Bacak Hangi Güne Eklemeliyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alvel tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Arkadaşlar bi sıkıntım olduğundan dolayı bacak çalışmasını başka bi güne eklemek zorundayım
    1. gün göğüs
    2. gün kanat-sırt
    3. gün kol arka kol
    off
    5.gün omuz çalışıyorum bacağı hangi güne eklemeliyim 2 büyük kası da aynı gün çalışmak istemiyorum öneriniz nedir ?
    bacakta yaptığım hareketler ön bacak makine - arka bacak makine - kalf bu 3 hareketin her birini farklı bi güne eklesem sorun olur mu bu da benim bi çözüm arayışımdı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

2. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Vücudumun diğer bölgelerindne memnunum ama bacaklarım aşırı zayıf.Omuzlarım da biraz dar.Bunlara 'ağırlık' vermek istiyorum bu diğer bölgeleri ihmal edeceğim anlamına gelmiyor.
    Bu nasıl ? :
    Pazartesi:Omuz-bacak
    Salı:Sırt-Biceps
    Çarşamba :dinlenme
    Perşembe:Göğüs-Triceps
    Cuma:Omuz-Bacak
    Haftasonu: Dİnlenme

3. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    madem 2 büyük kas grubunu aynı gün çalışmak istemiyosun - ki mantıklı olan da budur - öyleyse ön kol - arka kolu birlikte girmeyip bacağı tek gün yapabilirsin. yani şu şekilde yapabilirsin:

1. gün: göğüs - arka kol (itiş)
    2. gün: sırt - ön kol (çekiş)
    3. gün: off
    4. gün: omuz
    5. gün bacak

bu ideal bir 4 günlük split programıdır.

ayrıca bacakta (aslında bütün kaslarda ama özellikle bacakta) makinelere bağlı kalmanı tavsiye etmem. çare squat.

4. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    eski programım buna benzerdi ama artık göğüs tek gün kanat-sırt tek gün yapmak istediğimden bu programa geçmiştim
    tekrar eskisine dönemk istemiyorum çünkü göğüsten sonra kol .ok etkilenmesede girebileceğim ağırlıkları giremediğimi düşündüm
    squat yapmamamın nedeni hala boy konusunda ..
    ön bacak 1 güne eklesem arka bacak 1 güne eklesem yanlış olurmu ?

5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Benim programımı şu şekilde
    Biceps - Tripceps
    Bacak
    OFF
    Göğüs
    Kanat
    Omuz
    OFF
    Tek gün istiyorsan böyle bir program yapabilirsin.

6. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    kollara bütün bi günü ayırmak bence fazla. kolu göğüs ve sırt kanat gününe dağıt bacağı tek güne geçir. squat deadlift lunge leg gibi antremanlar öldürücü olduğu halde 2. plana atıyor hangi kas grubunun yanına versem diyorsun ama ufacık kol kaslarına bütün bi günü ayırıyorsun. ilginç bi program.

7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Ufacık kol kasları diyorsunda sanki sadece bicepse 1 gün ayırıyormuş gibi oluyor sen böyle söyleyince.Bacağada 5-6 hareket yapıyorsun kalflarla beraber toplam,koldada 3 biceps 3 triceps toplam 6 setle antrenmanın bitiyor ve biceps tricepsin birlikte çalıştırılmasında bir sakınca olmadığı için küçücük biceps tricepsimizi aynı günde çalıştırmaya ve onlara 1 gün ayırmada bir sakınca görmüyorum ben.

8. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    biceps ve tricepsi tek gün girmekte esasen bi sakınca yok. bana kalırsa asıl sakınca doğal vücut geliştiren birinin haftada 5 gün çalışmasında. steroid kullanmayan birisinin bu kadar çalışması pek iyi bi tercih değil bana göre. ara ara değişiklik olsun diye ben de böyle yapıyorum ama en fazla 4-6 hafta sonra tekrar 3-4 güne dönüyorum.

göğüsten sonra triceps, sırttan sonra da biceps yorgun olur tabi ki. ama uzmanlar tarafından hazırlanmış bütün split programlarda böyledir. kaldırdığın ağırlıkların tek güne göre daha düşük olması kasları iyi çalıştıramadığın anlamına gelmez. aksine göğüsten sonra tricepse 2 hareket girip antrenmanı bitirebilirsin.

daha önce denemediysen bi upper body - lower body programı da deneyebilirsin. bu sistem bizde çok yaygın değil ama yabancı forumlara filan bakarsanız çok kişi böyle çalışıyor.

9. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    benim çalışmamda bu şekilde işte ama salona 4 gün gidebilecem 5 değil

bacağı şuan sadece ön bacak arka bacak makine ve kalf yapıyorum dumbell langue yide yeni ekledim boy uzama konusunda endişelerm var ondan bacakta bazı hareketleri geçiyorum

her bölgeyi tek gün çalışınca nasıl desem daha iyi ağırlıklarda girebildiğimi gördüm
    bahsettiğin programada bakıcam :)

10. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    O zaman arkadaşın dediği gibi split yapmalısın çünkü tek bölge sisteminde çalışılan 6 bölgenin 1ini günde 2 kez çalışırsan sisteme aykırı gelir ve pek verim alamazsın bence.Splitten başka Upper lower bodyi deneyebilirsin benimde hep uygulamak istediğim bir sistemdir.Çok mantıklı geliyor bana upper&lower body.Bence Fullbody den daha etkili ve güzel bir program.İşe başlayınca kesinlikle onu uygulayacağım.Hem vücudu şaşırtmak için 1 e 1 güzel olur yani.

11. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    şu upper lower sistemini tam olarak öğrendiğimde yapabilirim belki :)

12. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Aynen iyi bir araştırma istiyor ve pek fazla Türkçe kaynak yok.Yabancı forumlarda bulabiliriz anca onun içinde iyi bir ingilizce lazım.

Sayfayı Paylaş