Baltalı Keçi Sütü Lor Peyniri 1.2 gr yağ 26 gr protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Atlas89 tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Atlas89

Atlas89 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bugün Yörsan lor almak için markete gittim. Alt rafta başlıkta bahsettiğim loru görünce besin değerlerini inceledim. 1,2 gr yağ ve 26 gr protein içerdiğini okuyunca hemen aldım. Daha önce bu peyniri kullanan var mı, keçi sütünün herhangi bir zararı var mı?

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Zararı yoktur ama oldukça tuzlu ve pahalıdır.

3. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/baltal-ke-lor-peyniri-26gr-t66019.html
    daha önce bu linkte bahsetmiştim . Ürünü kullandım .Arkadaşın dediği gibi biraz tuzlu fakat yağ oranı çok düşük . tercih edilebilir bence .

Benim asıl kullandıgım ürün buydu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/gelibolu-organik-ke-loru-t66018.html
    kaç paket bitirdiğimi hatırlamıyorum acıkcası . Normal lor yerine keçi lorlarını tercih ediyorum ben . Biraz tuzlu olmalarının bir sıkıntı yaratacagını sanmıyorum acıkcası.

ayrıca son paylastıgım lınktekı gelıbolu organıc ın peynırını artık hıcbıryerde bulamıyorum .sanırım pıyasadan kalktı sıtelerındede yok . Mail attım fırmaya fakat herhangı bır donus olmadı . yaklasık 1 aydır peynırsızım :( kaanlar lor peynırı ıle ıdare etmekteyım .

4. Atlas89

Atlas89 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    peynirin uzun zaman kullanım için pahalı olduğu doğru 300 gramlık paketi 5,5 lira ancak daha önce açılmış olan başlıkta söylendiği gibi ağır bir kokusu, kötü bir tadı yok. tuzu bana çok fazla gelmedi, tuz miktarı da yazmadığı için şimdi biraz tereddüt ettim. bunu sürekli kullanmam halinde tuzdan zarar görür müyüm? kan basıncım biraz yüksek ve tuzun buna iyi gelmediğini biliyorum.

5. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    tam bir bilgiye sahip değilim fakat tahminimce içine ayrıca tuz atılmıyordur diye düşünüyorum . keçi peynirlerinin her türevi tuzlu zaten . Sanırım yapılış sırasında doğal olarakmı oluşuyor veya atılıyorsa neden tuz atılıyor bende öğrenmek isterim bilen arkadaşlar varsa . tuzsuz olanlarınada hiç rastlamadım şu ana kadar ben .

6. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Baltalı Keçi Loru gerçekten mükemmel. Laktoz hassasiyetim var bu ürünü rahatlıkla tüketebiliyorum. Tadı da enfes... Hem Keçi olduğu için ÇOK SAĞLIKLI hem de %1 yağ içeriyor, gg de satanlar da var. Bazen bir tek Metro da bulabiliyorum, ama google a yazın, satış sitelerinde dönem dönem çoklu paketler halinde satılıyor, şu anda da satanlar var. Migros getirmiyor, bazen çok nadiren Carrefour Hiperlerde bulunabiliyor, fiyatı 7.50 TL ydi en son Carrefourda. Ama Carrefourlara 2 aydır falan gelmiyor hiç, telefon açıp soruyorum sürekli. :)

Sayfayı Paylaş