Bacak kılları gelişimi engeller mi ? engellemez mi ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Fantastix tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Bacakdaki kıllar , bacak kası gelişimini engellermi ?

Anketin kapanma tarihi 15 Nisan 2011.
  1. Gelişimi engeller !

oy sayısı 8
    47,1%
  2. Gelişimi engellemez

oy sayısı 9
    52,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba ;

Kime sorduysam farklı farklı cevaplar aldım.Bu yüzden size sormak istedim.

Bacaktaki kıllar kas gelişmini engellermi ?

2. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bodyle ilgili bi bilgim yok ama küçükken futbola gitmiştim 1. sınıfta büyük abilerimiz bacakalrına ağda yapıyodu üsttelik futbolculardada kıl yok ve hayvan gbi bacak var bence engeller gibi me geliyo :D

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    böyle hurafelere inanmayın yok kıldan gelişmıyormus kendinizi kandırmaya gerek yok saporcualr estetik açıdan çırkın durmasın dıye o kılları aldırırlar şahsen benımde güzel vucudum olsa gıder yarın kestırırım kıllarımı tamamıyla görünüş için

hıc bır yuzucude kıl gordunuzmu olmas cunku tv ye cıkıyorlar estetık acıdan kotu durar.bırde suda yuzerken surtunmeyı azlatmak ıcın ama gelısme ıle hıcbır etkısı yok.
    dıger sporlardada aynısı gecerlı boxcular dahı.

Son düzenleme: 10 Nisan 2011
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu konu gayet basittir:

"bacak kıllarınızı traş edin, tartın...kaç gr çıktığını bi kenara yazın ve bunu vücut ağırlığınızla ornalayın...ve ortaya çıkan bu oranı , kilogram birimine çevirin, ve bu "ppm" mertebesindeki değeri "2 gr/kgs protein ihtiyacı olduğu söylenen birim ile çarpın"...hatta hatta emniyet katsayısı olarak bunu bi de 3 ile çarpın....))))

diyelim ki "kıl aağırlığı 100 gr çıktı ,yani 0.10 kgs " .....> protein ihtiyacı :

2gr x 0.1 = 0.2 gr ...hadi sağlama alalım 3 katı = 0.6 gr...hadi ,buna "enerji olarak "da
    "5 gr karbonhidrat ekleyelim vb vb...

çıkan değerler ,yani enerji, vb ihtiyacı o kadar minimalki ,ihmal edilebilir büyüklükler!!!...9

kısaca " şehir efsanesi !..."(((

leecH bunu beğendi.
  5. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle bir şey yoktur futbolcuların bacak kıllarını kötü durmasın diye kesiyolar kıllar kasların görünmesini engelleri diye kesiyolar...

6. O2KN

O2KN Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gelişimi engellemez. Ama enerjinin % bi kaçını aldığını duydum, ne kadar doğrudur bilemem.

Bende amatör bir futbolcuyum, bu kıl olayı tamamen hurafe. Bacak kaslarının gözükmesi ve pürüzsüz bir bacak için böyle ağda uygulamaları falan yapıyorlar.

7. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Bende aynı şeyi çok düşündüm. Sonra kılları alıp denemeye karar verdim. Bacak kıllarımı aldıktan 1 ay sonra bacaklarımda gözle görülür gelişme sağladım. Benim için doğru çıktı :)

8. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ozaman saçımızdada kıllar var beynimiz gelişmiyomu :D ne kadar saçma kılda vücudun bir parçası gelişmeyi engellemez hatta göğüs kılları göğüs kaslarının arasını doldurur ve (bnce) daha iyi bir görünüm sağlar

9. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır işin bilimsel yanı ve aslı şudur : Kıl enerjinin az da olsa bir kısmını emer ve daha çabuk yorulmanızı sağlar. Futbolcuların bacaklarındaki kılları almalarının sebebi yorulmayı geciktirmek ve maç öncesi/sonrası yapılan masajlarda kolaylık sağlamaktır.

10. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Vücutdaki neredeyse herşey protein ile büyüyor. Örneğin protein tozu kullananlar bilir. Protein tozu kullandığınız süre içinde saçlarınız, kıllarınız vs. daha hızlı büyür. Buradan hareketle bir şeyler çıkarabilirsiniz

11. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    sonuçta kılda keramet olsa g.tte çıkmaz demişler :D siz alın hepsini kafanıza takmayın :D

12. oguzhan06

oguzhan06 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    cevap diye ben buna derim :D

13. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    olay tam olarak şöyle.. kıllar kas üstlerinde olduğu için kasa giden protein lerin %0.02-3 ü kadarını beslenmeleri için alırlar ki bu hiçbişeydir :) yani gelişimle ilgisi var ama ha var ha yok 1 gr protein bile neredeyse etmiyo.. ama aldırmalarındaki asıl amaç şudur.. aldırıyorlar çünkü ağır idmanlardan sonra masörler tarafından masaj yapılmakta ve masaj ın yapılmasındaki rahatlığın ve yapılan masaj sırasında kılların çekilirmişcesine verdiği acıyı yok etmek için vücudundaki kılları aldırırlar.. ve tabiki birazda estetik göründüğü için :)

14. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/vucut-k-llar-kas-geli-t35180p2.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş