bacak kasları çalışmak uzamayı engeller mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve draxex tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 3 aydır vücut geliştirme yapıyorum ve ayriyeten kickboks ile uğraşıyom.Sizlere 2 sorum var.

1-Bacak kaslarını çalıştırmak boy uzamasını engeller mi ( 17 yaşındayım)
    2-Kickboks ile uğraştığım için bacağımı esnetmemi engeller mi

Vücut geliştirme yapan arkadaşım bana bacak kaslarını çalıştırmanın bu yaşta boy uzamasını engelleyeceğini ve eğer kickboks gibi tekmenin olduğu bi sporlarla uğraşırken bacağını yeterince esnetmeyi engellediğini söyledi.

Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:38 ----------

yok mu yardımcı olacak ?

2. biralexgibiolan

biralexgibiolan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok kardes suan 18 yasındayım fakat 15 yasında ben bacak kaslarını geliştirmeye baslamıstım bi haraketle suan öküz gibi bacaklar esnemeyı bilmem ama uzamayı kesınlıkle engellemez hatta uzamaya olumlu etkisi bile olabilir

Son düzenleme: 28 Haziran 2011
  3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Galiba etkisi yok 17 Yaşındaım Leg press'te 150 160 kilo Vurduruyorum bi zararını görmedim :D Boy:1.85 ama yine de hocalarımızın yorumlarını beklemek lazım :)

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    +100kg squat yapmadıktan sonra bir sorun olmaz. Hatta jump squat, lunge gibi hareketler sana kickbox ta çok iyi avantajlar sağlar. Gelelim niye boyu kısalttığına. Çok ağır kilolarla çalışmak iskelet sistemi üzerine bir stres uygulayacağı için kıkırdak dokudaki(büyüme plakları) kemik uçları hasar görmemek için kemikleşiyorlar aslında boy kısalmıyor ama vücut kendini savunmak için büyümeyi durduruyor. Ayrıca bacak çalışmak büyük bir kas grubu olduğu için büyüme hormonu salgısınıda arttırır.

5. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    o gırdıgınız leg presslerınde eklerım kıtlersınız ve uzamaz ama normal o bacak makınelerını hafıf kg ile yaparsanız pek bır zararı olmaz ben yınede gırmıyorum :D

6. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ben zaten en fazla 10 kg çalışıyorum
    Peki esnemeye engeller mi ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:54 ----------

Arkadaşlar bacaklarımı esnetmeyi engeller mi

7. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Esnekliğini fazla kaybedeceğini sanmam fakat sana bacak çalıştırmak yerine uzun süreli ip atlamanı öneririm. Bacaklarını kuvvetlenir, çeviliğin artar, yağ oranın düşer.

8. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir yorum atayım belki faydalı olur. Uzama meselesini bilmiyorum fakat bacak esnetme demişsin.
    Bacak esnetme 0 açma ile bacak hareketlerinin pek alakası yok diye biliyorum çünki bacak esnetirken kasıklarımızın oradaki lifler geriliyor bacak kası tamamiyle ayrı bir kas kütlesi.
    Şunuda belirteyim bende kickbox yaptım 0 açabiliyordum body yapıyorum hala 0 açabiliyorum. bacak esnekliği nasıl kaybolur dersen 0 açıyorsan kolay kolay kaybolmaz ama bizimde duyduğumuza göre zamanla esneklik kaybolabiliyor.

9. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şu an tam 0 açamıyorum ama baya esnedim 2 3 aya açar gibiyim.Her gün esnemeyi yapıyorum esnemede baya bi aşama kaydettim.

Yorumlarınız için teşekkürler.

10. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Draxer kardesim 5 10 kg ile bir sey olmaz normal leg machine gibi makileri yapabilirsin bunlar sana sikinti yapmaz

Sayfayı Paylaş