balık unu hakkında bilgisi olan var mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alikuruchem tarafından 9 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. alikuruchem

alikuruchem Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    balık unu kurutulmuş balıkların öğütülmesi ile yapılıyormuş ve %75 protein değeri ve %85 sindirilebilirliğe sahipmiş vücut geliştirme için uygunmudur bilgisi olan var mı bilen yada kullanan varsa nereden nasıl temin edilebilir

Edit Despo

2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    ilginç bir şey ama...

o ne öyle mavi renk be abicim, okurken gözlerim de kas yaptı... :)
    ama onun dışında, eğer öyleyse-söylediğin gibiyse; balık ununun %75'i protein, bunun da %80-85'i sindirilebiliyor! o zaman bu süper bir şey-NO#1... :roll:

3. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Miğdesi geniş bodyciler deneyebilir. İçindeki proteinin besin değerleride iyi.. Tek sorun tadında...

4. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrica balik yemi satan yerlerden bulabilirsin. Ben yem fabrikasından bulmuştum

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    prteın degerı yuzde 80.kurutulmuş balıktan elde edıp satış yapan yerler var diye biliyorum.tadından dolayı kullanabiliyorum dıyen hiç duymadım.

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Denemedim ama fantastik bişey olarak bu undan belkide az başka un ile karıştırılarak poğaça yapılabilir...
    Hatta yapılsa çok güzel olur... 2 poğaça (ortalama 1 ekmek büyüklüğünde toplam) Günlük protein alımımızın %85 ini karşılayabilir bu durumda.

7. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    o kadar protein varmış içinde,baklagillerden falan da kaliteli protein.hiç acımam
    ''Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım'' :D

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    akvaryum meraklisi birinden balik yemi varsa bir koklayin :) benziyor

9. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    yem fabrikası haricinde bulabileceğimiz bi yer yok heralde,hipermarketlere baktım bizim burdaki bulamadım:(

10. blackW

blackW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu balık ununu bı sekilde tuketsek herhangi bir sorun olmaz demi arkadaslar marketlerde satılmadıgi icin biraz suphelendim bir bilgisi olan varsa beni aydınlatabilirse sevinirim

11. stapedius

stapedius Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    mugla
    yem amaclı oldugu için içini temizlemeden ogutuyorlardır simdi onu eger oyleyse pek saglıklı oldugu soylenemez

12. specialcafe

specialcafe Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında benimde akıma yattı, protein tozu niyetine kullanılsa aslında fena olmaz :D

13. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynn öyle evın yakınındaki akvaryumcuya sordum daha sağlıklısı raflarda yer almadan,pek sağlıklı değil evet!

14. McOrco

McOrco Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sakın kullanmayın arkadaslar
    Bu urun saglıklı bır ınsan ıcın degıl avlanıp aynı gun tavamıza gelecek balıkları avlamak ıcın baık yemı yapımında kullanılıyor.

Türk malı olan cok kalıtelı hamsı unları mevcutmuş ama pıyasada uzakdogu urunlerde varmıs arasındakı farkı gozle anlamak mumkun degıl.

Proteın degerını arttırmak ıcın bırcok urunde melamın gıbı katkılar kullanılıyor. Buda ınsanlar ıcın olumcul olabılır.

Sakın.

15. RsM

RsM Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnş teknikeri
    Yer:
    İstanbul
  16. mfarvas

mfarvas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Balık unu

Arkdaşlar bilen konuşur , az bilgisi olan az bilgisi ile yön vermeye çalışır , bilmeyen aksini söyler ...
    Balık unu kesinlikle Portein yoğunluklu bir balık kurutulması bilindiği gibi balık satışı yapan yerlerden temin edile bilir olmasa dahi yardım olurlar ...
    Ama Bu unu şu anda 1 hocam kullanıyor ... ve 2 arkadaşım Hiç bir sorunu yok aksine müthiş bir gelişme ye sahip oldular kısa sürede Ama tek sorun kokusunun kötü olması güzeli seven dikenine katlanır ... Soğuk bölgede buz dolabı vs. yerlerde plastik kaplarda değilde cam kavanozlarda saklanması ve soğuk ortamda olması durumunda pek fazla koku vermez Bu hafta bende kullanmaya başlayacağım inşallah ... Fazla sözlere aldırış etmeyin ... aksi bir şey söz konusu olursa bildiririm ...

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    bazı noktalar:

-balık unu ,kurusu ,tozu geniş bir kavramdır...ancak, ndüstriyel bazda ve insan besisinde kullanılan balık unlarının çoğu hamsidir...

-hamsiyi bizim karadenzililer sadece karadeniz ve marmara da yaşar zannederler , ama buralardan çıkan miktar devede kulak kalır...hamsi ve balık unu üretiminin en büyük payı "peru " yani g.amerika dır..

-endüstriyel balık unu, gerek "çiftlik balık , tavuk yemi ve diğer yemlerde de "kullanılr...

-endsütriyel bazda üretilen yem balık unlarının insan tarafından kullanılması tabi ki ne derece sağlıklı olur ...bu konuda sadece ve sadece üretici firmanın insafına kalan bir konu, ne katar, nasıl stoklar, ürteirken içinde kalan kontamine maddeler vb vb ...hayvan bunu tolere eder ,ama insan ?!...
    yoksa , teorik olarak tabi ki herhangi bir sorun olmaması gerekir !...)))

Son düzenleme: 4 Haziran 2012
  18. mfarvas

mfarvas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Balık unu

Ben kullanıyorum tek sorun tadının iğrenç olması ama gülü seven dikenine katlanır ... vücuttaki gelişme yaptıgınız zaman içindeki % 98 protein olduguna inanırsınız... Bir çok kişi kullanmadan yorum yapıyor ama sağlık açısından bir zararı olsa idi ben görürdüm ... haftada 6 kes alıyorum hem aikido antrenmanından önce hemde budy bir soun yok.

19. ravenss34

ravenss34 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    İyi güzel de bu balık ununu nasıl tüketeceğiz sonuçta balık unu,pek bilgim yok bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

20. mfarvas

mfarvas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    balik unu

Balik ununu antrenman oncesi 0.5litre su ile karistirip iciyorum ama tadi kesinlikle igrenc bunu engellemek icin meyve suyu veya tadi iyi olan icicekle karistirmaniz hususunda icmeniz daha rahat olacaktir.Ben iciyorum ama kimsenin dayana bilecegini sanmiyorumher ictigimde kusmaya yakin oluyorum aklima farkli seyler getirmeye calisiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:10 ----------

Balik ununu antrenman oncesi 0.5litre su ile karistirip iciyorum ama tadi kesinlikle igrenc bunu engellemek icin meyve suyu veya tadi iyi olan icicekle karistirmaniz hususunda icmeniz daha rahat olacaktir.Ben iciyorum ama kimsenin dayana bilecegini sanmiyorumher ictigimde kusmaya yakin oluyorum aklima farkli seyler getirmeye calisiyorum.

Sayfayı Paylaş