Balık yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FrkN67 tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FrkN67

FrkN67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar biliyoruz ki Balıktaki protein oranı oldukça yüksek ve de hayvan ve tavuk etine göre daha iyi.

Balıktaki omega 3, yağ yakıyor diye bir şey söz konusu bu doğru mudur?

ve de Balık Yemek kilo yapar mı çok aşırıya kaçılmadığı sürece?

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Hiçbir gıda bizi doğrudan ne zayıflatır nede kilo aldırır bu günlük beslenmemizle ilgilidir.

Omega 3 doğrudan yağ yakıcı özelliği yoktur ama yağ yakımı diyetine oldukça yardımcı bir yağ asididir.

Herseyden önce omega 3 vücudun çimentosu betonudur dışardan alınması zorunludur(elzemdir)

Haftada 2-3 kez balık yemek çeşitlilik açısından iyi olucaktır.

3. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ben her gün genellikle akşam öğünümde mevsim balıklarını tercih ediyorum(deniz balığı). hemen hemen hepimizin her gün yediği tavuktan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Ama küçük balıkları tercih etmek önemli ağır metal birikmesi açısından.Hamsi bulunmaz nimet :)

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hamsi büyük balıklar kadar besleyici değil diye bir yazı okumuştum. Balık büyükse besin değeri artıyor ama hergün yemek günümüz dünyasının denizlerinde hiç iyi bir olay değil

5. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    okyanıs balıkları omega 3 yönünden daha zengin oluyor bende senin gibi biliyorum.Ama şu mantıkla gidiyorum ben doğumundan kesimine kadar suni yemlerle beslenmiş tavuklardansa deniz daha masum olarabilir.ama bu sporun içindeysen tavuktan vazgeçmek mümkün olmuyor pek :)

AkrepHan bunu beğendi.
  6. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Hamsi yağ oranı en yüksek balıklardan ama ucuzluğu ve protein değeri bakımından 3-4 günde bir yenilebilir.

Sayfayı Paylaş