Bacak için protein tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kezahakeza1 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Baştan söyleyeyim,body işinde yeni değilim 2 senedir yapıyorum ama düzenli değil.Bazen 2 haftada 1, bazen de 3 haftada 1.Bazen ise haftada 1 veya 2 kere yapıyorum.
    Ancak hiç toz kullanmadım ve protein tozu kullanmayı düşünüyorum.Protein tozları hakkında araştırmamı yaptım ancak birde sizlere sorayım dedim.
    Mesajın altında bacaklarımın resimleri mevcut.
    Bana hangi protein tozunu önerebilirsiniz?(max. fiyat 80 tl)

Resimler:
    http://img230.imageshack.us/i/13112009.jpg
    http://img691.imageshack.us/img691/8238/13112009001.jpg
    http://img80.imageshack.us/img80/2219/13112009002.jpg
    http://img188.imageshack.us/img188/3746/13112009003.jpg

Bu arada 16 yaşındayım 180 boy ve 88 kiloyum.2 yılda 8 kilo aldım.

edit: https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Soy-Pro-750-Gr.html
    adresindeki ürünü önerirmisiniz?

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben oncelikle duzenli bi program oneririm. verdigin linkdeki soya proteini soya pek tercih edilmez whey proteini daha makul.

3. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler.Haklısınız,yapttığım araştırmalar sonucu da whey proteinin daha iyi olduğunu öğrendim.Şimdi düşüncem daha da kesinleşti teşekkürler.
    Protein tozuna başlamamın sakıncası varmı?

4. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın forumun değerli üyeleri,cevap yazabilirmisiniz?

5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sakincasi yok tabiki fakat oyle steroid etkisi bekleme gozle gorulur bi degisiklik olusturmaz kaslarda .besin destegi olarak kullanacaksan isini gorur.

6. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    açık konuşalım haftada bir antreman yapan biriysen hiç yapma kendini yorarsın.düzenli antreman yapman gerek sıkı çalışmalısın öyle protein kulanıp vucut yapacağını sanıyorsan yanılırsın önce bi kendini disipline sok sonra konuşalım

7. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler.Haklısınız,haftada 1 le olmaz.
    Ben sadece bacak ve karın çalışmak istiyorum(şu andan itibaren) düzenli olarak.
    Bacak haftada 2 gün,hafta da 2 günde karın çalışıcam.Sizce uygunmu?
    2 Yıldır amacım smaç basmak ve çembere 5cm kaldı.Sizce başarabilirmiyim?
    Başarabilmek için her çalışmayı yaparım.
    Son soru:protein tozu kullanmak ile kullanmamak arasında az,çok bir fark görebilirmiyim,amacım hacim ve görüntü değil.Sadece smaç basmak.
    Her türlü önerilerinize açığım,çalışma programı önerebilecek varsa ihtiyacım var.

8. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bu protein tozunu gözünüzde büyütmeyin... protein tozunu direk olarak alsanız bile,karaciğer onu başka amaçlar için de kullanacaktır. illa protein tozunda ısrar ediyorsanız,casein ürünlerini yatmadan evvel alın.

fikrimi sorarsan amino asit al... son dönem amino asit ürünleri( animal nitro gibi) parçalanmadan direk dolaşım sistemi ve oradan da kaslara gider.

smaç basmak gibi bir amacın var, bu gibi zıplama türü şeyler için bacak antrenmanı sistemi farklıdır...

normal bir bodybuilding yapan kişi squat,lunge yaparken, zıplama gibi amacı olanlar jump squat türünden şeyler yapar. mesela bodyciler şınavı direk olarak çalışırken,zıplama ve sıçrama amacı olanlar diamond jump push up denilen bir şınav türünü icra ederler.

ayrıca haftada 1 gün bacak yeterlidir. 1 gün çalış bacağı ama etkili çalış.

supplement kullanmakta ısrar edersen, amino asit ve performans ürünlerini denemelisin.

başarılar dilerim.

Son düzenleme: 13 Kasım 2009
    kezahakeza1 bunu beğendi.
  9. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Amino asitleri araştıracağım ama şimdiye kadar duyduğuma göre protein tozunu aminoasitten daha fazla öneriyorlar,o konuda ne gibi farklar var?Ve ikisinin birlikte kullanımı ne gibi sonuçlar doğurur?

10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    aminoasit bildiğin gibi proteinin yapı tasıdır ve kana daha hızlı karısırlar. Proteinlerinde bir sındırım sureclerı vardır cunku. Ama aminoasitlerin bazı zararları cıktı oyuzden onermez kımse.

11. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bir protein tozunu,amino asitten daha üstün gören ve herşeyden önce 'öneren' kişiye zaten söyleyecek söz bulamıyorum :D

amino asitler,proteini meydana getirirler. ve kana amino asite göre daha hızlı karışırlar.

ANCAK, bu protein tozunu daha üstün ve avantajlı kılmaz. çünkü karaciğer direk alınan protein tozunu başka amaçlar için de kullanır. sonuçta metabolizmanın kas yapmaktan başka gün içinde oldukça kabarık görevleri vardır.. bu yüzden amino asit daha avantajlı,çünkü amino asit bağırsaklardan sonra karaciğerin salgıladığı şeylerle parçalanmaz. ve direk kaslara gider.

yukarıda yazdığım gibi, amino asit idman sisteminde ve mantığında daha iyidir...

protein tozu gereksiz mi peki? hayır... ama sadece yatmadan önce alınmalı. yatmadan önce alınmasının amacı ise gece kasları ve vücudu beslemektir.

ama gece alınması gereken protein tozu, whey değil; casein dir. yani süt proteini.

sonra whey proteini olayına gelelim, evet çok iyi bir protein türü,insanların wheyi seçmesinin sebebi çok çabuk kana karışmasıdır. ama performans da çabuk düşer.. whey ile aldığınız ölçekle 2 saat antrenman yapamazsınız. isterseniz deneyin...

whey proteinin tek başına yeterli olmadığını zaten firmalar anladı artık. ve complex proteinler üretmeye başladılar. bu şu demek:

içinde whey,casein,yumurta proteinlerinin hepsi var. bu sayede whey bitse bile diğer proteinler saatlerce vücutta kalabilecek....

ama senin amacın body fln değil.... basketbol. basketbolda amino asit ve creatin türünden şeyler kullanmalısın. NBA oyuncuları creatin sakızları çğner, sularına creatin katarlar vs... çünkü hiper bir eğilim katar insana bu.

genç yaşlarda kaslarını beslersen eğer,ileride çok etkili bir basketbol sistemi yaratırsın.

12. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerinizi dikkate alacağım sayın gorgoroth
    O zaman ben hem protein tozu hem aminoaist alıyorum.Çalışmadan sonra aminoasit alıyorum.Yatmadan önce ise whey protein alıyorum.Değilmi?
    Ve benim çalışmam 30dk-45dk sürüyor sadece bacak ve karın.Amino asitten kaç hap ve protein tozundan yatmadan önce kaç ölçek alayım?
    Aşşağıda alacağım protein tozu ve aminoasit hapının linkleri var.
    https://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Hardline-Amino-9000-120-Tb.html
    https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Power-Pro-750-Gr.html

13. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin linkteki aminolar universal gibi markaların aminoları ile yarışacak güçte değiller. ama bunların kullanımını sana kısaca yazıyım...

antrenmandan 30 dk önce: 4 tane, antrenmandan sonra 4 tane al.... antrenman yapmadığın günler amino asit alma.

protein tozunu yatmadan önce veya sabah kalkınca 1 ölçek al. ama tavsiyem yatmadan önce alman olucaktır.

ben senin yerinde olsam universal amino 1900 alırdım, protein tozu olarak multipower 80 evo. alırdım.

kullanmaya başla,etkilerini 1 ay sonra kesin yaz.

son olarak diyet yap... akşam yemeğinde ekmek yeme, öğlen ise 1-2 dilim, sabah 1-2 dilim. karbonhidrat çok fazla almazsan eğer zayıf da olursun.

hadi başarılar,

14. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın gorgoroth gene engin bilgilerinizle tavsiye yağmuruna tutmuşunuz :D teşekkürler.
    O markaları tercih etmek isterdim ama mali açıdan pek de güçlü değilim.
    Öğrenci olduğum için sabahları ekmek yemem ama puaça yada kek yerim,yanında süt içerim.
    Öğlen ne yiyeceğimi bilmiyorum okul ortamında olduğum için.Öğlen tavsiyeniz varmı?(örneğin eti burçak bisküvi yanında ice tea şeftali gibi)
    Akşam ekmek yiyordum ama yemem bundan sonra.
    Ayrıca okuldan eve gelince de bir ara öğün yiyorum.O ara öğünde ne yiyip içebiliririm?
    Ve ben çalışmayı akşam yemeğinden ne kadar süre sonra yapayım?
    Saygılar,

edit:imla+1 soru

Son düzenleme: 14 Kasım 2009
  15. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    pohaçayı tamamen kes...

eğer okulda birşeyler yiyorsan tadelle bitter ye... protein olarak da oldukça iyi.

kek ve süt iyi bir protein ve karbonhidrat oluşturacaktır. buna devam... ama kek kalite olsun.

ara öğünlerde, light yoğurt,light süt,bir avuç olmak şartıyla kuruyemiş,nescafe türü şeyler yiyip içilebilir...

akşam yemeğinden 30 dk sonra 4 tablet aminoyu iç. sonra 30-35 dk bekle ve ardından spora başla.

antrenman süresi 45 dkyı geçmemeli...

bacak antrenmanın var mı bu arada?

16. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bacak antremanım var evet.'Air alert 3' isimli programın hareketlerinden bazılarını yapıyorumdumbell ile.Yani iki elimde 8er kiloluk dumbell ile çeşitli şekillerde zıplıyorum.
    Okulda sadece tadelle bitter mi yiyeceğim?Onunla doymam.Okuldada kek veya bisküvi gibi şeyler +tadelle bitter yiyip birde meyve suyu içsem olurmu?marka,çeşit önerileriniz varsa alabilirmiyim?

edit: ara öğünde az yağlı salata yesem olurmu
    antremandan sonra amino hapı alacakmıyım?
    sadece yatmadan önce 1 ölçek protein tozu alacağım değilmi

Son düzenleme: 14 Kasım 2009
  17. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    2 tadelle bitter ve meyve suyu. marka olarak farketmez aslında sonuçta hepsi nektar üzerinden yapılıyor.

bisküviyi unut.... ince ve dilimli kaslara sahip olcaksın sen. bu yüzden aşırı kilo alamazsın.

ara öğün olarak salata uygundur...

antrenmandan sonra 4 tane amino alcaksın

yatmadan önce sadece 1 ölçek alcaksın protein tozunu

özellikle açık alanda 20 dk boyunca koşmanı öneririm.

sürekli koşman belki şuan için imkansızsa, başlarda 2 dk koş ve 2 dk dinlen... sonra tekrar 2 dk koş,2 dk dinlen. böyle böyle 20 dkyı doldur. safra ve karınların açılsın. ağrı fln hissetmezsin böylece.

18. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Her şey tamam, ama koşuyu yapamam çünkü vaktim yok.Dersler de ağırlaşıyor.Koşmaya vakit bulamam.Ama vakit buldukça yapmaya çalışırım.

Sabah = kek+az yağlı süt
    Öğlen =2 adet tadelle bitter+meyve suyu
    Ara Öğün= Salata
    Akşam =ne varsa :D ama ekmek yok
    Şimdi akşam yemeğinden 35 dk sonra 4 tene amino alacağım.
    Ne kadar zaman geçince çalışmaya başlayayım?
    Ve antreman bitince hemen 4 amino asit daha alacağım değilmi?
    Yatmadan önce de 1 doz protein tozu alacağım.

Eğer aminoaist'i ihtiyaç fazlası alırsam ne olur?

19. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    amino asiti alınca 30 -45 dk arası bekle... kana karışsın yani... 30 dk dan sonra antrenmana başla...

yani aldıktan 30 dk sonra başlamalısın...

ihtiyaç fazlası amino asit demek,ihtiyaç fazlası protein demektir aynı zamanda. ihtiyaç fazlası protein üre demektir... aşırı üre ve ürik asit böbreklerin yorulması demektir. fazla amino asit böbrekleri iflasa kadar götürür. bu arada ürkme :D

emin ol amino asit asla fazla gelmiyor vücuda.

4 + 4 olarak al... aşırıya kaçma.

zamanla geliştikçe amino asitlerin tablet sayısı da artıcaktır. şimdilik 4 ama 3 ay sonra belkide bu rakam 5-6 olucak.. gelişime bağlıdır böyle şeyler.

haftanın bazı günleri konserve de olsa balık tüket.

20. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yani konserve ton balığı yesem olurmu?
    Size çok teşekkür ederim.
    Son soru ders çalışırken yani ara öğün ile akşam yemeği arasında geçen zaman diliminde 2 fincan sade-şekersiz neskafe yada bitki çayı içerim.Bunun programa zararı olurmu

Sayfayı Paylaş