Bar kardeşler örnek alalim biz neden onlar gibi olamayalimki?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Panoraya tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    yapacak olan da.piyasada cok ucuz olan kapilara asilan plastik barfiks aletleride alip evde calisabilir parka marka kendinizi izletmeye merakliysaniz varsa o baska yurdum insani malum:))

2. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bu akşam gittiğimde değişik aletler öğrendim :D spor salonu gibi gerçekten mekik çekme aletinden tut herşey var süperrrrrrr !!

3. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    buranın bir forum olduğunu unutmadan yorum yapmanı tavsiye ederim burada baban,abin yaşında insanlar var ve yaptığın saygısızlık, bu arada böyle bir park görmedim fotoğraf atabilir misin?

4. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : üye videoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bizim burada spor parkı var (kozyatağı) ama barfiks çekemiyorsanız çekicem diye uğraşıp rezil olmakta var siz her ne kadar kimse takmaz desenizde türk milleti işte bakış atıyor mutlaka manalı manasız.

7. R.I.P_Zyzz

R.I.P_Zyzz Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Süper video gerçekten böyle insanalrın olması beni gururlandırdı :)

8. tayfun2161

tayfun2161 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle barfix çekme demirim olsa bende yaparım hatta hiç durmam ama yok işte :p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:55 ----------

Kardeş o videoda öyle yan nasıl duruyorlar bel kuvvetimi acaba ?

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Arkadaşlar ;

Böyle genç arkadaşların spor yapmaları tabii ki de oldukça hoş ve örnek olacak davranışlar ,

Fakat videodaki arkadaşların oldukça bilgisizce yaptıklarını söylemden geçemeyeceğim , öncelikle yaptıkları bazı egzersizlerde ciddi oranda eklemlere yük bindiriyorlar ,

Mesela eller ters-düz edilerek yaptıkları şınav ciddi tehlikeli sakın siz bunu denemeyin bile , özelliklede el eklemlerine ve bazı bilek kaslarına ciddi zarar verecektir ,

Ve bazı yaptıkları sanırım halka sporcularından özenilen egzersizlerde yanlış uygulamalar mevcut , halka sporcuları ve olımpik sporcular bu egzersizleri asla demir gibi esnekliği olmayan yerlerde yapmamaktadırlar , eğer bir kaç video izlerseniz tutunulan yer dahi oldukça esnektir , bu sayede eklemler büyük yükten kurtulmaktadırlar ,

Ve özellikle de yapılan bazı egzersizler kasların tersi yönünde yapıldığı için asla mantıklı değil oluşacak sakatlık sonucu o kas bir daha asla kullanılamayabilir , mesela eller arkada tersten tutulan ve gövdeyi sabit tutmaya çalışılan egzsersiz sırasında eğer bir sorun olursa hem sırt hemde ön kol kasları zarar görebilir hatta kopabilir ve en kötüsü kalıcı sakatlığa yol açabilir ,

Bu tarz sporlara meraklı olan arkadaşlara benim önerim mümkünse bu sporlara benzer olan olimpik sporlar var mesela halka gibi yada artistik jimnastik gibi onların salonlarna kayıt olun ve orada eğitmenler eşliğinde yapın , en azından bir süre öğrenin ,

Benim fikrimi merak edenler için demir gibi esnekliği neredeyse 0 olan bir metalde asla bu egzersizleri önermiyorum zaten güzel fizik için pek de faydalı egzsersizler yapılmıyor gördüğüm kadarıyla ,genel olarak olayın gösteri tarafı önemsenmiş , zaten beslenmelerine dikkat ettiklerini de zannetmiyorum bu arkadaşların ,

Saygılarımla , Danny Boy ...

TheBlack_D-D_, 2157, j.claude.er ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    O bilekleri çevirerek çekilen şınav ne öyle ? bileğini kırmadığına dua etsin onu yapan

11. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    hadi barbirader olalım :D

12. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    son paragrafı anlayamadım, barfiks'i (her çeşidini, chin-up, pull-up, muscle-up) de mi önermiyorsun demirde yapılan?

dediğine de katılıyorum, eller arkada tersten tutularak yapılan hareketler gerçekten anlamsız; ama neredeyse her street workout videosunda rastlanıyor. bilekleri döndürerek avuçiçleri bir yere, bir havaya bakarak çekilen şınavda da arkadaş bileklerini çıkartmaya çalışıyor herhalde diye düşünüyorum ben. bence, videodaki en gereksiz hareket barın etrafın da dönmek, o demirlerin kontrolü yapılmıyor neticede, bir ufak kırılmada ölüm tehlikesi var.

ama genel olarak, videodaki barda dönerek takla atan tarzanları, şınava alışılmadık yaklaşımlar getiren mahallenin abisi kılıklıları saymazsak, genel olarak güzel bir çalışma bence.

greek street training yazınca çıkan ve kumsalda 10ar barfiks çeken komşumuza göre hele çok profesyonel duruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=zfWL-jAsZt0&feature=relmfu

Son düzenleme: 5 Ağustos 2012
  13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Videonun çoğu Caddebostan sahilde geçiyor ve hiç rast gelmedim bu arkadaşlarla.
    Ayrıca bazı hareketler nizami değil. Diyebilirsiniz adamlar yapmış kusur mu buluyorsun ama öyle.
    Yine bazı hareketler de oldukça riskli. Gösteri amaçlı yapmışlar fakat her sporda sağlık önce gelmeli.
    Bir diğer nokta ise böyle şeyler tabi ki hoş şeyler fakat yurt dışında yapanlarla bizde yapanları görünce arada ki farklar ortaya çıkıyor. Vücut yapıları bile farklı

2157 bunu beğendi.
  14. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Tamamda bu adamların yaşam stili bu.Sabah 6 da kalkıp işe gitmek için uyandıklarını sanmıyorum.Günlerini bu işe harcıyorlar.Türkiye de bunların olmaması sadece bizlerden kaynaklı değil,yaşam şartları da bunu getiriyor.Bizler yaşamak için sıkıcı işlerle uğraşırken onlar temiz havada parkta spor yapabilecek durumdalar.

2157 bunu beğendi.
  15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    offtopic : bu istanbuldaki paslanmaz çelik barlardan vs parklara koymak lazım..özellikle dips parklarda olmaz genelde.. burda da bir iki parka yaptırmamız lazım ;)

buarada arkadaşların yaptıkları zor ama sırf bu işle uğraşarak, bol tekrarla yapılmayacak hareketler değil..ayrıca vg.ci iseniz eklemleriniz hassas demektir..bu tip hareketlerle eklemlerinizi riske atarak body hayatınızı bitirmeyin derim..

2157 ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Arkadaşlar bi şınav tarzı gördüm videoda.Adam ellerini ters şekile getirerek şınav çekiyor.Riskli birşeymi o yapılan hareket?

17. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Sakin deneyim felan deme mantik disi bir hareket her turlu sakatliga acik...

18. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Tamam bildirdiğiniz için.Denemeyi düşünüyordum ama riski var ise yapmaya değmez.

19. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Bende çok taktım Street Workout a :D Nerede direk görsem asılıyorum nasıl antreman yapıyorlar sürekli izliyorum ve dışarıda milletin söylediklerinden sıkıldığım için okul çıkışından eve dönmeyi 4 gözle bekliyorum eve girer girmez direk şınav çekerek sıçraya sıçraya odama gidiyorum :D
    Ama bir bar olmadığı için artık çok sıkıcı geliyor.Ama genede bırakmıyorum :D

DON'T KILL THE DREAM-EXECUTE IT.

20. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    videodaki gençler bilinçsizce çalışıyorlar eklemleri riske atacak şekilde. bi çok hareketi nizami yapmaktan ziyade azim ve hırsla çalışıyorlar doğruda olsa yanlışta olsa farketmiyor onlar için. spora verdikleri önem ve azimleri taktir edilir. ama spor salonunda da çalışıp belli bi seviyeye geldikten sonra arzu ettiginiz çalışmalar yapılabilir. parkta barfiks dips çalışacagımız aletlerde olsa bilinçsizce çalışmak sıkıntı yaratabilir.

Sayfayı Paylaş