bady ve boks

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hakan1980 tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakan1980

hakan1980 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konuyu doğru yeremi actım bilmiyorum fakat tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum yaklaşık 15 aydır vg çalışıyorum ara verdiğim dönemler oldu. Bu arada cok sevdiğim spor dalı boksa başladım fakat boks antrenmanları cok agır geçtiği için hızlı bi kas kaybına ugradım fakat şikayetci degilim cünkü daha sert ve daha sıkı bi vucudum oldu zaten iri kas yavaşlatıyo,tecrübeli arkadaşlardan boks için ne tür bi agırlık çalışması yapmam gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum.Çünkü irileşmeye yönelik çalışma boks için uygun degil (pramit sistemi vs) benim daha çok istediğim dayanıklılık ve güçe yönelik olmasını istiyorum.Agırlık çalışmasının boks içinde faydalı olacagını düşünüyorum bazı kişiler kabul etmesede artık bi çok boksörde agırlık çalışıyor.Bana hangi hareketler ,set sayıları,tekrar sayısı,agır yada hafif kg ,gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim. Araştırdığım kadarı ile genelde hafif kilo çok tekrar tavsiye ediliyo fakat ne tür hareketler yapmam gerekli.

2. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hafif kilo Çok tekrar kasın sıkılaşmasına ve sert olmasını sağlar.Senin için bu uygun bunu sende biliyorsun ben önkol omuz çalışman gerek ama hareketleri bilgili ve tecrübeli arkadaşlar söylesin..Bende bilmiyorum..

3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dediğin gibi Az set cok tekrar. Box' da en cok biceps, triceps, omuz i kullanırsın ama sadece o bölgeleri çalıştırman iyi olmaz.
    Boksörlerin ağırlık çalışmadığını diyen yalan konuşuyor. O kadar kas havadan gelmiyor.
    Yalnız daha yeni başladıysan body e araverceksin. Box a alışdıkdan sonra hocanın izniyle başlarsın. Açma germe hareketleri vs dediğin gibi zor idmanlar var. Çeviklik kazandıkdan sonra hocanın diyeceği şekilde body e devam. Body hantallaştırır vücudu odun olursun box yapamaz olursun :)
    Tabi bunlar box a kafa koyduysan geçerli. Box hocanız herşeyi daha iyi bilir sizin için

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hızlı yumruk için kolunun sert olması gerek.Onun içinde kolunu hafif ağırlık çok tekrar ile sertleştirmen gerek.Trizepslerde çalışman iyi olur.'Tuna'da söylemiş saten.

Sayfayı Paylaş