Bacak kaslarıyla ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cenker98 tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cenker98

Cenker98 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi forumlar ben basletbol oynuyorum 1.93 boy 60kg yim pivotum ama ziplayamiyorum yani 20cm falan zipliyorum spor salonuna yazildim bacaklarda 35-40-45 kg arttirarak 3 set yapiyorum arka bacak ise 30-35-40 olarak yapiyorum bacaklarim cok sert kasli kuvvetli oldugunu dusunuyorum ben niye ziplayamiyorum

Son düzenleme: 26 Ocak 2015
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    193 boy 60 kiloda herhangi bir yerin kaslı değil.

3mr3 bunu beğendi.
  3. Cenker98

Cenker98 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @doxux Yani kasli derken sonucta 35-40-45kg agirlikla calisiyorum kuvvetli sayilmaz mi gorunen bi kas kutlesi yok zaten calflar belirgin oda zayifliktan :) benim ne yapmam gerekiyor kilo almaya calisiyorum zaten ama ektomorf malum kolay olmuyor onun disinda 5-6 ayda ziplamami 15-20 cm daha gelistirmem gerekiyor

4. SeGo.

SeGo. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim fikrim bacak kaslarını geliştirerek zıplamanı değiştiremessin.

5. Cenker98

Cenker98 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @SeGo. Ne yapmaliyim?

6. SeGo.

SeGo. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Elbet bu sıçrama ile ilgili bir çalışma vardır. Bi araştır istersen ayrıntılı olarak.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi harekette bu kilolarla çalıştığını yazmamışsın ama bu ağırlıkların kuvvetli sayılabileceği bir hareket bilmiyorum ben. Hayır, kuvvetli sayılmaz.

Bunu deme artık. Bitsin şu ektomorf hikayesi artık. Günlük kalori ihtiyacının üzerinde beslenen herkes kilo alır ve bu herkes için zordur. Eğer zorluğa katlanamıyorsan uğraşma, katlanıyorsa kendini zorla ve daha çok ye.

Ha, işin bildiğim kısmı bu kadar. Basketboldan anlamam, o konuda anlayanlar yorum yapsınlar ama yeterince güçlü veya kaslı olduğun gibi bir kanıya kapılma diye yazdım.

Balboa7 ve Bekci bunu beğendi.
  8. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    1.sert olması zayıflığından dolayı, eline yağ gelmiyo o yüzden sert.
    2.güçlü olmak ve kaslı olmak farklı. ki.. basketçiysen güçlü olacaksın zaten.
    3.yukarda demiş biri de, onun dediğinin aksine squatını ve deadliftini arttırırsan tabi sıçraman artar. ve tabiki sırt kaslarının da yükselme pozisyonunu desteklemesi için güçlü olması gerekir. kendi kilonda 16-20 minumum barfiks çekebilmelisin ilk önce.
    4. Sıçramak ve atletik performans için en önemli 3 şeyi söyle deseler strecthing ve esneklik derim. kalça, bilek ya da sırtın darsa (boyut olarak dar değil, amerikalılar tight diyor buna ama türkçesi ne bilmiyorum) zıplama yeteneğin büyük ölçüde azalır; istediğin kadar güçlü olsan bile strecth ! örneğin benim bileklerim kaslarım dardı, duvara topuğumu kaldırmadan dizlerimi değdirerek bu sorunu bana antranörüm aştırmıştı.
    5. pylometrics. ağırlığa nazaran zıplama , uzun atlama, hızlı koşma gibi aktiviteler hızlı kavrama kaslarıyla alakalı (fast twitch muscles) Driller , engelli atlamalar, box jumplar, ip atlamalar bu kasları ağırlık antremanından daha iyi geliştirir. yani hayatında hiç ağırlık çalışmayan ama deli gibi drill yapan , ip atlayan bir zenci doğum günü pastasındaki mumları pota hizasında üfleyebiliyor.
    6. yağ/ kas oranı. %15 yağ oranından yüksek kişilerde atletik performans beklemek zordur. fakat kas oranı az olanın da. 1.93 boya en az 85 kg olmalısın . bu konuyu dert etme ama yaşın ilerledikçe spora devam edersen ortalama bir antremanla bile kas kazanıcaksın.
    leg extantion ve leg curl gibi hareketlerinde zaman kaybetme, güç için fonksiyonsuz hareketler..
    kolay gelsin iyi çalışmalar,

Bekci, doxux ve Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş