Bacak idmanı diyalogları? Çözüm nedirki?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coyote tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    Bu sporda duzenli olarak çalıştıgım 10. ayıma girdim.

Ancak ben spor salonlarında bacak gunu yaşadıgım sorunları buraya yazma gereği duyuyorum.

Özellikle bacak ve kalf çalıştırdıgım gunlerde tepkiler artıyor. Nedense bunu anlamadim hiç bir zaman.

Bir defa spor salonunda deadlift squat hack squat gibi hareketler yapilmiyor neredeyse.

7-8 kisiyiz bu tarz çalismalari ciddiyetle yapan. Onlardan bir taneside Hoca zaten.

Bu tepkiyi vermemin sebebi spor yapan insanların bilinçlenmemesine kızıyorum.

Birisi geliyor calisirken kendini çok zorlama belini sakatlarsin diyor.

Obürkü şahıs geliyor ve bacak gelişince ne olacakki diyor. Bu hareketlerin zaman kaybı oldugunu iddia ediyor.

Karşılıgında dilim döndüğünce bilgilerimi anlatiyorum. Anlatmasina. Ancak hiç kimsenin ciddiye aldıgı yok.

Bacak idmanlarini kimse ciddiye almıyor işin asli bu.

Nasil bir çözüm bulucam bu işe. Merak ediyorum.

Çünkü ben istiyorumki herkes doğruyu öğrensin ben biliyorsam bu site sayesinde herkesde bilmeli.

2. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    "Nasil bir çözüm bulucam bu işe. Merak ediyorum."

Bence cevabı basit, sebata çalışamalara devam edip bacaklar gelişince tepkiler yok olacaktır kendiliğinden.. Çünkü, görmek inanmaktır...thums:

3. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    73
    bence hiç kasmaya gerek yok..
    çünkü insanların önyargılarını kırmak çok zor.
    şimdi adama anlatsan "bacak büyük bir kas grubudur, üst vücudun gelişimine de falan faydalır" desen yine o bildiğini yapacak.
    ben samimi arkadaşlarıma bile bunu anlatamadıktan sonra
    salondaki bir insanın anlamaması gayet normal

Sayfayı Paylaş