Baklava programı Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve can66can66 tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. can66can66

can66can66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    herkese merhaba, ben Can, yaşım 23, 2 senedir düzenli olarak bu sporu yapıyorum. 1.78 m boyum ve kilom 79.5 kg. Kol 38.5 cm, Omuz 129 cm, göğüs 109 cm, ön kol 30.5 cm, bel 92 cm. Supplement olarak şuan az bir cla kaldı, yeni iso.100 Dymatize(çikolatalı) ve aminomax 8000 gaspari aldım. 2 sene boyunca karın egzersizi yapmadım sayılır ve artık canımı sıkmaya başladı baklavalarımın olmaması.. ve baklava çıkarmak için şu şekilde bir çalışma ve beslenme yöntemi seçtim;

1-metobolizba hızlandıran yiyecek ve içecekleri sık sık tüketmeye özen gösteriyorum.
    2-her antreman öncesi, koşu bandında 2 derece açı ile, 30 sn 11 ile hızlı koşu, 30 sn 6 ile yürüyüş yaparak 15 dk yı tamamlıyorum.
    3-kardiyo bitiminde 15dk boyunca karın egzersizi yapıyorum.
    4-antremana başladığımda ise ne çok ağır ne çok hafif ( mesela bench press 50-60kg ) 2 yada 3 farklı hareketi, çok tekrar yapma koşulu ile ardı ardına giriyorum.
    5-örnek olarak standart bir günde şu şekilde besleniyorum;
    a. Kahvaltı: 6 yumurta ( 2 tanesinin sarısı ), 1 kaşık bal, 1 dilim kepek ekmeği, belki biraz peynir
    b. 1. öğle yemeği: 200gr tavuk, 150gr pilav
    c. 2. öğle yemeği: 200 gr kırmızı et, 150 gr pilav
    d. akşam yemeği: 200gr kırmızı yada beyaz et, ek olarak hergün 3lt den fazla su içiyorum.
    6- supplementlerimi şu şekilde kullanıyorum;
    a. kahvaltı hariç tüm öğünlerden 20 dk önce cla alıyorum ( 1000 lik )
    b. sabah kalkınca 4 tane gaspari aminomax 8000 den 4 tablet ve spordan hemen sonra 4 tablet alıyorum
    c. spordan 30 dk önce 1 ölçek protein tozu alıyorum ( iso 100 ), ve günün farklı bir zamanı 1 ölçek daha alıyorum.
    7- günde ortalama 6-7 saat uyuyabiliyorum.

size sormak istediğim soru şu; beslenmem, çalışma mantığım, kısacası eksiklerim yada fazlalarım neler ? durumum sizce nasıl ? baklava çıkarmak isterken çok kas kaybım olur mu? yada bu şekilde baklava çıkarabilir miyim ? son sorum ise, sizce animal cut yada l-carnitine felan ek olarak kullanmam gerekir mi ? şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımla.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2014 ---
    ek olarak, spora haftada 4-6 gün gidiyorum

2. bicepsoid

bicepsoid Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Çalışma programı olarak önerebileceğim yapabilirsen yüksek tekrar şeklinde(3x30-40)

Decline sit up
    Lying leg raise
    Crınch

Adonis ağırlıklı bi program bence sixpack ten daha estetik duruyo

3. can66can66

can66can66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler yorum için.

4. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    haftada 2 gün sadece evde karın çalışıyorum alt ve üst karın olmak üzere ortalama 4 - 5 farklı hareket yapıyorum özellikle bazı hareketleri evde ağırlıkla yapıyorum.haftada 2-3 gün 8-9 km arası düz koşulara çıkıyorum beslenmeme dikkat ediyorum ve whey protein haricinde kullandığın dier süplementlerin hiçbirini kullanmıyorum ayrıca evde bölgesel ağırlıkta çalışıyorum.karın kaslarımdaki belirginleşmeyi farkediyorum zamanla oluyo birazdaha fazla ter dökmeye çabala ve beslenmene dikkat et gerisi geliyo gerçekten

5. can66can66

can66can66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    peki günde kaç kalori alıyorsun

6. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    kalori hesabından hiç anlamam sabah kahvaltısında 1-2 dilim esmer ekmek haricinde hiç ekmek yemiyorum

Sayfayı Paylaş