Bana En Uygun Spor Hangisi Biraz Yardım Lütfen

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve RoqueRequiem tarafından 11 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Güreşmi Boksmu ?

1. Boks

oy sayısı 14
    53,8%
  2. Güreş

oy sayısı 12
    46,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. RoqueRequiem

RoqueRequiem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FurKaN
    Yer:
    İstanbuL.
    Öncelikle herkeze sevgiler saygılar. biraz kendimi tanıtıyım lise 3 e geçtim yaşım 17 boyum 1.76 kilom 50 biraz zayıfım ama kollarım uzun , 6 ay boks yaptım ve gerçekten faydasını gördüm yumruklarım çok sert olmuştu ve kollarım uzun olduğu için rahat vurabiliyordum ama bugun londra 2012 güreş müsabakalarını izlerken çok hoşuma gitti ve güreşçi bir arkadaşımla müsabaka yaptık onu ilk yakınıma sokmadım mesafeyi korudum ama beni bir tuttu :D tutuş o tutuş birdaha yerden kalkamadım duh sizden istiyiceğim şey bana hangisi yatkın ve sadece güreş yaptım o cocukta sende yetenek var dedi tutuşlarım atmaya çalışmalarım filan güreş ve boksu bir arada idare edebilirmiyim yada hangisi bana uygun olur şimdiden çok teşekkür ederim

2. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Güreş ve box kombinasyonu güzel bir seçim bence

RoqueRequiem bunu beğendi.
  3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Bana sorarsan boxa gitmişsin güreşi denemeni tavsiye ederim güreş+Vg yaparsan çok iyi olur

4. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    güreşi deneyeceksen vakit kaybetmeden hemen başla dene.yaşın 20yi geçince müsabakalara sporcu yetiştiren yerler seni büyük ihtimalle almayacaktır.

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    6 ay boks yapmışsın güreşe git, hem esneklikte kazanırsın.

6. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    rogue
    yaşının 17 olması senin için güzel bir avantaj bu sitede olduğuna göre vg de ilgini çekiyor demekki yıllarca boks yapmış birisi olarak Türkiye de boks yapmanın bir mantığı olmadığı gerçeğini ne yazıkki belirtmeliyim.
    Güreş antrenmanları ağırdır halat çalışarak muhteşem kanat ve kollara sahip olursun ayrıca vg de yaptığımız hemen hemen her hareketi dönem dönem çalışır güreşçiler ayrıca ata sporumuz pehlivanlık güzeldir Ahmet TAŞÇI bir efsanedir ve güreş e 20 yaşında başlamıştı diye hatırlıyorum geç kalmış değilsin yaşın itibariyle klüb bulmada zorlanabilirsin biraz ısrar eder ve isteğini belli edersen antrenörler kıyamayıp kabul edebilirler.
    spor hayatında başarılar.

7. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Güreş'e git bence...Hatta hiç bekle hemen bir salon bul başla :)

8. RoqueRequiem

RoqueRequiem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FurKaN
    Yer:
    İstanbuL.
    Çok teşekkür ederim saygılar :) en kısa zamanda başlıyorum güreşe

9. NoLy35

NoLy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mert
    Yer:
    İzmir / Bornova
    kardeşim bana sorarsan şuanki fiziğinle boxda avantajlı gözüküyorsun ancak insan hoşuna gideni yapmalı , güreşe başlamanı tavsiye ederim çünkü box + güreş çok iyi bir kombinasyon ama güreşte başarı kaydetmen için bence kilo alman sağlıklı beslenip aynanda spor yaparak yağlanmadan güreş için elverişli bir vücut yapabilirsin. ( buarada neden kilo almanı söyledim çünkü boyun 176 ve kilon 50 boyuna göre aşırı zayıfsın ben 174 üm 59 kiloyum ve zayıfım ve bunun eksiklerini çekiyorum yani boyuna göre ideal bi kilo tutturmalısın en az 60 olman gerekli)ama bu arada sorarsan box da kolların uzun avantajlı duruyorsun :)

10. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    güreşteki garip pozisyonları geçiyorum vucudnun şekli bozulcak ve güreşe has bazı rahatsızlıklar var 1. kulakla ilgili bir rahatsızlık kıkırdak kırılıyo ve kemik kırılmasından 10 kat kötü acıyomuş resimde ekliyim hatta.ve omurganın içine ediyo güreş.güreşte şampıyonluk fln hayalin yoksa hiiiç bulaşma derim.

boks ise bende boksörüm daha iyi sağlam bi spor.ayrıca boksta kafaya yumruk alıyo a.tal oluyo diyo millet.ulan o adamın düşündüğü kadar yumruk yesek kim boks yapar ?? bbuna çok sinir oluyorum açıkcası..ben 2 senedir boks yapıyorum hiç daya öyle çok bi dayak yediğimi hatırlamıyorum sokakta 10 katını yemişimdir.

güreş güçlenmeni sağlar boksta güçlendirir ama güreş çok sakat bi spor kardeşim. boks insanlara tehlikeli geliyo yumruk olduğu için ama onlara 1 ay güreş 1 ay boks çalıştır herkezin fikri değişir...

ve bu kulak kırılması belli bi seviyeden sonra oluyo hatta olimpiyatlarda dikkat ettiysen kulaklarını bantla bağlıyolar falan onlar kulakları resimdeki gibi olduğu için bu sakatlığı olmayanlar ise şanslı olanlar tabi...çok kötü bişey bu kulak olayı beni güreşten nefret ettirdi......:(

(bunları söylüyorum ama ben güreşide boksuda uzun süre yapmış birisi olarak söylüyorum)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 2 Eylül 2012
  11. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    güreş de sanki boyu kısa ve kilolu daha avantajlı olur tam bilmiyorum ama senin kolların uzunsa boks daha iyi

12. oguzhan59

oguzhan59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi Spor Daha Hoşuna Gidiyorsa Onu Yapmalısın Smdi O Senin Öyle Tuttu Attı Diye O Sporamı Başlaman Lazım :)

13. Emre35_

Emre35_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer güreşe gidersen antremanları çok güzel vg ye gitmene gerek kalmaz çok iyi bir vücuda sahip olursun.ancak boks tan daha zor OZAN119 un da bahsettiiği gibi.
    Ben bir şeyler öğrenmek istiyorum vücutta yapayım sadece spor olarak yapcam diyosan GÜREŞ !

14. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Hepinize öncelikle selamlar.İstanbulda Avrupa yakasında sarıyer kağıthane levent civarı gelebiecekler varsa oralardan kick box dersi var.Hocamız 1969 tek-wan-do 1970 dünya kick box şampiyonudur.7 kişilik grupla günde 1,5 saatten haftanın 3 günü aylık 100 tlden ders veriyor.Sonuçta bu onun ekmek kapısı fakat asıl amacı bildiklerini başkalarına aktarmaktır.Özel ders gibi verilen bu dersler sonunda istek üzerine KUŞAK alınabilir.Yani bu sadece spor amaçlı ve dövüşmeyi öğrenmek gibi değilde en az kırmızı siyah kuşak olduktan sonra maçlara çıkılabilecek bir şeydir.Böyle fırsat bir daha bulunmaz.İlgilenenler facebookum burada https://www.facebook.com/HadHunter1453 buna mesaj atabilirsiniz...

15. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    boksu seç çünkü

öncelikle sen zayıf ve uzun boylumuşsun. sen güreşi iyi yapamassın kardeş. benim kardeşim 14 yaşındda 80 kiloydu bozu 1.65 falan balıkesire güreş müsabakalarına gidecekti 74 kiloya zayıfladı kendinden çok büyük çocuklarla güreşeceği için ve 2 tane 2. lik madalyası alıp geldi. yani güreş için biraz kalıplı olman lazım.

16. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yapına uygun sporu seçeceksin ben zayıfım kickboksa gidiyorum öneririm cok ağır spordur ama cok cok eğlencelidir

Sayfayı Paylaş