Bana yardımcı olabilirmisiniz acaba??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve BaDSeCToR tarafından 8 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. BaDSeCToR

BaDSeCToR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abiler ben 14 yasında bir gencim ve bu spora baslıyıp sayıflamak ve kas yapmak istiyorum 2 sene once Karate-do sporunu yaptım ve yararı oldu ama ondan cok cabuk sıkıldım ve bıraktım.Simdi orta sona geciyorum ve boyum 178cm kilom ise 75 lutfen bana yardımcı olun nasıl baslarım nasıl kilo verebilirim cok fazla gobegim var lutfen bana yardımcı olun bu halimden utanıyorm.

2. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1. Sıkıntın göbekse, basketbol, futbol, yüzme gibi sporlar daha müsait senin için
    2. VG'de genelde 17-18 yaş uygundur diye bilinir. (Boy uzaması vs engellememek için)
    3. yediklerine daha çok özen göster. Abur cubur ve talı yemeyi azalt.

3. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    arkadasin dedigi gibi kardio tipi sporlar ile basla ve yavas yavas agirliga gec.su anda bile agirlik yapicaksan haftada 2 gun yeterli olur ve cok agir az tekrar yerine,hafif ama cok tekrarli yap ve bence su an icin bacak calismasini kisitla yada squat leg press bir sure daha girme,sadece tavsiye..

4. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    14 yaş için kendi vücut ağırlığını kullanabileceğin her türlü hareketi belli bir program dahilinde yapabilirsin.
    Eğer gelişim istiyorsan ve birazda disipline olabilirsen, haftada 3 gün (birer gün ara ile)
    Isınma+Gerdirme
    3 Set max tekrar Barfiks (hiç ile başlasan bile sorun değil, azmetmek ve yarım da olsa yüklenmek önemli)
    3 Set max tekrar crunch (yeni nesil zararsız mekik)
    3 set max tekrar şınav
    Bunların dışında dengeli beslenmek ve protein tüketmek çok önemli, kilo verme konusuna gelince mevsim müsait olduğunca hafif tempo ve uzun süreli koşular kilo vermende ciddi fayda sağlar, koşu sonrası gerdirme hareketleri senin yaşında çok faydalı, esnek bir vücuda sahip olmak bence çok önemli...

Sağlıklı Günler...

5. BaDSeCToR

BaDSeCToR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    destro abi dediklerin bana cok mantıklı geldi ama ben bunların hepsini yapamıyorum.Yapabildigim hareketler sunlar.Mekik:50-60 arası.şınav neredeyse hic cekemiyorum.ve barfiks 1/2 bunlara nasıl baslamalıyım ha birde bizim oturdugumuz ilcede fitness center yok.Sadece spor salonu var ordada işte anlarsınız kosu bandı filan bu spor salonuna yazılmalımıyım sizce??????

6. fatax06

fatax06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticari araç şöförü
    Yer:
    ANKARA
    bende 14 yaşında başladım

Ama sana tafsiye etmem ha ben şu anda 27 yaşındayım .sana tavsiye edeceyimşey kendini fazla yormadan düzenli ve her gün hafif itmanlarla vücudu ısındır veyeridmanlarıyla kendi evinde spor yap ve bolca koşuyap

Sayfayı Paylaş