Bana Yardım Edin Lütfen, Yeniyim

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve aysecik tarafından 6 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

forumu dolaştım ama kafam karıştı. bu yüzden yeni başlık açtım.

benim boyum 1,63 ve 56 kiloyum. daha önceleri spor salonunda 2-3 ay spor yaptım ama bir sonuç elde edemedim
    her hangi bir ilaç kullanmadım, zaten ne kullanacağımıda bilmiyorum. Yağ yakmak için hangi ilaçları önerirsiniz. ama bunları Türkiyede bulabilmeliyim ve fiyatlar nelerdir? bir kaç ay sonra iyi bir yerde spor yapmaya başlıcam, diğer gittiğim yerde spor hocası ilgilenmiyordu bile kendi halimde yapıyordum bişiler. eh haliyle hiç bir etkide görmedim.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

2. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    öncelikle siteye hoş geldinğiz
    sorunuza yanıt ise burada size kesinlikle ilaç tavsiye edilmeyecektir çünkü burası ecza deposu değil bu nedenle burada tavsiye edilen ürünler doğal beslenme ürünleridir bu yönden kafanıza bir şey takılmasın araştıracagınız ürün l carnitin olacak ve değişik şirketlere ait ürünler ve fiyatları vardır yaklasık 50 - 60 ytl kadar tabi bu ürünü etkin kullanmanız için uygun bir cardio egzersiz programa ihtiyac duyacaksınız bunun için gerekli programı oluşturmak için arkadaslar size yardımcı olacaktır eminim

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Edobey haklı, ilaca hiç gerek yok. En fazla L-Carnitine kullanabilirsiniz, oda ilaç değil zaten. İyi bir beslenme programı ve sıkı çalışma ile kilo probleminden kurtulabilirsiniz. Forumda bu konuyla ilgili bir çok yazı mevcut. 2 ay boyunca bunları uygularsanız etkilerini görmeye başlarsınız, ilk denemenizde yanlış giden bir şeyler olmuş olabilir, cardio vakti, yanlış beslenme vs... İlaç size kısa sürede kilo kaybettirebilir ama bırakıncada kısa sürede aldırır, yaratabileceği sağlık problemleride cabası. Spor ve beslenmeyi sıkı tutuni yağ yakmama gibi bir şansınız yok. Önemli olan yağ yakımını maksimize etmek ve amacınıza ulaşmak.

4. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkür ederim.

elbette ecza deposu değil bunu bende biliyorum, fakat sitede bir kaç isim okudum ve kafam karıştı. evde l- Carnitin var fakat ne zaman kullanacağımı bilmiyorum. Efedrin duymuştum birde fakat izmirdeki eczanelerde bulamıyorum.
    evde koşu bantım var bunda ne kadar koşturmalıyım? her gün 30 dakika yeterli mi?

Cardio nedir ? Arkadaşlar yeniyim ve hiç bir bilgim yok lütfen yardım edin.

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Efedrin kullanmayın! L-Carnitine cardiodan yarım saat önce alınabilir. Cardio kardiovasküler sistemi çalıştıran hareketlerin genel adıdır; yürüme, koşma, bisiklet, elliptical, kürek vs... Haftada 4-5 gün 30-45 dk cardio ideal yağ yakmak için. Fazlası kas yakımına sebep olabilir. Hafifte olsa ağırlık kaldırmanız kas dokusunu arttıracağından, yağ yakımını hızlandırır.

6. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    yapacagınız şey çok basit kafanızı karıştırmayalım l carnitini antremandan önce alacaksınız mg mına göre değişir ama 2 kapsul yeter bunun yanında kalorili yiyeceklere kısıtlama getirin kendinize hakım olamiyorsanız inşkence haline dönüştürmeyin olayı azaltma yoluna gidin beynınızde açlık hissi olmasın vede bol su alın efetrin olayı size çok yabacı kulaktan dolma bilgilere kapılmayın cardio denen olay koşu bisiklet gibi aletlerle yapılan yağ yakmaya yönelik çalışmalardır burada dikkat etmenız kereken şu vücüt 20 dakikadan sonra yağ yakmaya başlar bu yüzden siz nekadar uzatırsanız antremanı okadar iyi bunun içinde hızlı olmayan bir tempoda uzun süreli terleyici koşulardır hızlı koşmak çözüm değildir hızınızıda 220- yaş formülüyle hesaplaya bilirsinizi antreman başından sonuna sabit bir nabız atımıyla yapılan çalışmada denebilir cardio

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ayşecik seni adım adım zayıflatacağız ama dediklerimize harfiyen uyarsan yaza kadar fıt olma yolunda baya bir mesafe katetmiş olacağız ok.

şimdi evdeki koşu bandın mekanik değil motorludur umarım? bunun cvbını bekliyorum

şimdi vereceğimiz programa uyacağına söz verirsen başlayabiliriz

8. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler nasıl mutlu oldum verilen cevaplara bi bilseniz. :D

kilolu değilim aslında ama her bayanda olduğu gibi belirli bölgeler rahatsız ediyor ve bunları düzenli spor ile yok etmek istiyorum.

koşu bantım motorlu. Max hız 10 km / h ben genelde 7,2 km/ h ile yürüyorum 30 dk. (yürümeye çalışıyorum) :roll:

carnitinin mg 300 galiba ama evde bakmam lazım. peki carnitinim bitince nerden bulbilirim. Ben almanyay ya gittiğimde oradan getirmiştim de.

evet harfiyen uycam söz.

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    şimdi cardio anlayacağın dilde açıklayayım yağ yakmak,forma girmek,vucudu idmana hazırlamak adına yapılan haraketlerin geneline verilen haraketler topluluğudur

öncelikle çalışıyormusun sabah koşu bandını kullanabilrmisin.çünkü bunu metebolizmanın en hızlı olduğu zamanda kullanmanı isteyeceğim senden ve 1 ayda 4 kilo vereceksin üstelik spor salonuna gitmeden bu konuyla ilgili evde yapabileceğimiz egzersizler aletsiz ve aletli egzersizler var eminim seninde çok işine yarayacaktır

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewforum.php?f=22

bu üstteki linkte egzersizlerin nasıl yapıldığını dikkatlice izleyerek öğrenebilirsin ama sen uygulayacaksan ben ve diğer arkadaşlarım yazmaya başlayalım yoksa boşuna uğraştırma bizleride zaten aradıkların forumda mevcut ama sende foruma dönerek katetiğin gelişmeleri yazacaksın

10. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet çalışıyorum, ama sabah erken kalkıp koşumu yapabilirim, bu benim için sorun değil.

kesinlikle kat ettiğim gelişmeleri yazıcam. Bundan emin olabilirsin.

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    tamam başlayalım o zaman

l-carnitine veya cla artık bunları 10 eczaneden 5 inde mutklaka bulursun bunu buradan izmirde oturan üyelerimizle forumda konuşarakta öğrenebilirsin sana yakın hangi ecz vs vs vs

şimdi %80 beslenmek %10 spor yapkam %10 dinlenmek bu formunu korumak için gerekli olan oranlar dinlenmekte beslenmekte bu spor içinde olmazsa olmazlardandır

forumda yağ yakma teknikjleri var senin yağlarının yani rahatsızlık veren kısımlar bel ve basen diye düşünüyorum öncelikle carnitine bak tarihi geçmişmi

12. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beni rahatsız eden bölgeler Bel karın ve bacaklarım. daha sıkı olabilirler. hedefim bu bölgelerimi sıkılaştırmak

akşam eve gittiğimde 2 kapsül karnitin alıp 30 dk beklicem ve sonra da 45 dakika koşuya başlıcam. sabahda aynı şekilde ayrıca diğer egzersizleride uygulucam.

sözzzzzzz.

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yağ yakıcıyı nasıl kullanacağını bilmiyorsan bunu belirt yazalım zaten yağ yakıcılardan fazla birşey bekleme hayal kırıklığına uğrarsın bu yüzden sen dieytte yapacaksın yanı sıra kalori hesabı yapacaksın

şimdi sabah kalktın bunu her sabah tekrarla ancak ilk 4 gün arttırmalı birşekilde devam edeceğiz vucudun alışması için ilk gün

aç karnına idmandan hemen önce bir kahve iç yağ yakıcını iç ve 20 dk koşu bandı yap (aç karnına) kahve de yağ yakmana yardımcı olacaktır mümkün olduğu kadar kalın şeyler giy idman sırasında ancak haraketlerini kısıtlamamalı 2.gün 30 3.gün 30 4.gün 40 ve daha sora hersabah aç karnına 45 dk koşu bandı ve hersabah aç karnına kahve içmeyi unutma bunu idmandan önce yapacaksın diye yazmıştık bunları not al kalori hesabı yapabiliyormusun sitede kalori cetvelleri var bir gün içinde aldığın kalorii miktarını hesaplar ve yazarsan sevinirim ona göre bir diyet listesi yapalım sana arkadaşım ve diğer arkadaşlarımızda sana yardımcı olacaklardır

14. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Not aldım yazdıklarını.

kalori hesabını bilmiyorum ama öğrenirim siteyi altına üstüe getiririm :)
    ama şunu eklemeliyim. düzensiz beslenyorum. sabah bişi yemiyorum. öğlende işyerinde tabldot ne varsa.
    mesela bu günkü menüde bulgur pilavı, nohut cacık ve mercimek çorbası vardı. Akşamda bişey yemicem.

tabldotu beyenmezsem eğer çeyrek döner ya da köfte ekmek yiyor ve ayran içiyorum. :cry:

işte böle

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet ençok yapılan hatalardan biriside aşırı yüklenip(spora ) erken bıkmak o yüzden bence sabahları yeterlidir ancak hayır sıkılmam dersen ki bunu yapabilen hiçbir bayan tanımadım şimdiye kadar (BAYANLAR ÇABUK SIKILIRLAR) :) tabi sözüm meclisten dışarı sizin azminizi kırmak istemem eve carnitini idmandan 45 veya 30 dk önce almanız yeterli olacaktır edobeyinde belirttiği gibi vücut belli bir süreden sora yağ yakmaya başlayacaktır bu çok doğru o yüzden idmana başladığınız zaman mutlaka 1 saat cardio yapmalısınız

koşu bandıdan sora bel ve mide hareketleri uygulamalısınız bunlar evde kolaylıkla yapabileceğiniz hareketler öncelikle sopa çevirme (herhangi bir uzun fırça sapı yoksa nalburlardan alın) sopayı ensenize koyarak ayakarınızı bir omuz genişliği açın ve daha sora sopayı iki ucundan tutun T harfine benzer bir şekil kusura bakmayın bu haraketin resimi forumda yok ama en kısa zamanda ekliyoruz ve sora ayaklar sabit sağa ve sola 180 derecelik dönüşler yapıyoruz

3.hareket
    bildiğimiz mekik midemiz yanana kadar devam buna umarım bu hareketi yapabiliyorsunuzdur 3x20 diyelim

sorada

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=291

burada sırasıyla takip ederk yaparsınız aletli olanları ise zaten 1 tane var gerek yok ama özellikle crunches bunu tavsiye ederim ayaklarınızı çekyat veya daha alçak birşeye uzatarak resimde gördügünüz gibi yapmaya devam

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewforum.php?f=17

bu linkteki başlıklarda yararı olacağına inandığım çok şeyler var kalori cetvelide dahil negatif kalorili yiyecekler mesela elma 80 kalori ama vücut elmayı sindirmek için 100 kalori harcıyor bunlar tam sana göre gferçi beslenmende düzensiz bu beni üzdü açıkçası dur bakalım diğer arkadaşlar ne diyecekler

17. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmem düzensiz kötü bir durum :( itiraf ediyorum. evde Kitap var bende Fat Burner Menüler var bir sürü.
    ilgilenen arkadaşlar varsa tarif yazabilirim. kendim hiç uygulamadım.

Arkadaşlar düzensiz beslenmem konusunda da pek iyi şeyler söylemezler her halde. diğer önemli konu ise sıvı tüketimii arttırmam gerekir, çok az su içiyorum

18. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet sıvı tüketimini arttırmalısın bunu kendin için yapacaksın kararlı olmalısın elindeki kitaptan faydalı bilgileri yazarsan iyi olur tabiki mutlaka bir faydalanan çıkacaktır amacımız tüm üyelere ayırt etmeden en doğru ve ensağlıklı şekilde spor yapmalarını formda kalmalarının sağlamak bunu içinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ben diğer mod arkadaşlarlada konuştum EyeSeeYou sana diet programı belirleyecek yanlız ona uyacağına dair söz vermelisin :) kimse emeğinin boşa gitmesini istemez sana vereceğimiz diet listesinde meyve ve sebze ağırlıklı bir liste olacaktır tahminim gerçi bu konunun üstadı EyeSeeYou ne söyleyecek bilmem ama düzenli beslenme kon usuna gelince çantana meyve koyabilirsin veya işyerinde çalışırken meyve tüketmene kimse ses çıkarmaz heralde seni tok tutacak tokluk hissi verecek olan su + sıvı ihtiyacını karşılayacaktır eee nezaman başlayacaksın idmanlara

19. aysecik

aysecik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dün akşam başladım. söz verdim. yaptım.
    ilk önce koyu kahve içtim şekersiz büyük fincan. iğrençti. ( sabah aç karınla daha da iğrenç oluyor). yarım saat bekledim e sonrasında yarım saat kalın giysi giyip koştum.
    sabahta aynısını yaptım. ama zamanım az olduğundan sadece 20 dk uyguluyabildim.
    yanlız diğer egzersizleri dün yapamadım
    bugün erken başlıcam. :)

20. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar size gereken şeyleri söylemişler...ancak...ilk etapta yapmanız gereken beslenmenizi düzene koymak...zira düzensiz besleniyorsunuz...az ve sık yiyin...günde 5-6 öğün yemeye çalışın...her öğününüzde mutlaka yağsız bir protein bulunsun (tavuk göğsü, yağsız kırmız et,light ton balığı, yumurta beyazı)...ve de bol sebze(patates,bezelye,havuç ve mısır hariç)...bol su için her gün(en az 3 lt)...abur cubur ve yağlı yiyecekleri kesin...şimdilik bunlarla başlayın, bir miktar kg vereceksinizdir...cardio yapmayın, kafein ve l-carnitin kullanmayın...onlara ileride vücudunuz kg vermede direnç göstermeye başladığında başlarsınız...şimdiden başlarsanız vücut zamanla bunlara alışır ve etkileri giderek azalır...en gerekli olacakları zamanda gereken etkiyi veremeyecek duruma gelebilirler...

Sayfayı Paylaş