Bacaklarımdaki ağrı uzun sürüyor?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thekinger tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    C.tesi günü bacak çalıştım. Bacak kaslarını her idmanda son setimde max ağırlık yapmaya çalışarak zorluyorum.
    Yani 4x10 leg extension yapacaksam; 54kgx10, 60kgx10, 66kgx10, 72kgx10 den sonra 78kgx 3-4-5 şeklinde zorluyorum.
    Diğer bacak hareketlerinde de aynı şekilde.
    Ancak bacaklarımdaki ağrı halen devam ediyor. Bugün off günüm ve kardiyo yapacaktım ancak bu ağrılar varken yapmaya çekiniyorum.
    Net olarak üzerinden 48 saatten fazla geçmiş olacak kardiyo yapmalımıyım sizce?
    Ayrıca bu kadar uzun süre ağrımasını önlemenin bir yöntemi varmı? tavsiyelerini bekliyorum.

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    2-3 gun uzun bır sure degıl

ben cuma gunu max agırlık squat yapmıstım hala bıraz agrı hıssedıyorum, eskıden salon hocam bacak calısmasından sonra agrıyı en aza ındırmek ıcın bes dakıka bısıklet sur dıyordu. Ne derece dogru bılemem hıc denemedım..

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Başka bi soruyada aynı cevabı vermişti

Altta yazanları iyi oku ve esnemeyi ihmal etme
    *bacak total gelişmede için en önemli kas grubudur*
    *bacak çalışacağın günden bir önceki gün ve o gün kendini çok yormamalısın
    *bacak çalışırken çömelme harekelerinde popo yere nekadar yakınsa okadar çok gerilim elde edersin
    *bacak hareketleri çoklu tekrarları sever, biceps gibi 5-6 tekrar onları pek etkilemez ben çoğu harekette 8-12 tekrar yapmaktan yanayım daha fazla yapanlarda vardır saygı duyarım
    **hareketkadar önemli olan hareket öncesi ısınmaktır, bunu bisiklet çevirerek yapabilirsiniz+ ilk harekete düşük ağırlıklı setlerle başlayın
    *ilk olarak leg extention seçimimdir ve (ısınmalar hariç) 12-12-10-8-6(bazen gücüm varsa) tercih ederim son sette drop yapanlarda var ama beni bukadarı tatmin ediyor orası beni aşar
    *leg curl ile devam ederim ki spor salonunu tercih etmemde bana yol gösterici olmuş hareketlerden biridir.
    *front squat yapmadığım bir hareket o yüzden uygundur değildir diyemicem, ama sanki çok ileri sevyelerde uygulanabilecek bi hareket gibi geliyor bana ama yapılırsada quadriceps leri etkiler ki antreman çok ağır geçebilir gerekli verimi alamayabiliriz kendini iyi tanıman lazım bunun altından kalkabilirmiyim kalkamazmıyım bunun yerine sissy squat ta düşünülebilir
    *lunge yaparım
    *calf raise
    *son harekette squat yaparım, yine**** önce hafif kilo ile ısınırım burda 20-30 tekrar yaparım****, sonra ağır kilolara geçerim genelde 4-5 seti geçemem ama 12-10-8-8(bazen gücüm kalırsa 6 daha) yaparım,
    son olarak esnetme yapmadan bacak antremanı bitmiş sayılmaz

hafif antreman yapacağım zaman ortadaki bikaç hareketi çıkarıp popo hareketim olan geriye doğru bacaklarımı sırasyla kaldırıp indiririm (lastik vb kullanabilirsen daha iyi olur) leg curlun bacağı kırmadan yapılması gibi düşünün
    Son olarak iyi bir dinlenme

ByVendetta ve thekinger bunu beğendi.
  4. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    benim en az 4 - 5 gün sürüyo ağrısı

5. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Kesinlikle normal bir süre çünkü ben de tıpkı senin gibi uzun olduğunu düşünüyordum eskiden ama araştırınca ve tecrübeli kişilere sorunca aldığım cevaplar 2-3 gün hatta bazen daha da uzun sürebileceği yönündeydi bu yüzden endişelenmemelisin.

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Peki agri varken ksrdiyo yapmayimmi?

7. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Bacaklarında ağrı varken kardiyo yaparsan hem tam verim alamazsın hem de hevesin azalır ağrının bitmesine bekle.Bu olaydanda tecrübe çıkart kardiyo günlerini ve bacak antrenmanlarını buna göre ayarla.

thekinger bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş