Bacaklarımda geçmeyen titremeler ve güçsüzlük

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve meshuggah tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. meshuggah

meshuggah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selam. tam 4 tane ortopediste danıştıktan sonra (ki ilk konuştuğum tanıdık da fikir değiştirdi sonra) şu sonuç çıktı. diz kapağını, eklemleri çevreleyen kas dokuları varmış. o kas dokuları bende inanılmaz güçsüz olduğu için çok yıpratmışım. kesinlikle ondan olduğuna eminler. bana bir egzersiz programı verdiler, ve egzersizle çok büyük bir ilerleme kaydettim.

artık sadece aşırı yorgun, uykusuz, heyecanlı, stresli olduğum zaman biraz titreme ve kontrolsüzlük hissediyorum. onun dışında neredeyse halısaha maçı yapacak konuma geldim. gerçi hala tehlikeli. ama düz koşulara başlayalı çok oldu.

sonuç: siz siz olun, bacaklarınızı ön egzersizlerle uzun süre çalıştırmadan sakın squat hareketine girmeyin. bu konuda ahkam kesmek istemiyorum, burdaki hocalarımız çok daha iyi bilgilendirir hepimizi. ama şunu söylemeliyim, squat güçsüz bacaklar ve dizler için çok tehlikeli. sadece diz, bacak değil bel için de!

2. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    şu egzersizlerden biraz bahsedermisin ?

3. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bacak bölgesi benmimde en güçsüz bölgem squatta 20-20 taksam eğildimmi kalkamam ama koşmada yüzmede çok ıyıyım bacaklarım hiç yorulmuyor sadece eğilme kalkma hareketlerinde hatta merdiven çıkarken bile kasılıyrlar kramp gireckmiş gibi bir dolgunluk hissediyorum squatta ise patlayacak gibi oluyorlar sanki coleman ın bacaklarıyla yürüyorum bu durumlarda ben de de titreme ve tutmama durumları oluyor ama bu güçsüzlük genetik yani ne kadar geliştğirirsen geliştir istersen squatta 150-150 basacak duruma gel bırakınca bacakların yine vücudunun en güçsüz bölgesi olacaktır.. bende çok kafaya takmış ve 4 sene önce herakşam yatmadan ağırlıksız squat çalışmıştım 2 ay boyunca set ve tekrar arttırarak devam ettim üstüne küre girmiştim ve bacak idmanlarını salona taşıdım ve benim için imkansız olan 60-60 gibi kilolara çıktım yinede şimdi son derece kaslı görünen bacaklarımla 20-20 ile squat yapsam 2 tekrarda kalırım 3 de de dizlerim ağrır akşam uyutmaz.. yani kısaca devamlı olarak yapmadıkça güçlendirici hareketlerin etkisi ömür boyu kalıcı değil ne yazıkki

4. meshuggah

meshuggah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    iki sene geçti. eskisinden çok daha iyiyim ama %100 değilim. halısaha maçları yapabiliyorum. ama ani hareketleri yapamıyorum. sağa giden adam sola manevra yapınca kalıyorum öyle. topa tüm gücümle vuramıyorum. ama nereden nereye eskiden yürüyemiyordum. büyük gelişme var.

bir arkadaş mesaj attı bende de aynısı var kimseyi inandıramıyorum diye. kimseleri takmayın. koşun yüzün yürüyün bacakları çalıştırın güçlendirin. bu rahatsızlığın tek çaresi dinlenme ve güçlendirme. ve zamana bırakma... moralinizi de bozmayın.

herkese sevgiler

5. Mani01

Mani01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim.. bendede aynısı var bana bi ulaşırmısın. Bilgi almam gerekiyor senden

6. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bağırsaklarda bir problem olduğundada titreme oluyo

Sayfayı Paylaş