bacak kalınlaştırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve demise tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. demise

demise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    15 yaşındayım çalışmaya yeni başlıcam ama önce ayaklarımdan başlamak istiyorum.182 boyundayın 57 kilodayım(evt aşırı zayıfım)boyumda uzun olunca :S allahtan yüzüm toplu ama bacakalrım acayip ince özellikle ayak bileğim short giymektne utanıyorum bunun için önce bacakalrıma ağırlık vereceğim fitnessa gitcektim ama şu önümüzdeki 2 ay gidemicem onun için evde çalışmam lazım :S bu konularda pek bilgim yok bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler weightlifter

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
  3. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    arkadaşım slymnasye'ne sana gereken adresi göstermiş zaten senın yapman gereken evde düzenli şekilde bu hareketleri tekrarlaman ve beslenmene dikkat etmen bu işin en önemli kısmı beslenmedir boyuna göre kilonda senın dediğin gibi çok az.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Eylül 2009
    slymnasye bunu beğendi.
  4. demise

demise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    link için teşekkürler baktım ama görmemişim heralde. hoşbulduk bu arada yeri mi bilmiyorum ama 5. hareketi yaparken kıt kıt sesler geliyodu bi skaıncası olur mu ?

5. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    benimde sol kolumda arka kol çalışırken o ses bazen geliyo ama bu zamana kadar bi zararını görmedim. ama tabiki göz ardı edebilirsin demiyorum çünkü nedenleri aynı olmayabilir

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    366
    Ödül Puanları:
    73

El bileklerin ve ayak bileklerinin inceliği veya kalınlığı genetiktir; kalınlaştıramazsın. Ancak calfleri çalıştırarak kalınlaştırabilirsin, calfleri uyarmak için yüksek tekrarlar yapmalısın (15 ve üzeri), üst bacak içinse tam tersi düşük tekrarlar uygundur... ( 5-8 tekrar)

Squat hareketini kesinlikle antrenmanında uygulamalısın, kesinlikle ısınma ve gerdirme hareketleri yapmalısın... set aralarında dahi gerdirme yapman gelişimin açısından faydalı olacaktır.

Diğer bir tavsiyem ise bacak antrenmanında calfleri önce çalıştırman daha sonra üst bacak antrenmanı yapman yönünde olacak, çünkü senin önceliğin calfleri kalınlaştırmak, dolayısıyla en dinç oldukları zamanda onları uyarmandır...

Aşağıya calfler için uygulaman gereken hareketlerin fotolarını ekliyorum, bu hareketlerde minimum 15 tekrar olacak şekilde 3 set çalışabilirsin...

Kolay gelsin, başarılar...

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş