Bacaklar konusunda endişelenmelimiyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alaska06 tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bi kaç gündür korkmaya başladım bacak vücut ile orantısız gidicek diye. Bacak çalışmasına çok önem veriyorum ve ağırlıkta artırıyorum sürekli 4 ay oldu başlıyalı vg'ye heryerimi en iyi şekilde çalıştırıyorum ve vucut istediği sürece ağırlıkları artırıyorum ama bacakta dahamı dıkkatlı olmam lazım?

Mesela kilo artırımı yerine az ağırlık çok tekrar yapmak dahamı iyidir ?

2. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Boşuna korkuyorsun bir sabah uyandığında Arnold olmazsın olamazsın korkma :p

Vücuttaki kaslar birbirine bağlı olarak büyür.

Büyük bicepsler için sırta
    Büyük tricpesler için göğüse
    Omuzlar için ikisine
    İyi bir sırt ve göğüs için sağlam bacaklara ihtiyaçın var.

Markus Ruhl ün bir sözü var üst vücudunu geliştirmek isteyenler alt vücudunu geliştirsin. Üst vucüd alt vücudu takip eder diye.

Dikkat edersen çevrende uzun süre futbol oynamış insanların vücut geliştirme yaptıklarında ne kadar hızlı ölçü kazandıklarını görürsün :)

k

SiskoBatu ve alaska06 bunu beğendi.
  3. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bacak hareketlerine önem vermelisin orantısız giderse kötü olur ama birden birede değişmez vucudun tabiki :D, diz üstü diz altı arkası iç ve yan kasları çalıştırmaya bak, 40 ile 12 50 ile 10 60 ile 8 70 ile 6 tekrar yaparak uygulamanı tavsiye ederim bacak hareketlerini, böyle arttıra arttıra gidersen daha iyi benim bacaklarımda inceydi normalde kalınlaşmış durumda şuan vucuduma göre gayet orantılı

alaska06 bunu beğendi.
  4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    bacak orantısız giderse en kötü futbolcu fiziğin olur , çokta kötü değil yani :)

5. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Her hareket için aynı ağırlığımı uyguluyorsun squat yapmıyorum henüz 3 bacak hareketim var leg extension leg curl leg press bunları yapıyorum leg presste 110 kilo yapıyorum diğerleride lbsmi kgmi bılmıyorumda extensionda 11. bara kadar koyuyorum ağırlığı leg curldada 100 lbs kadar çıkıyorum 110uda buluyor

tam olarak ne demek istediğini anlamadım bacak orantısız gider derken çalışmazsammı yani ?

Son düzenleme: 30 Ocak 2013
  6. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    dizin üstü ve aynı bölgenin arkası için
    40kg 12 tekrar
    50kg 10 tekrar
    60kg 8 tekrar
    70kg 6 tekrar uygulayarak başla ben kg ları 50 den başlatıyorum 60 70 80 90 diye gidiyorum, iç ve dış bacağı 110 ile yapıyorum ancak başladığımda 40 ile yapıyodum yavaş yavaş yükselttim yere sağlam bastığını hissediyor insan sakatmadan yapmalısın bence,

dizin üstü ve aynı bölgenin altı için söylediğim tekrarlı şey 1 set, onun gibi 4 set yapıcaksın, yan ile iç içinde 4 er set yapiyorum ben sen kendine göre ayarlar çogaltırsın zamanla

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.148
    Ödül Puanları:
    103
    Düşük tekrar ve yüksek kg ile çalışırsan çalıştığın kilolar sürekli artar ve bacak kuvvetin de ciddi derecede artar bu da vücudunun genel olarak kuvvetlenmesini sağlar, bacaklarına da öyle patlatırcasına hacim veremezsin yani korkmana gerek yok rahat rahat çalış.

Örneğin ben 1 sene kadar önce leg extensionsda 70 kg 4-5 tekrar anca yapıyordum şimdi 100 kg ile 15-20 tekrar çıkıyor ama bacaklarımın hacmi aynı sayılır, şekillendiler sadece yani çok zor bacaklara fazla hacim verebilmek.

Sayfayı Paylaş