Balik ve sut

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Chomoloko tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    herkeze iyi aksamlar arkadaslar.. dun oglen saatlerinde balik ve arkasindan 1 litre sut ictim,ve o aksam ishal oldum sanirim,bugun tam 6 defa affedersiniz tuvalete gittim ve bu durumda beni cok rahatsiz ediyor acaba sizin onerileriniz nelerdir?

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    balık ve sütle alaksı olan bir durum değil. sebebi başka olabilir.

Predatel bunu beğendi.
  3. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Alakası yok, miden hassas olduğu için olabilir.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bekleyeceksiniz...

tabi ki "balık ve süt "yenmez normalde...yoğurt ,peynir bi nebze ...ve hele balık ve sütte herhangi bayatlık söz konusu ise...tabi, balığın cinsi, miktarı önemli...

bu arada 1 ltr süt ?!...((

Bodysoft bunu beğendi.
  5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    1 litre süte sorun yok bence laktozsuz olduktan sonra veya laktozu sindirebiliyorsa ki o ıshalin sebebi laktozdan olablir. 1 litre süt 30 gramdan fazla protein demek hem whey hem kazein. bir anda içmek tabi mideyi şişrebilir belki ama gün içinde yudum yudum götürmek gayet hoş.

AkrepHan, fsmy ve Predatel bunu beğendi.
  6. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    sebebi baska degil,kesinlikle balik ve suten kaynaklanan bir sorun bundan eminim,zaten balikla beraber sut urunleri tuketilmeyecegini biliyordum ama pek kulak asmiyodum..simdi hattami cekiyorum hayirlisi

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    o hurafe sütlü balık diye yemek bile var. yok öyle bir şey laktozdan dolayıdır o ağrı. bidahakine laktozsuz süt için aynı durumla karşılaşmasınız.

8. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    belkide sutten kaynaklaniyor,o gun suttu baska yerden aldim..
    insallah bu migde sancilari ve bu ishal cok uzun surmez..beslenme listemdeki yemekleri yiyemiyorum

9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Vg yapiyoruz saglikli beslenmeye dikkat ediyoruz ve hala boyle dusuncelerimiz var...

Balik ile ile yogurt yada sut ve sut urunleri rahatlikla tuketilebilir. Baligin tazeligi onemlidir. Cunku taze olmayan baliklarda bi cesit protein vardi pistamin mi ne o miktar arttigindan dolayi vucud buna alerjik reaksiyon gosterebilir.

Bildigim kadari ile de ishal alerjik bir reaksiyon degil

letsev bunu beğendi.
  10. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    burda oyle biliniyor kardesim sut urunleri ile balik tuketilmez diye,burda migde zehirlenmesi yasayan bir konsumuz bile oldu ama ne kadar dogruluk payi var onu bilemem,balliklar taze degildi ama ayni baliklardan arkadasim da aldi ve o sut icmedi sadece baliklari tukketi ona bisey olmadi,belkide bende farkli bir etki yapmistir

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    balık bayatsa zati her türlü zehirler. zehirli mantarları süte atıp fareleri öldürürler bazı yerlerde. siz onla karıştırıyorsunuz bu hyrafe çok yayagındır ama aslı astarı yoktur dedimya sütlü balık diye googlede arat yemeği görürsün.

12. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
  13. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Tessekurler Predatel ilginiz icin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:41 ----------

14. Message

Message Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben nerdeyse her balık tükettiğiminde süt ve süt ürünleri tüketiyorum. Birlikte olmaları hoşuma gidiyor hatta ve hiçbir sorun yaşamadım. Sadece balığa dikkat edilmelisiniz balık taze olmalı özellikle gözlerine bakarsanız zaten anlaşılıyor taze olup olmadığı eğer taze olmazsa o zaman ancak sorun açabilir...

15. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Peki arkadaslar,bu sorunu daha cabuk gidermek icin birseyler onerebilirmisiniz?
    Sirke ictim,bol bol pilav yedim,haslanmis patates yedim gine ayni..Sizin onerileriniz varmi?

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ishal varsa muz yeyin ve haşlanmış patatese devam.

17. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    ilgin ichin tesekurler kardesim yarin denerim

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    2 litreyi geçmedikten sonra sorun olmaz sizde laktoz intolerantı olabilir yada her gün içmiyorsanız birden yüklemişsiinz buda kazeinin doğası gereği geç sindirilen bir gıda olduğundan bağırsakta ostik basınca sebep olmuş 1 güne kadar geçer balıkla alakası yok

19. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    @ercan gürgöze aslında fevkalade bir cevap vermiş ama tam olarak anlaşılamamış sanırım!

Balık ve Süt normalde zıt besin gruplarıdır ve tüketilmemesi gerekir ancak her iki ürün de taze ise herhangi bir sorun yaratması kesinlikle mümkün değildir...

Fakat balık doğası gereği en hızlı bozulan besinlerden biridir ve kesinlikle bekletilmeden tüketilmesi gerekmektedir. Yapılma şekli hiç farketmez , kızartma, buğulama veya kutu ton olsun arta kalan kısmı kesinlikle buzdolabında bekletilmemelidir. Bu bir risktir. Yendikten sonra bir miktar kalmışsa ya atılmalı ya da bir hayvana verilmelidir.

Kaldı ki siz farketmeden balığa konan bir sineğin ayaklarından bulaşan milyonlarca mikrop balık etinde inanılmaz bir bozulma süreci başlatır. Bu süreç midede süt ile birleştiğinde kişinin seyyar tuvalet taşımasına sebep olacak gelişme başlar. O açıdan balık ve süt ikilisi oldukça risklidir.

Ancak yenmez diye bir kural yok; tazeliklerine ve hijyen kurallarına dikkat edildiği sürece ishal yapması sözkonusu değildir. (Tabii balığın ardından süt içilmek isteniyorsa bu bir litre olmasa daha iyi olur. :)

@ercan gürgöze'nin de belirttiği gibi yoğurt ve balık ikilisi daha akıllıcadır ve benimde genel de favorimdir.

Geçmiş olsun...

Not : 1 haftadan uzun sürerse doktora gitmeniz şarttır, sıvı ve tuz alımını arttırın.

.
    .
    .

20. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    saçmalık bozuk tavukla sütü içersende rahatsızlanırsın. tavukta balık gibi çabuk bakteri kapan bir et türü. 2 side bayatsa teker teker yeyip içsende rahatsızlanırsın. ben ton balığıyla hamsiyle ayran içiyorum çoğu zaman biri bozuk olsa diğerini kulanmasamda zati rahatsızlanırım. balıkla süt ürünleri kullanılmaz diye bir şey yok varsada bilimsel bir çalışma görmek isterim.

Bodysoft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş