Bana göre bi program lütfen (foto ve bilgiler içeride)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cnsnmrt tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. cnsnmrt

cnsnmrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba evde vg yapmak istiyorum. Haftada sadece pazar, pazartesi, salı, çarşamba perşembe sabah 9a kadar müsaitim. En erken ne zaman kalkmam gerekiyorsa kalkarım.
    Elimde;
    Yetecek kadar ağırlık
    1 düz bar
    1 z bar
    1 barfiks
    2 ayarlanabilir dumbell
    1 ayarlanabilir ağırlık ve mekik sehpası

20 yaşındayım 183cm ve 83kg yim. Fotoğrafımı ekledim. (Gerekirse yağ yakıcı ve kas yapıcı kullanabilirim.)
    Lütfen güzel bi program hazırlayın bana, çalışmak istiyorum, terimleri biliyorum, çok teşekkürler, neler yapmam gerekiyosa yazın arkadaşlar :oops:

2. cnsnmrt

cnsnmrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Büyük resim arkadaşlar: [​IMG]

3. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    göğüs
    bench press
    incline bench press
    dumbell flyer
    dumbell pluvver

omuz
    front dumbell raise
    lateral raise

biceps
    burbell curls
    preacher curls

triceps
    tricepspush down
    dumbell french

trapez
    standing dumbell upright row
    veya upright burbell row

sırt
    wide griplat pull down

benim programım bu arkadaşım 1 ayda iyi ölçü aldım
    programı 2 ye böl 3*8 le başla!
    henüz cvp verede yok ztn ben hocada değilim çok tecrübelide değilim kendi programımı siteden bakıp kendim oluşturdum!
    sen bunla başla vücudunun reaksiyonuna göre programı siteden araştırıp değiştirebilirsin!

bunlara ilaveten dumbella sağa sola eğiliş ve mekik ilave olarak çalışırsın!
    iyi çalışmalar!
    unutmaki antremandan önemlisi beslenmedir yağ,şeker,tuz bunları unut;)

4. cnsnmrt

cnsnmrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Saol dostum bende sana, %100whey öneririm. Yeni başlayanlar için idealmiş, bi araştır sende, ben alıcam

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yeni başlayanlar için ideal olan whey değil önce sağlam bir beslenme programı oluşturmaktır..
    bunun için günlük protein alımına (ortalama kilon*2) ve kaliteli karbo alımına (ortalama kilon*4)
    dikkat etmelisin..

whey gibi besin desteklerini ise yaptığın beslenme (özellikle protein alımı) yetersiz geliyorsa ve/veya beslenme programını disiplin içersinde uygulayacak ortama ve şartlara sahip değilsen kullanmalısın.. (iş, okul vs..)

bana kalırsa daha ilk günden besin desteği kullanmaya başlayan sporcular bir beslenme disiplini ve sorumluluğu oluşturmakta güçlük çekerler.. bu nedenle bir beslenme disiplini ve bilinci oluşturabilmek adına her ne olursa olsun ilk 3 veya ilk 6 aylık dönemde kaliteli bir beslenme programına sıkı sıkıya uyulması taraftarıyım..

daha sonra ihtiyaca ve istenen performansa göre (gelişen vücudun besin isteği artacağından bu isteği artık kaliteli bir beslenme programıyla bile sağlamak güçleşince) yine mümkün mertebe beslenme programına uyulmaya çalışılarak beslenme takviyeleriyle yönelinebilir..

6. cnsnmrt

cnsnmrt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Haklısın evet fakat hiç iyi beslenemiyorum ben, öğrenciyim işte evim yok, o yüzden bunu almalıyım diye düşündüm.

Sayfayı Paylaş