Bacakları eriterek üstü geliştirme...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cem_7 tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben ne gördümse onu söyledim.
    Sen dahil herkes hakkında senin psiko-analiz dediğin yorumlamayı yapmaya hakkım var. Eğer yapıyorsam da kendime göre bi bilgim var. Bu arada psikoanalizin anlamını bilmiyorsak kullanmayalım bence. Psikoanaliz bir yöntemdir.

Yanlış anlama benim hakkım var diyorum, ben o hakkı sende de görüyorum. Yarın bir başkası çıkıp hammer curl yapamıyorum kolum güçsüz dese ona da aynısını derim. Öbür gün de derim. Sende gördüm sana dedim ne var bunda. Belim ağrıyor squat yapamıyorum desen, eyvallah. Başım üstüneydi.

Yazdıklarımızın yanlış anlaşılmasını istemiyorsak doğru yazarız. Kimse yazıların özelden olan geçmişini, yazanın spor hayatını bilemez. Ne yazılıysa onu görüyoruz ona göre konuşuyoruz. İfade eksikliğim var demiyor bir sürü açıklama yapıyorsun.

MSNimi de özelden yazıp yolluyorum. Ne demek istediğimi daha detaylı açıklayayım.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    gaddarkemal,

Karşınızda kim olursa olsun, veya karşılaştığınız mesajın içeriği ne olursa olsun, vereceğiniz cevap bu olmamalıdır.

Sizin, forumda kaliteli içerikli ve dolu mesajlar atan aktif bir üye olarak, vereceğiniz tepkilerde daha ölçülü ve yapıcı olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuda hassasiyetiniz artırmanızı rica ederim.

gaddarkemal, diez ve saydam bunu beğendi.
  3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    52 santime kalın bir bacak demene şaşırdım, elbette bacakta ölçü almanın bir sürü yöntemi var, acaba dize yakın yerden mi ölçü alıyorsun?
    52 bence az açıkcası, benim iç bacaklarım yağlı olduğu için tam kriter olamaz ama 67 santimi gördüm bacaklarımda, ben bile çok kalın demiyorum bacaklarım için, iyi kötü kalın demek için tabii boya göre değişir ama 1.75 bir insan için konuşalım 62 santim ve üzeri olması lazım bence, çok kalın demek için 65'in üzeri olması lazım (1.75 için diyorum bunu)
    Yoksa benim boyumda 70 santim bile çok kalın değil (ince hiç değil tabii ama kalın deyince benim aklıma ağaç kütüğü gibi bacak gelir.

Yağlanmadan yakınıyorsun bacaklarında, yağlanma iç bölgede mi, yoksa dış tarafta mı?
    ve dediğim gibi ölçüyü aşağıdan mı alıyorsun?

gaddarkemal bunu beğendi.
  4. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bunu anlatmaya çalıştım. Ölçüm doğruysa bu bacak vücuda göre ince kalıyor zaten, yağ tutmamış demektir bu bence. İyi bir çalışmayla da başarılı bir şekilde definasyona gidilir.

5. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bir eski ölçülerimi yazmışım yanlışlıkla şuan ki ölçülerim

göğüs 98
    kol 32.5
    omuz 111
    bacak 56
    bel 85

52 cm bacakta gördüğüm en düşük ölçüydü. yağlanma olarak da iç tarafta var...

ölçüleri salondaki hoca alıyor tam bacagın ortasından dize yakın deil yani...

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Eylül 2008
  6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sende anormal bir sorun göremedim, herkesle aynı. Yağı ver, aynı zamanda antremana devam. Verdikten sonra yüklen, bu kadar basit...

7. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    56 cm bacak ta zayıf, yağ oranı normal. Anormal bir durum yok. Bir bacak programıyla ile define bacak yapabilirsin rahatlıkla.

8. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    salondaki hocamla konustum düzenli bir bacak programı konusunda aynı görüşte fakat ağırlık konusunda fazla ağır girmememi iyice hacim alacağımı söyledi ve birebir bu olayı tecrübe ettiğini belirtti. 15 kg ise 10 kg la yapacaksın ama 10 tekrar yerine 15 tekrar yapacaksın dedi. ve bir de program 3 günlük:

göğüs - ön kol
    omuz - arka kol
    sırt - bacak

olarak ayrılmış uygundur galiba...

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sırt ile bacağı aynı gün yapmak bel için ağır gelebilir. Sırt ile omuzun yerini değiştir bence.
    Ayrıca dediği çok mantıklı değil. Kaslar öyle yapınca gelişmeyecek mi diye sorsaydın, birde bacakların ne kadar şişecek ki? Ronnie gibimi olmanı bekliyormuş. Daha az girmenin sakatlık riski dışında pek mantığı yok. 10 kg ile 15 tekrar yapacağına daha az kilo ile 25 tekrar yap baride dayanıklılığın artar, serilik kazanırsın. Hocanın verdiği orta yolun mantığı yok, yine şişecek bacaklar.

10. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hah bende o dayanıklıgı diyorum. ben rakamları fln rastgele yazdım programda 20-25 yazıyor tekrar sayıları. bu arada ağır girersem tabi o kadar şişmez ama bana göre şişmiş olur bacaklar.56 cm olur 60 bodycilere göre az olabilir belki ama bize fazla gelir...

Son düzenleme: 24 Eylül 2008
  11. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    ağır kaldırırsanız şişer.

12. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ne yapacagımız belli değil ağır mı hafif mi ben hafif ağırlık çok tekrar la çabukluga çalışayım bari...

13. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    amacın için doğrusu hafif kaldırıp, çok tekrar yapmak. Başarılar

Sayfayı Paylaş