band ve zincirleri nereden bulabilirim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve glory tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bana genellikle powerlifterların kullandıkları band ve chain (zincir) ler lazım. türkiye de bunları bulabileceğim bir yer var mı?? veya onerdiğiniz bir alternatif var mı??

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi güzel soru ama maalesef cevabını bilemiyorum.
    Bilmeyen arkadaşları öncelikle aydınlatalım, zincir ve bantların bizim güç sporlarındaki kullanımının mantığı patlamalı güç antrenmanı esnasında tepe noktalarda ağırlığın artmasını sağlamak, en aşağıda ise zincir yere temas ettiği/bantın gerginliği azaldığı için ilk çıkışta/kalkışta etkileri sıfır oluyor.
    Dips yaparken zincir boyna asılıyor, bench press yaparken barın yanlarından aşağıya sarkıtılıyor.
    Vallahi Türkiye'de böyle bir atmosfer olmasını ben çok zor görüyorum.
    Power Rack olayıda yok, kısmı tekrar çalışması yapabilmek için kullanılan.
    Eee, tüm bunlar olmuşken birde magnezyum tozu olsa süper olur, ellerin kaymasını önlemek için, böyle salonlar ve ekipmanlar istanbulda varsa, bilmek isterim :)

3. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    aynen karasan kafamdakileri benim için yazmıssın

ben olsun kendim almaya razıyım değil zincirler, dediğin gibi power rack gorsem atlarım ben türkiyede cogu zaman.

bugun arkadasla denedik yukarı kaldırdıkca biraz daha bastırmayı :D uzun süre calısırsak belki olabilir ama ilk denemede maşallah normal bench calısır gibi oldum.

aslında sanayiden tel benzeri seyler yaptırıp weight releaser düşünüyorum hic yoktan iyidir.
    bunun hakkında fikrin var mı?

Sayfayı Paylaş