bacak kası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rockyyy tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler hemen konuya girmek istiyorum bende 2 senedir menisküs vardı bu sene yeni mr çektirdim menisküsüm iyileşmiş fakat başka birşey çıktı sinovitten şüpheleniyorlar.şimdi benim bacak kaslarım oldukça zayıf hastalığımın iyileşmesi içinde bacak kasının olması gerekliymiş çünkü bacak kası (özellikle ön ve arka bacak kası) ekleme binen yükün % 70 e yakınını alırmış bendede bacak kası olmadığı için dizlerimde ağrı meydana geliyor.şimdi bana verdikleri egzersizleri yapıyorum sadece diz arkasında yanlarında ve baldırımda ısınma ve yanma hissi oluyor sonra bunlar ağrıya dönüşüyor bende biliyorum bu ağrılar iyiye işaret ama üst bacak kaslarım özellikle ön bacak kasım da hiç bir yanma ısınma ağrı olmuyor bana en çok yarayacak bacak kası ön ve arka bacak kaslarım ama hiç bir gelişme olmuyor baldırımda acayip bir şekilde gelişme oldu ama ön bacak kasım hala aynı fazla ağırlıkta kaldıramıyorum ağrı yapıyor bükme kısıtlılığıda var koşu yada sizin tavsiye edebileceğiniz evde yapabileceğim egzersizler varmı sizce nedeni ne olabilir fazlada yüklenmek istemiyorum ön bacak kasının özelliğimi yoksa yanma yada ağrı olmaması şimdiden teşekkürler.

2. frhtck

frhtck Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    menisküsün varmış eskiden o zaman koşu bandından ziyade caddelerde, parklarda koşman daha iyi olur. sanırım sen de böyle yapıyorsun. bisikletinde diz kapaklarını yormadığını ve bacak kaslarını geliştirdiğini biliyorum. bisiklete binmek iyi olabilir.

bu işin profesyoneli veya uzmanı değilim ama nedense bu işi bilenler soruna cevap vermemiş. yazın herkes tatilde anlaşılan :) amacım entryni canlı tutmak. yoksa sen uzman olanların sözünü dinle benimkini değil...

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle geçmiş olsun. diz sakatlıklarının ne kadar sıkıntı verici bir durum olduğunu çok iyi bilirim. geçtiğimiz yıl şiddetli diz ağrısı şikayetiyle bir üniversite hastanesi ortopedi bölümüne başvurdum. çekilen mr sonucunda doktorlar sporcular arasında sıkca görülen "jumpersknee", tıptaki adıyla patellar tendinit (diz kapağı tendonu iltihaplanması) olan bir durumdan şüphelendiler. tedavi için beni yine bir üniversite hastanesinin spor hekimliği bölümüne yönlendirdiler. buradaki muayene sonucunda doktorlar dizimde tendinit olmadığını, bunun bir kondromalazi olduğu belirlediler. ağrılarımın azalması için quadriceps ve hamstring kaslarını güçlendirmem gerektiğini söylediler. doktorun önerisiyle haftada 2 gün 4 er set leg extesion ve leg curl (12-10-8-6 tekrar) yapmaya başladım. 2 ay sonra ağırlıklar arttı ve ağrılarımda çok ciddi bir azalma oldu. diz ağrılarım tamamıyla ortadan kalktıktan sonra programıma squat ekledim.

4. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Ben kesinlikle yüzmeyi tavsiye ediyorum.
    1997 yılında çapraz bağ ameliyatı geçirdim. Kesinlikle çok zorlamadan makul ağırlıklarla çalışma yapmalısın. Sert koşu gibi çalışmalardan kaçınman gerekir. Ama başta da dediğim gibi bu işin en güzel ilacı yüzmek. Ağrılara gelince, kendi normal çalışma tecrübemden bahsedecek olursam, arka kaslar her zaman çok daha fazla ağrır çünkü gerek squadda gerekse deadlift gibi hareketlerde arka kaslarda çok büyük bir gerilim olur. Ayrıca yine bu hareketlerde gündelik yaşamda çalışmayan en küçük kas grupları bile harekete geçtiği için sonrasında kas ağrısı daha belirgindir. Ön kaslarda ise çok fazla ağrıyı ben de hissetmem.
    Geçmiş olsun.

5. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle senin ön bacak kası dediğin sanırım quadriceps ve arka bacak kası hamstring.

Evde yapılabilecek hareketlere aşağı daki linktten ulaşabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-bacak-antreman-yap-l-t12907.html

Dizlerindeki problemden dolayı fazla ağırlık kullanmamanı öncelikle kendi ağılığın ile bu hareketleri yapmanı öneririm. Zaman içerisinde kasların kuvvetlendikçe ağırlıkları arttırabilrisin.

Sayfayı Paylaş