Ballı Muzlu Süt!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Exotica tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    Öncelikle Merhabalar.. BodyForumTR kullanıcıları ve yetkili arkadaşlar!! Sitenize yeni üyeyim gerçekten güzel bilgiler mevcut.yani bir insanın aldıgı bilgilere dayanıp derleyip toplaması sonucu kendi figürlerini çıkarabileceği bir yer!! :) forumu araştrdım. ama aradığım konu gerçekten yoktu! bende konu açmak zorunda kaldım.

Soru 1 ; bu ballı muzlu süt karışımı blendır ile yapılan.ben biraz antreman çalıştıktan sonra gece yatmadan saat 11 e doğru içiyorum.ama bu maddenin vücutta kıllanma yapması mümkünmü??? gerçekten içtikten sonra ne biliyim 1 hafta sonra felan vücutta bazı yerde belirgin 1-2 tüy çıkar oldu. bende dedim kılları hareketemi geçirdiiki diyerekten sormak istedim.. bir diyetisyene sordum. kıllanma yapabilecek unsur yoktur dedi. peki sizler ne düşüyorsunuz??

ve Soru 2: Bende vücut egzersizlerine başladım.karın göğüs gibi.. ama ben kilolu bir insan değilim. zayıf denilebilir.tabi hafif yada fazla kas kütlesini meydana çıkarmak için gerekli besinler ve proteinler gerekiyo yani biraz kilo almak ve onu kasa döndürmek... zayıf bir insanın body yapması mantıksız değilmi? çünkü neyi kasa dönrücek yeterince kas olmuş daha fazlasına çıkamaz :) ben günlük alacağım besinlere ballı muzlu süt + 100grm Yulaf ile karıştırıp içmek istiyorum. sizce nasıl?? farzedelim güzel.. perfect!!! :) dediniz ama bunu dediğim gibi antremandan sonra gecemi içmek iyi?_yoksa sabah kahvaltıdan hemen sonramı? umarım sorularımı karmaşık sormamışımdır.iyi okundugu taktırde 1. ve 2. sorulara yanıt alabilirm sanırım :) hoşçakalın..thums:

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumu pek iyi araştırmamışsın, araştırsaydın bu soruları sormazdın. Vücudunda olan yağlar kasa dönüşmez, bu mevzu bizim sporumuzun en büyük hurafelerinden biridir. Ayrıca ballı muzlu sütü gece yatmadan önce içersen bu sana yağ olarak geri dönecektir, ve şunu belirtiyim o yağları yakma hiç de kolay bir iş değildir...

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    proteinle beraber bol kalsiyum ve bircok mineral aliyorsun buraya kadar guzel ama kalorisi az bir icecek degil o, bu nedenle o saatlerde yumurtayi haslanmis olarak tuketmen daha mantikli, aksi halde excursion un dedigi gibi yaglanma olma ihtimali var. dogal meyve sebze kolay kolay tuy cikarmaz merak etme :)
    yulaf da kahvaltida en ideal

4. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    1 adet muz yaklaşık 85 kalori içerir. Muzun içerisinde % 75 oranında su, % 1,3 oranında protein ve % 0,6 oranında da yağ bulunmaktadır. Geri kalanı ise çeşitli karbonhidratlardan ve önemli ölçüde potasyumdan oluşmaktadır.. Kas krampları ve kas gevşekliği gibi durumlarda tavsiye edilir.

İçerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, atıkların vücuttan dışarı atılması işlemini kolaylaştırır. İçindeki potasyum, sodyum ile birlikte çalışarak hücre ve kas gelişimini sağlar..( ve muz kıl yapmaz :) )

Bala gelince; 1 kaşık bal yaklaşık 79 kalori içerir. balın içindeki üç farklı şeker vardır.. Üzüm şekeri (% 34), Sakroz (%2) ve levulose (Meyve şekeri % 40 ) bundan başka balın % 17 ‘si su geri kalan % 7 lik bölümü ise demir, sodyum, sülfür, magnezyum, fosfor, polen, manganez, alüminyum, gümüş, albumin, dekstril, nitrojen, protein ve asitlerden oluşur. Balın kalitesini ise bu % 7 lik karışım belirler

Konunn geneline gelince;

Kilo almak için günlük kalori ihtiyacından fazlasını temin etmen gerekir. Bu konuda forumda bir sürü konu başlığı bulabilrisin.

Eğer düzemli spor yapacaksan besinleri doğru protein ve karbonhidrat oranları ile almalısnın. Protein ve karbonhidratların faydalarına burada girmeyeceğim.

Bana göre zayıf bir insanın vücut geliştirme yapması için daha iyi motivasyonu olamaz. (benim en büyük hedefim düzgün ve orantılı kilo almaktı).

Doğru beslenme ile fazla yağlanmadan kilo alınabileceği söylense de benim görüşüm yediklerine dikkat ederek minimum yağlanma ile kilo almaya çalışman olacaktır.Çünkü kilo almaya çalışan bir insanın yağlanmaması bence imkansız, o yüzden kilo almaya çalışırken fazla yağlanmaya takılma....

Yukarı da da bahsedildiği gibi yağ kasa dönüşmez, kasların çalıştıkça gelişir, yağların kardio yaptıkça azalır..............

NHFL, Matt, TuGhAn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim. en önemli noktanında gece içmemek oldugunu anladım.ben bu mantığa önceden vardım ama kilo ve kas yapsın sabaha kadar diye düşünmüştüm.. tamamen yanlış :) ve karışıma gelince bu içeceği kahvaltınnı üstüne içsem. yani o karışıma 100 gram yulaf eklicem ve öyle karışım yapıcam!! sizce nasıl?? zannedersem 2000 e yaklasık kalori olucak...

6. xtone

xtone Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bence güzel bir fikir ama benim de bir fikrim olucak sana :

senin karışımının içine yeterince yumurta akı ekleyip idmandan 2 saat önce içersen yararına sende inanamıcaksın hem idmanında güç ve enerji artışı hemde kasa gerekli proteini göndermiş olacaksın.kolay gelsin

7. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    evet biliyorum xtone kardeşim teşekkürler! ama. ben aynı karışıma dediğin gibi yumurta ekledim yani sarısı ile karışık bir şekilde.çok yükleme oluyo sanırım sivilceleri harekete geçiriyor.onun için yumurta koymayı kestim.zaten normal günlük yaşamımda yumurta yemem 8 yaşından beri ağzıma sokmam. o pis kokusu yüzünden. :) bende düşündüm karışımıma 100 gram yulaf ezmesi eklemek istiyorum. her sabah kahvaltıdan hemen sonra.. peki bu düşüncem nasıl??

8. xtone

xtone Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    zaten yumurtaya çigken o kötü tadı ve kokuyu veren sarısı
    basşlangıçta yanlış yapmıssın genelde proflar sarısız için derler ki bende sana o yüzden beyazını katmanı önerdim.bu şekilde sivilce oluşumu olmicaktır çünkü sarısında kolestrol var.
    sen diyosun ki yulaf eklesem?
    yulaf sadece enerji verici oldugundan sadece enerji artışı yaşarsın tabiki bencede süper bişey ama sütteki baldan ve muzdan yeterince enerjiyi alıcagını düşünerek ben yumurta akı eklemeni tavsiye ettim gerekli protein için...dumbelllls

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    karışıma çiğ yumurta katıp içmeni kesinlikle önermem..
    sporda her seyin basında saglık gelir ve cig yumurta tüketiminin solmonella riskini kat kat artırdığını forumun birçok yerinde okuyabilirsin..
    içeceğini protein açısından zenginleştirmek istiyorsan diet süt miktarını artırabilir, ya da protein tozu katabilirsin..

diez bunu beğendi.
  10. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    valla kafam karıştı desem nasıl olur?? :) her ağızdan bi söz çıktıgı için. tabi herkes farklı bilgiyi biliyor.doğru bilidklerini öneriyor.xtone yumurta akı katmamı önerdi. ve bonatschi ise çiğ yumurtanın zararlı oldugunu forumun birkaç yerinde okuyabilirsin demişti.düşündüm gerçektende olabilir.. ben 100 gram yulafı karışıma katmak istememin sebebi ise.. biraz kilo aldırması..yani günlük kalorimi yükseltmek! :) ve aynı zamanda hergün aynı ritimde çalışarak kas artışını geliştirmek.. sizce mantıksız ve tecrübesiz mi düşündüm??çünkü yulafta vitamin ve mineral bakımından çok şey mevcutmuş önerilerinizi tekrar bekliyorum

11. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    zayıf bi insanda body yapabilir..bende başlarken çok zayıftım şimdi vücudumdan memnunumm..bence mutkala başlaa..

Benmde kullandığım 1Sütlü muzlu karışımım war bende kullanıyorum günde 3 kez protein tozu ve gece yatarkende o karışımı kullanıyorum...İşe yarıyorr..

12. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    bence gece yatmadan mutlaka süt içmelisin yada lor yemelisin ama süt yağsız olucak light sütlerden.Neden? 10saat uyuduğnu düşünürsek vücut bu süre içinde proteinsiz kalıyor.Sütteki protein (kazein),kana whey ve yumurta proteinine göre daha geç karışır ve bütün gece vücudu besler.katabolik olayı en aza indirir.

13. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    Benm gece yatmadan önce içtiğim karışımım şu yorumlarınızı bekliyorumm

2 bardak süt
    1 tavuk yumurtası (komple)
    2 bıldırcın yumurtası
    1 kaşık balyarım muz

14. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    yukardaki msjlarda da yazıyor çiğ yumurta salmonella hastalığına yol açabilir.yumurta falan koymayı bırak süte.yoksa Allah korusun kaş yapıyım derken göz çıkarırsın

RoCk KoPaT bunu beğendi.
  15. RoCk KoPaT

RoCk KoPaT Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MérZiF0n PoWéR HoUsE
    tşklerr dediğin ii oldu ben bu salmonella hastalığını bi araştırıyım.Forumda görmüştüm ama pek dikkatimi çekmemişti..

16. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ballı muzlu sütün kıllanma yapabileceğini hiç duymamıştım.
    ergenlikten olmasın sendeki kıllanmalar exotica

17. Exotica

Exotica Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    xXx
    Yer:
    xXx
    :) yok doggetman kardeşim değil zannedersem 20 ye girdirm sayılır. ergenlik değildir :D ya birşey sorucam kimöler cevap vericek bakalım.. yulaf yada yulaf ezmesi için diyolarki: acıktırmayan tok tutan ve kilo aldırmayan yiyecek diye. ne kadar doğru bu? benim amacım bu karışıma 100gram yulaf ekleyip.kilo alınışı ile birlikte hergün düzenli biraz egzersiz ile kas yapmak.vücudu geliştirmek. ozaman ben yanıldımmı????

18. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sen 20 de ergenlik çağının geçtiğini sanma ben 25 yaşında iken ergen ergen sivilcelelerimden kurtulmaya çalıştığım günleri bilirim o yüzden öyle yazdım.
    Sen bi süre forumu gez araştır sağlıklı bilgilere ulaşacaksın.

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yapmış oldugun karışıma yulaf ve benzeri her türlü karbonhidratı katabilirsin..
    o senin damak zevkine, kilo durumuna ve hedefine göre değişir..

yalnız şunları bilmelisin:
    yatmadan evel karışıma fazla karbonhidrat eklemen kütle artışından çok yağlanmaya davetiye çıkarabilir.. (ne kadar zayıf olursan ol)
    gün içersinde, özellikle idman öncesi öğünlerde, tüketebileceğin ve tüketmen gereken en kaliteli ve sağlıklı kompleks karbo ürünü yulaftır ve ben şahsen yulafı karbonhidratların kralı olarak görürüm...
    o nedenle karışımını yulafla zenginleştirip lezzetli bişiler yapabildiysen özellikle kaliteli kütle artışı açısından gün içerisinde tüketmen çok olumlu olacaktır...

tekrar söylediğim gibi çiğ yumurta tüketimine dikkat edip, protein oranını artırmak adına karışımını whey veya sütle zenginleştirebilirsin..

saydam bunu beğendi.
  20. vatoz_locos

vatoz_locos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student
    Yer:
    Cennet Mahallesi
    çok güzel bir konu, gerçekten güzel bilgiler var,

benim sorum sey olacakti..

simdi çig yumurta yememizi tavsiye etmiyorsunuz, tamam, yulaf'i sabahlari yememiz en mantiklisi, oda tamam, yulaf'i light süt'le ve bal'la karistirip içiyoruz.. buraya kadar anladim fakat 100 gram yulaf'i kaç gram süt'le ve kaç gram bal'la karistirmamizi tavsiye edersiniz??

sevgilerimle

Sayfayı Paylaş