Bal ve Yulaf Öneri?

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve OzanKaanCevik tarafından 10 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. OzanKaanCevik

OzanKaanCevik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    15 gündür yulaf yemeye başladım sabahları.Ama bal atıyorum bir büyük kaşık ile.

Bal tamamen doğal bal bu konuda şüphem kesinlikle yok.Babam getirmiş.

Yulaf Bal Süt ile yiyorum büyük kasede? Kilomu korumaya çalışıyorum
    1.85 boyum ve 78 kiloyum ama halen sarkan bir göbeğim var belim 88 falan.Bal ve Yulaf ile besleyici bir kahvaltı düşünüyorum

Sizce zararlı mı? Yanlış yol mu izliyorum?

Saygılar...

2. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Zararlı diyemem ama sabahları 0 carb alman growth hormonu salgılanmasını yükseltir buda yağ yakımındada kas gelişimindede faydalıdır şahsen sana sabahları yumurta ve peynir tarzı ürünleri lifi yüksel sebzelerle beraber tüketmeni tavsiye ederim. Karbonhidratıda antremandan 2 3 saat önce tüketirsen daha iyi olur antremandan sonrada ara bir carb öğünü yapabilirsin sabah ve akşam carb tüketmeni tavsiye etmiyorum spordan önce ve sonra carb tüketimi kritik

3. Forlegends

Forlegends Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    BALA BENDE DAYANAMIYOM VALLA KAŞIK KAŞIK ATIYOM BULK İÇİN İYİ

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Böyle mesajlara bence kaynak göstermek gerekiyor. Söylediklerine bilimsel bir dayanak gösterebilirsen belki bilmediğimiz şeyler vardır ve sayende öğrenmiş oluruz :)
    Kasların ana yakıtının karbonhidrat olduğu bu yüzden karbknhidrat alımının kısıtlanmasının bile performansı olumsuz etkilediği belirtilirken 0 karbonhidrat önermek mantıklı gelmedi doğrusu :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Kasım 2016 ---
    Hayır yanlış yol izlemiyorsun. Bal doğal ise 1-2 yemek kaşığı tüketmende sorun yok ;)

fbkdr1234 bunu beğendi.
  5. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sabahleyin 0 karb mı şaka yapıyor galiba arkadaş bütün gece vücut besinsiz kalıyor faaliyetlerini gerçekleştirmek için glikojen depolarını kullanıyor arkadaş 0 karb diyor çok ilginç :D

fbkdr1234, mrthr35 ve respect2us.23 bunu beğendi.
  6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ben de ilginç buldum ve senin gibi düşünüyorum :)

7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Artı bence doğal sporcularda o artan growth hormonu pek bir etki sağlamaz fazladan.konuga göre bende aynısını yapıyorum.1ful yemeknkaşığı bal 15 20gram arası karbonhirattır.bunu hesaplayarak diğer öğünlerini tüketebilirsin

8. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Q: WHAT'S THE OPTIMAL BREAKFAST TO EAT FOR MUSCLE GAINS?
    While you’ve likely heard breakfast is the most important meal of the day, let’s be realistic for a second. No meal is more special than the next; what you do during the course of the day or week is what matters most. Now, for those who love their breakfast, some recent research suggests you may want to rethink the amount of carbohydrates you include in that first meal. Your breakfast should be based on your current performance or physique goals.

You should also try to find something that you enjoy and won’t have a problem being consistent with. I recommend a high-protein breakfast with a moderate amount of dietary fat from medium-chain triglycerides, or MCTs. Here’s why: A recent study compared the results from three different breakfasts to determine how “anabolic” they are. The participants of the study had either protein only or protein plus carbohydrates, or fasted during breakfast.

The protein-only and fasting groups displayed significant increases in growth hormone, whereas the protein-plus-carbohydrate individuals showed no changes. Growth hormone is an essential part of your muscle-building goals, as it helps to spare amino acids in the body. Also, cortisol— your stress hormone—was lowered the most in the protein-only breakfast. So why include the MCTs? Medium-chain triglycerides are easily absorbed fats that, unlike normal triglycerides, can be used immediately for energy. Studies on MCT usage have shown increases in growth hormone, more fat being used for energy, and an increase in metabolism. Having some fat at breakfast may also shift the body toward using more fat as fuel during the course of the day.

http://www.muscleandfitness.com/nutrition/meal-plans/build-muscle-and-get-lean-right-breakfast
    muscle and fitnessı yeterli bir kaynak olarak görmemeniz doğal ama burdada belirtildiği gibi yapılan denemeler sonucunda böyle bir sonuca varmışlar şahsen ben bu tarz beslenmeyi aylardır uyguluyorum ve bende gayet etkili oluyor temiz kas kütlesi kazanmak için birde savaş cebecininde buna benzer bir konuşması vardı, glikojen depoları bu kadar kolay tükenmez antremandan sonra basit şeker alımına gerek yoktur diye, kendimde işe yarayan beslenme stili bu.vede growth hormonunda ne kadar kritik olduğunu tartışmayalım saçma olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2016 ---
    bide arkadaşlar yanlış olmasın 0 carb gibi birşey önermiyorum ama carb alım zamanlarını ant öncesi ve sonrası şeklinde yapmak akşam ve sabahta carb almamak mantıklıdır diyorum.

9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Katılıyorum, ki zaten konuyu açan arkadaş kilo korumak istiyor. Aşırı derecede karbonhidratta düşüş beraberinde mutlaka kilo kaybını da getirir diye düşünüyorum.

respect2us.23 bunu beğendi.
  10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Senin de söylediğin gibi muscleandfitness gibi dergileri kaynak olarak kabul edemeyiz.

Sayfayı Paylaş