bacaklarım çok sert ve kalın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve peynirsever tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. peynirsever

peynirsever Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba.
    benim sorunum başlıkta da yazdığım gibi bacaklarım.
    ilkokul ve lise hayatım boyunca profesyonel olarak sporun bazı dallarıyla ilgilendim (voleybol, kros, kick box).
    1 buçuk yıl kadar hiç spor yapmadım. bana getirisi 15 kilo oldu (kilonun belirgin olarak toplandığı kısım gövdem,bel çevrem). bu yüzden spora başladım yeniden.
    yürüyüş, ip atlama ve pilates gün içinde aksatmadan yaptığım çalışmalar.
    boyum uzun değil. bacak boyum 75 cm. alt bacağımın en kalın yerini ölçtüğümde 43 cm çıkıyor.
    sorun şu ki, bacaklarım semsert. yani serbest bıraktıgımda bile sert. hep böyleydi. önceleri pek sorun etmiyodum ama, bi şekilde bunu kompleks haline getirmeye başladım.
    kilo almamla bacaklarımda bi değişim olmadı. bacaklarımdaki mevcut yağ dokusundan kurtulsam en fazla 1 cm incelir gibi. sertliğinin sebebi kas kütlesi mi, bu normal mi, bilemiyorum.
    pilatese baslama sebebim de özellikle bu bacak kaslarımın toparlanmasını, şekillenmesini sağlamaktı.
    fakat bir aydır henüz bir değişim göremediğim için bu moralim de bozulmaya başladı.
    bu konuda bana önerebileceğiniz bir şey varsa lütfen söyleyin.

egzersiz programı olur, beslenme programı olur. yardımlarınızı bekliyorum.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    o kadar chicken legs insanlar var,sen bacağının kalınlıgından sertliğinden yakınıyorsun.nedenini anlayabilmiş değilim.vücuttaki en kütleli 2 kas grubu bacak ve sırt.ve insana güç sağlayan(özellikle güreş tipi müsabakalarda)2 kas grubu bu.bence şanslısın ve bunda kafaya takılacak hiçbir şey yok.

3. puppy

puppy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıdaki yorumu yazan bir erkek olsa gerek..

bende aynı vücut yapısındayım ve hoş değil bence güreşe mi katılacağız biz bayanların narin ince yumuşak olması istenen şey değil mi erkekler tarafından?

4. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Tam aksine çoğu erkek squat yapan sağlam kalçalı kadınlardan hoşlanır :D En azından ben ve benim çevremdekiler öyle yani.
    Bacaklar ve kalçalar bir kadına seksilik katan yerlerdir,barbie bebek gibi olursanız erkeklerin gözünde hoştan öteye geçmez o görüntü.Sırt için aynı şeyi söyleyemem ama,şişman ve selülitli yerine.Dolgun ve canlı kalça bacakları tercih edecektir her erkek.

KassızAdam ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle katılıyorum medyanın bize ideal vücutlu olarak tanıttığı manken bayanlar ideal vücutlu değildir bakıyorsun kadında göğüs ve kalça yok sopa gibi vücudu var
    ikinci olarak yine bize ideal vücutlu olarak gösterilen bayanlar balık etli ve selülitlilerdir onlarda kötü görünüyorlar sonuç olarak ideal vücutlu bayanlar spor yapan,düzenli beslenen bayanlardır örnek olarak bikini modeller gösterilebilir.

dishiwelet ve Shredded2 bunu beğendi.
  6. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bir şey daha ekleyeyim,zaten güney amerikalı kadınların aşırı seksi bulunmasının sebebide harika genetikleri.Hepsi muhteşem kalça ve bacaklara sahipler.Ve tabikide göğüs.
    Zaten bir kadını kadın yapan bunlardır,ergenlikten sonra kadınlarda göğüs büyür kalçalar büyür.
    Ruslar yüz güzelliği açısından,Latin Amerika'da muhteşem fizik açısından öndedir dünyada.

7. puppy

puppy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyorum benim bi erkek arkadaşım ben ince ayak bilekleri olan kadınlardan başka kadından hoşlanamıyorum, bacakların bana kalın geldi diyip, ruhun ve iç güzelliğin mükemmel ama çekici bulmuyorum diyip ayrılmıştı. ki benimde öyle aşırı bile kalın değil yani ayak bileğim 22 cm boyum 1.72 şuan 55 im ama ozaman 62 ydim. hatta sende rus fiziği var falan diyodu ama bacaklarım ince ve narin olmalıymış çekici bulmuyomuş. sizce sorun bendemi onda mı?ben çözemedim be psikolojim bozulduğundan 7 kilo verdim.

8. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun onda bence,dediğim gibi dünyada fizik olarak en çok beğenilen kadınlar Latin Amerikalılardır güzellik yarışmalarınada bakarak anlayabilirsiniz.Sopa gibi kemikten ibaret bir kadında kadınsı olan tek şey yüz oluyor.

9. puppy

puppy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle düşünürdüm ama o aptal yüzünden psikolojim bozulmuştu. ayak bileğin ince değil bir ayrılma sebebi olabilirmi yani benim aklım mantığım almıyor. sanırım cinsellik konusunda sıkıntılı bir insandı bilmiyorum ya kurtulduğuma şükrediyorum.
    size katılıyorum çünkü bayan gözüyle bile baktığımda bana güçlü bacaklı ve kalçalı kadınlar çekici gözüküyor.

10. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sağlam kalçalı kadınları herkes sever ama bacakların kalın olması çok büyük bir eksi bence. Geçen öyle birini gördüm mübarek kolon gibi bacakları vardı zerre çekiciliği yoktu yani.

11. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Ya tabi şöyle diyim mesela şu şekil tiplerde var; belin üstü incecik aşağısı yağ+kas armutumsu bir tip oluyor bu çekici durmaz.Kast ettiğimi sanırım şu resim özetler :D

Sizin bunu bir avantaja çevirip spor yaparak kasların sıkı ve güzel durmasını sağlamanız yeterli bence,Türkiye'deki tek sorun o da değil bence.Türkiye'de kadın ve erkek arasındaki en büyük sorun bence kişisel olarak algılamayın ama
    kadınların aşırı aseksüel , erkeklerin ise aşırı seksüel olmasından kaynaklanıyor.Kadınlar sanki her erkek onla ilişki kurmak istiyormuş düşüncesine kapılıyor ve gerçekten bu yönden türk kızlarını çok itici ve kendini beğenmiş buluyorum.Erkekler ise aşırı seksüellikten dolayı kızları kendinden soğutuyor.Artık bir kıza senden hoşlanıyorum desen bile inanmıyor çünkü ülkemizde öyle bir algı oluştuki en azından erkekler açısından "nefes alsın yeter " hal öyle olunca bir kızı inandırmakta haliyle zor.
    Yani özetle Türk toplumu sıkıntılı bir toplum kapalı ve çok aşırı sorunlu.Bu yüzden yabancıya yönelmek en iyi tercih bence.
    Hem türk erkekleri için hemde kadınlar.Bizim toplumdan bir cacık olmadı bu zamana kadar gelecekte de olmayacak.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. puppy

puppy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende katılıyorum size toplumumuzun yapısında bi gariplik var.ben kendi adıma türk insanına çok yakın değilim kafa yapısı olarak, hatta erkek düz mantığına sahip bi bayanımdır, kendi vucudumun eksik yanlarıyla kendim dalga geçtiğim olur herkesin yanında.ama yine de yani ömrünü okul sıralarında çürütmüşsün hayatın masa başında oturarak geçmiş meslek sahibi olayım diye. meslek sahibi olmuşsun tam işini elini almışsın yeni yeni sporuna, sosyal alanlarına odaklanacağın zamanda birinin gelip oran öyle buran böyle demesi çok yaralayıcı oluyor. o şahıs bence psikolojik sorunluydu zaten kendi de dşlek ve sıskanın tekiydi ama ben ona hep yakışıklısın demiştim:)çünkü güzel bakıyor ve güzel görüyordum:)
    yani bacaklarıma ipince narin diyemem ama be kalçamın ne bacaklarımın öyle kolon gibi bi görüntüsü de yok yani hiç kötü bi yorumla karşılaşmamıştım baya da beğenilirdi hep bacaklarım sadece onun istediği kadar narin değilmiş ve ayaklarım küçük değilmiş 39 numaraymış bilmemneymiş:))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:42 ----------

yani 1.72 boyunda 55 kilo ve 36 beden birinin bacakları ne kadar en fazla kalın olabilir düşünün:)sanırım o şahısın cinsellikle ilgili problemleri vardı ben ona bağlıyorum ama beni hayattan nefret ettirmişti kendime güvenim yıkılmıştı o sorunlu yüzünden:(

rockybalboa7 ve Shredded2 bunu beğendi.
  13. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    zamanla atlatırsınız merak etmeyin, çok geride kalır zor hatrlarsınız tabi zamanla...

dishiwelet bunu beğendi.
  14. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    kusura bakmayın yazmadan duramadım. bence spor yapmayan bir kadının özellikle squat bir yaştan sonra kalçası güzel olamaz ya selülitli ya sarkık ya dümdüz olur. benim etrafımdaki adamlar bayıldıkları kadınların spor yaptıklarından bihaber. örneğin jessica biel in kalçasına hayran ama sorsan ayy ağırlık çalışan kadın mı olur der. deadliftle kavis kazanmış alt sırt o yuvarlak kalçaları falan genetik sanır.
    kalça çalışırken de bacak bir miktar kalınlaşır hiç de kötü görünmez yağlı değilse kütük gibi falan da durmaz. kas kadın için çok önemlidir bi kere, dolaşım kemik erimesi duruş metabolizma hızı. hemcinslerim erkeklerin dediklerini ne kadar kafaya takıyor.
    tamam karşı cinste çekici gelmesi bi kriterdir de, ince ayak bileği yok diye ayrılmak ne yahu. nasıl bi sığlık. bunu bana biri söylese o ana kadar hoşlanıyosam da o saniye bi daha görüşmeme kararı alırım. moral bozmak bi yana, karşımda bi loser var diye düşünür bayağı da kafa bulurum. umarım şu an komik bi hatıra olarak kalmıştır

cecinar, azazil ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok ilginc geldi eski erkek arkadasınızın bu tavrı benim heryerim kas cokta menmunum sarkma selülit vs hic biri yok ve görenlerin hepsi tas gibisin diyor kas oranımdan dolayı erkekler sert sıkı hatunları her zaman begenir taktir eder benimde bacaklarım biraz kalın ama bu kastan dolayı hicte sıkıntı yapmadım simdiye kadar 36 beden giyiyorum boyumuz seninle aynı sadece 60 kg ım ben kas agırlıgımdan dolayı kaslı sıkı bir vücudun varsa giydigin hersey cok güzel duruyor insanlar kas yapmak icin yıllarca emek veriyor hicte kolay degil kas yapmak heleki birde bayansan inan yıllarını alıyor

rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eğer bacaklarda belirgin kas var ve bu neden ile kalın ise bacakları kaslandırcak hareketlerden uzak durmalısın(step,ip atlama, bisiklet hatta bir cok spor dalıda bacakları aktif çalıştırır) zamanla o kaslar eriyecek ve incelecektir. Ğer cok kas yok ancak yinede kalın diyorsan genetik etmenlerden dolayıda olabilir bu durumda oncelik yag yakmak olacaktır. Bolgesel yag yakma zaten yoktur. bacakları kaslandırmayacak herhangi bir kardiyo programını izleyebilirsin.

17. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

bende yazmadan duramadım.
    puppy senin erkek arkadasın normal değilmis. Erkeklerin hepsi kaslı spor yapan kadınlardan hoslanmıyor maalesef. mesela erkekler kendisinden daha kaslı bir kızdan hoslanmaz ozellikle karın kasları:) Ancak spor yapan bir erkek fiziği iyi bir erkek kaslı bir kızdan hoslanır. yurtdısında bir suru manken veya oyuncu cok sıkı diet ve spor yapıyor. ve erkekler ; o hayran oldugunuz kalcalar bacaklar kolay olmuyor. genetik biryere kadar ama gorduklerinizin hepsi squat sayesinde ve bacak calısmakla oluyor. O yuzden benim gibi sporu seven bir sevgilim olmalı.
    Sonuc fiziki goruntu de goreceli her errkek kaslı kadından hoslanmayacağı gibi her kadında kaslı adamdan hoslanmayabilir. Bir kız arkadasımın gobekli bir sevgilisi var kız bayılyorum gobegine kafamı koyup huzurlu uyudugum tek yer diyor. Goreceli iste.

18. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Goreceli:)

:)) o gobek bende olsa intihar ederim goreceli işte :))))

19. cak

cak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bizim için çok göreceli Bi durum.zaten spor yapmak gbi Bi gelenek alışkanlık yok, kaslı fit Bi bayanı beğenme oldukça zor. Ayrıca bu Bi yaşam tarzı 2 3 aylık Bi olay deil. Bnce fizik olarak kıyaslanmayacak kadar guzel

20. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    kesinlikle ben spor yaparım kendimde göbeğe tahammül edemem ama göbekli erkek seviyorum. bu işler öyle belli parametreler içinde işlemiyor ki. tanıdığım hiç bi kadın da ay çok kaslıymış aşık oldum ben buna demiyor. hatta kendiyle çok uğraşan beslenmeye falan bu kadar takık erkek sevmediklerini söylüyolar. bi çok kaslı adam balık etli hatta şişman kadın da sevebiliyor. zaten insan da salt fiziksel özelliğe bakıp sevgili de seçmiyor eğer ergen değilse. yani karşıcinse kendini beğendirmek için spor yapmak pek akıl karı değil.

Sayfayı Paylaş