Bana verilen programa bakar mısın? kötü gibi geldi bana

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qubee tarafından 29 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. qubee

qubee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merabalar ben forumu 2-3 haftadır takip ediyorum. Ve gördüğüm kadarıyla konuda uzmanlar ve hocalar da mevcut forumda.

1 aydır spora gidiyorum başlangıç programını bıraktım ve salondaki danışman bana yeni bi prog verdi. ama programda çook fazla hareket var gibi. ben bbyi kilo almak için yapanlardanım ve bi antremanda 14 hareket çok gibi sanki zaten pilim bitiyo.hoca bunu 1 ay için verdi sonra hergüne farklı olan programdan verecek. bi hafta uyguladım programı. programım şöyle

leg extension
    leg press
    leg curl
    chest press
    butterfly
    front lat pull down
    back lat pulldown
    shoulder press
    triceps push down
    standing arm curl
    hammer arm curl
    mekik
    ters mekik
    leg raise

gördüğünüz gibi yaz yaz bile bitmedi antreman ömür gibi geçiyo :)

2. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    hocalarımız daha kaliteli,faydalı yorumlar getireceklerdir eminim.ama şahsi görüşlerim şöyle:

mekikleri sayma zaten
    ben ilk zamanlarımda mekikleri ısınma amaçlı hergün yapardım.
    çoğu kimse de öyle yapmıştır tahminimce.
    ilk 3 hareket bacak için,normal sayılabilir,
    butterfly biraz spesifik bi hareket kaçmış,onun yerine icnline press yazılabilirdi kanımca.
    kanat hareketleri de iyi sayılır,2 hareket iyidir.
    triceps bir hareket daha yazılabilirdi,
    omuz için yine bir hareket daha yazılabilirdi bence.
    bicepste de hammer curl yerine barbell curl daha temel hareket olduğu için tercih edilebilirdi.

genel olarak bence güzel bi program,biraz fazla set olsa da fena değil.
    bana kalırsa yine bunları yap ama 3 değil 2şer set çalış.
    ilk zamanlarda beslenme tekniklerini,antreman tekniklerini çok fazla bilmiyosundur,bu kadar çok set çıkarmak sana pek fayda vermeyebilir.
    her bölgeyi her antremanda çalıştırıyosun,o yüzden biraz kaslarına dinlenme için zaman ver,haftada 4 günü aşma

edit: bu da çok kötü değil ama ben olsam bölgelere ayrılmış bir programı tercih ederdim

Son düzenleme: 29 Kasım 2007
  3. zabazingo

zabazingo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hani hiçbirşey bilmiyorsam, düz mantıkla bile her gün aynı hareketler ile birkaç bölgeyi bir arada çalışmanın doğru olmadığını söyleyebilirim. Ben ilk başladığımda bile her güne farklı program verilmişti.

Ben 6-8 hareketli programdan sıkılıyorum; siz hergün 14 hareketi nasıl yapacaksınız ? Genel bir hesapla ortalama 3 set olsa toplam 42 set yapar. Set aralarında 0,5-1 dk. bekleseniz bile sırf ısınma ve bekleme 1 saati buluyor.

Bana böyle program verilse, ilk söyleceğim şey "mantıklı bulmadığım" olurdu.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, aslında ilk program için en doğrusu budur, evet zordur, split yani vücudu bölümlere ayırmaktan daha fazla azim ister, ancak split çalışmanın da asıl amacı, daha rahat olmak değil, o bölümlenmiş bölgeleri daha fazla zorlamaktır.
    Zaten ilk 2 ay, (en azından diyorum) amaç vücudu açmak, bir bütün olarak, sistemi idmana alıştırmak, hazırlamak.
    ve bunu yaparken, her hareket önce 2 sonra 3 set yapılır.
    4 set yapılmaz bile.
    Yani kafanızda, kendinizi tüketerek yapılan, her hareketin 4 set yapıldığı, her sette kendinizi zorladığınız bir program olarak düşünmeyin yukarıdaki programı.
    Kilolar son derece rahat kaldırılacak ağırlıklardan oluşur, 2'şer setten toplam 20 (genelde 8-11 hareketten oluşur adaptasyon programı)
    Sonra bu kolay geldiği zaman, 3'er sete çıkılır.
    4'er sete geçmek için ben en az 2 ay beklemeyi öneriyorum.
    İşte zaten o zaman, set sayısı 40'a çıkar, ki o saatten sonra, vücudu değişik gruplara ayırmanın mantığı vardır.
    Yani programda bir sorun yok.
    Daha iyi olabilirdi, ama kesinlikle kabul edilebilir, düzgün bir program.
    Son olarak, bu programda bir çok insana sevimsiz gelen karın ve bacak hareketlerin özel bir önem verilmiş, 14 hareketin 6 tanesi bu iki bölgeye yönelik.
    Bu eleştirilebilir!
    Ancak yağ oranın fazla ise, sana hiç acımam, paşa paşa yap derim, hiçbir zararı olmaz!!!
    Ancak, şundan korkarım, eğer çok bezdiysen bu proramdan, hareket sayısını 10'a düşürt.
    Daha az yapmak, hiç yapmamaktan iyidir!
    Sakın 3'er setten fazla yapma, eğer hocan her hareketten 4'er set yaptırıyorsa, onun Namin Ekin olmasından şüphe ederim, seni SAT komandosu olarak yetiştiriyor olabilir :D

saydam bunu beğendi.
  5. qubee

qubee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla abicim yağlı olsam bana da koymaz bu kadar hareket de. 184 boy 65 kiloyum bu hareketleri yaptıktan sonra iyicene incelip kaybolacam diye korkuyorum :)

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    leg press harici 1. ay proğram için ideal proğramlardan biri

Sayfayı Paylaş