bacaklarım inceeee litfen yardımm

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve remzi44 tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar bacaklarım çok ince daha doğrusu üst bacaklarım normal ama bilek ve alt bacaklarım zayıf duruyo dövüşçüyüm ve hiç hoş bir durum değil squart yapıyorum tabikide son 2 haftadır bacaklara baya yükleniyorum üst vücudu bıraktım sadece bacak agırlıgı yapıyorum ama alt bacak şişmiyor boyum 1.82 kilom 64 sizce ne gibi egzersizler yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Birde alt bacaktaki kaslarım yumurta şeklinde çıkmıyor biraz daha uzunlar kimininki yumurta kadar şişkin o yüzden şişmiyor??

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    alt bacak derken calf bölgesini diyorsannız yüksek ağırlık ve çok tekrarla calf hareketleri yaparak zamanla gelişim sağlanabilir calf inatçı bir kas grubu olup hem yüksek ağırlık hemde çok tekrar ister örneğin 3 set 15 set yapılabilir

mehmet2576 bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Squat (en az üst bacak yere paralel olacak şekilde, mümkünse daha derin)+Stiff leg deadlift (veya leg curl)+Ayakta Calf raise+Oturarak Calf raise
    Squat'ı 3x5-6 da yapabilirsin, hacim öncelikli 3x8-12 de yapabilirsin. SLDL'de yüksek tekrarlarda son birkaç tekrar dikkatin dağılarak formun bozulması tehliksei var, 3x5-6 gibi düşük tekrarlar daha güvenli geliyor ama istersen bunu da 8-12 tekrar yapmadan sakınca yok. Calf hareketlerinde 12-15 tekrar daha iyidir, 20'ye kadar yolu var hatta. Dövüşte seni kaç kilo hantallaştırmaya başlar bilemiyorum, o işten hiç anlamam ama sporuna engel olmayacak, seni yavaşlatmayacak kadar kilo almaya bak. 64 kiloda tabi ki bacakların ince olur.

ujohnz bunu beğendi.
  4. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    çok teşekkürler bilgilendirdiginiz için tavsiyelerinizi yapıcam ama maç zamanlarında dahada kilo veriyorum 60kgda dövüşüyorum calflar çok ince duruyo üst bacakta hiç sorun yok ama calflar kasılı durmuyo kaslı durmuyor. Tekrardan teşekkürler vakit ayırdıgınız için

Sayfayı Paylaş