Bana Supplement Tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sigmar tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sigmar

Sigmar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle herkese şimdiden iyi yıllar dilerim.
    Aslında forumda tavsiye isteği başlıkları çok ama kendimi anlatacağım için daha uygun olur diye yeni konu açmak istedim.
    yaşım 20, ektomorf yapıya sahibim, spora yaklaşık 5-6 ay ara verdim aradan önce zaten 1 yıl kesintisiz yapmıştım bundan önce body adına bir geçmişim olmadı. bu zamanlarda whey protein, gainer, creatin, glutamine kullandım. başladığımda 52 kiloydum 1 yıl içerisinde düzenli beslenmeyle birlikte 65 kiloya ulaştım üniversiteye başladığım için ara vermek zorunda kaldım beslenmeyi de oradaki gibi yürütemedim, biraz kilo kaybım oldu tabi.

Şimdi yeniden başlayacağım ama bu sefer daha ciddi olarak yapacağım bu sporu.
    Bu spordan beklentim büyümek, hacim vs. :)

şimdi konuya gelecek olursam ben Gaspari myofusion ve vitargo yu kafama yazmıştım myofusion tek başına yeterli olur mu ayriyetten whey protein almalı mıyım?

Bunların yanında hangi supplementleri önerirsiniz? Saygılar.

2. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle myofusion tek başına yeterli olurmu yanında whey almalımıyım demişsin.Myofusion zaten wheydir.Aynı zamanda kaliteli bir tozdur.Yanında vitargoyu düşünmüşsün.Vitargo kilo alımında etmendir.Çok hızlı sindirilen bir karbonhidrattır zaten.Tavsiyem 2 sinide alman.Süer bir kombine olur kararımca.En iyi kullanımı ise antremandan sonra whey içeceğinizin içine ihtiyacınız olan(60 ila 90 gr karbo) karbo miktarı kadar eklemenizdir...

Sigmar bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Myofusion whey değildir blend proteindir. İçinde farklı emilim sürelerini barındıran protein türleri vardır.

Ayrıca o kadar ara vermişsiniz hiç birini kullanmayın. 4-6 hafta arası ara verildiği zaman aynı performansta devam edebilirsiniz ama siz daha uzun süre bırakmışsınız. Şuan için supplement kullanmanıza gerek yok

Sigmar ve alper92 bunu beğendi.
  4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kauss'a katılıyorum. Şu an için bir supplement kullanmana gerek yok.

4-5 ay non stop devam et düzgün bir belsenmeyle. Sonrasında protein tozu ve kreatin desteği filan alabilirsin.

Şu anda tavsiye edebileceğim tek takviye balık yağı olacaktır.

Kolay gelsin. Spor hayatında başarılar

5. Sigmar

Sigmar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler değerli yorumlarınız için balık yağı mevcut zaten peki balık yağını nasıl kullanmamı önerirsiniz?

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Günlük alman gereken epa ve dha miktarı en az 1000 mg olmalı.

Ona göre kapsül sayısı belirleyip gün içine bölüp öğünlerden önce alabilirsin..

Sigmar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş