Bacak kasları ve Beslenme ???

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dmtria tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Açılan konuları ne kadar okusam da kafam aynı orantıda karışıyor

Şimdi kondisyon bisikleti uzun süre az direnç egzersizlerine başlıcam.
    Bacaklarım yıllardır spordan çok kaslı çirkin duruyor

Bu çalışma sırasında fazladan kas kütlesi kazanmamak için nasıl beslenmem gerekir
    küçük ipuçları verir misinizz lütfen?? :(

2. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    bacakta kütle kötü duruyor gerçekten overtraining yap.

dmtria bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kondisyon bisikleti ile kas kütlesi kazanmak, hele bir kadın için, çok çok zordur.

Yoğunluğu düşük tutarsan, yani uzun süre, düşük hızda çalışırsan, bu ihtimali tamamen ortadan kaldırırsın.

Düşük karbonhidratlı bir diyet kütle kazanımını ihtimalini tamamen bitirir. Bacaklarının kalınlığı, kastan çok yağ ve su kaynaklıdır. Diyetle bunları atınca daha da incelirler.

dmtria bunu beğendi.
  4. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler,
    Ama bir şey daha;

"Yoğunluğu düşük tutarsan, yani uzun süre, düşük hızda çalışırsan, bu ihtimali tamamen ortadan kaldırırsın. "

Bir yerde okumuştum, bir best model de kasları fazla olduğu için yarışmadan çıkmak zorunda kalmış bacaklarının kalınlığından. 1 yıl boyunca en yüksek hızda en az dirençte 1 saat kondisyon bisikleti ve diyetle bu sorununu halletmiş.

Yani ben de bacaklarımdaki sorunu halletmek için düşük hızda uzun süre mi yapmalıyım,
    yoksa sadece düşük dirençte, maksimum hızda uzun süre mi yapmalıyım?

Overtraining de bunlardan hangisine uyar?

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oncelıkle kılonuz boyunuz ve bacaklarınızın etrafı kc cm kalcanız kac cm belınız kac cm gıbı blıgıler verın kı dogru bır tespıt oldun

buyuk ıhtımal kaslı dgeıl yaglı ve sulu bır bacaklara sahıpsınız

ama ılla kaslı dıyorsanızda dusuk dırenclı ve uzun surelı egzersızler kucultcektır ama dedıgım gıbı ege rıdeal kılodan yukskese kılonuz yaglısınızdır kasla alakası yok olayın

dmtria bunu beğendi.
  6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Düşük hız demem yanlış olmuş, düşük direnç seviyesini kast etmiştim. Ama ben bacaklarındaki problemin kastan çok yağ ve su olduğunu düşünüyorum.

7. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Bi De Yaptığın Antrenmanlardan Sonra Bacaklarını İyice Esnet :) Bence Faydalı Bacak İncelmesinde.

8. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok gerçekten kas :/ kilom 45, boyum 1.65 .. Ancak bacaklarım birleşik ve yuvarlak hatlara sahip. Yani üst bacağımın üst kısımlarına doğru kaslar yayılmış kaba bir kütle olarak duruyor.. Zaten ele yağlı bir tabaka filan da gelmiyor

+ Hızı nasıl yapmalıyım egzersiz sırasında? 1 saat boyunca sabit mi tutmak gerekir, dün denedim ama sürekli sabit olmuyor hızlanmaya çalışınca vs.. Sabit gitmedikçe zararı olur mu? Yoksa sabitliği sağlamak için orta hızda yapabildiğim şekilde mi yapayım

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    45 dakika boyunca direnci düşürmeni gerektirmeyecek bir hızda yapman yeterli. Eline sert gelebilir ama hala üst kısımda muhtemelen yağ ve su vardır. Bu sistemle kalınlaşmaz, endişen olmasın.

dmtria bunu beğendi.
  10. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım, peki son bir şey, bu programla iyi bir diyet yapmak gerekiyormuş illa. Zaten yediklerime dikkat ediyordum ama uzun süredir sıkıldım ve fazla fazla yediğim günler arttı. Kafamda bi düşünce kazınmış durumda, bir gün çok fazla yediysen -yağ fazlalığı olduğu için- o kadar kasa çevrilecek yağ var demektir gibi..
    Doğru mudur?
    bir de haftanın her günü yapmalıyım değil mi? Çünkü kasa birer gün dinlenme süresi verince daha iyi gelişiyor diye okumuştum forumda.

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ kasa dönüşmez. Ama yağ depolarında birikebilir. Düşük karbonhidratlı ve görece yüksek yağlı bir diyet uygularsan, yağ depolanmasının da önüne geçersin.

Ama asla aynı anda hem yağı, hem de karbonhidratı uzun süre kısma.

Sporu her gün yapabilirsin tabi ki, kütle artışı gibi bir amacın yok neticede. Sadece bacak değil tüm vücudunu çalıştırmanı tavsiye ederim.

12. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam teşekkürlerr

Sayfayı Paylaş