunabilecek

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    yaylar yani klipsler dönmeli yıldız şeklindeki sabitleyicilerden çok daha kolay gevşiyor. Yıldız sabitleyicilerin ağırlığı iyice sıkıştırması için içlerinde plastik contalar oluyor, bu sayede çok sıkı bir şekilde ağırlığı sabitleyebiliyor, ama plastik conta düşerse o zaman sıkıştıramaz ve gevşer. Yıldız sabitleyici dediğim de şu oluyor:

seyyah78 bunu beğendi.
  6. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    yıldız sabitleyiciyi ters düüz takmayı dene yaylı kelepçeler için özel barlar var her bara olmuyorlar.

seyyah78 bunu beğendi.
  7. seyyah78

seyyah78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yıldız vidalarda lastik contalar üzerinde mevcut ama yinede gevşiyor . yani her set hemde çok moral bozuyor her set sonunda vida sıkmak çok can sıkıcı. neyle sıkabilirim bu vidaları elle çok sıkamıyorum sanırım. bir siteden 12 tl ye ilave bir çift vida daha aldım . Dambıl bar vs satan bir siteden tüm barların yorumlarını okumak zorunda kaldım aynı dertten muzdarip olan kişiler çok. orda 2 tane üst üste vida kullanan sorunu çözdüğünü yazmış. akşama deneyeceğim inş olur.

Sayfayı Paylaş