Bacak Calismasi Testosterone Yukseltmek ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hanimoos8 tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hanimoos8

hanimoos8 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
  2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Bu konuda haklı. Bacak çalışması üst vücudun büyümesine öyle aman aman yardımcı olmaz. Tamam hormonlar daha fazla salgılanır ama bu ciddi bir fark yaratmaz. Ama videoda deadlift ve squat düşmanlığı seziyorum. :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Video altına deadlift videosu bekliyoruz hocam yazdım cevap yok :D çamur attığı hareketleri yapamıyor daha adam

atraksiyonlu bunu beğendi.
  4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Yeni bir bilgi yok tabiki disardan testeron almadıkca testeron kendi araliginin ustune cikmaz ama;

Yapilan tum arastirmalarda yagsiz beslenen,gobek etrafi yagsiz olan,hareketli stressiz hayat yasayan,agirlik antremanlarinda (8-12 tekrar tum vucudu zorlayici hareketler yapan erkeklerde testeron oraninin diger erkeklere gore yuksek olduğu kanitlanmis

Yuksek testeron protein sentezine katki yapmasa bile yag yakiminda ve metabolizmanin gün icinde aktif olmasinda etkili..

Bacak antremani gogus kaslari arasinda söyle bir bag var,bacak antremani esnasinda gogus kaslarida kanla dolup antremana hazir hale geldigi icin bacak antremanindan sonra yapilacak gogus egzersizi son derece verimli olur

Arnold schwarzenegger'in yillarca kullandigi favori ikilidir ayni zamanda..

stefan35 ve technical1967 bunu beğendi.
  5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yapsa bile sakatlanır :D. Ben de hem facebook tan hem youtube tan yazıyorum da deadlift yapamıyor galiba. Yapabilseydi şimdiye kadar video gelirdi.

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Fıtığı varya 80 kgyi geçince squatta ağrıyomuş deadliftte eğilemiyomuş bile kendi söylemişti :D
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ocak 2016 ---
    Bi de ne demişti squat bench deadlift vgde başarılı olamayanların güç göstermek için yaptığı hareketler :D

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yahu adam bilmiyor ki. Halterde hangi hareketler yapılıyor. Taa 1900 lerde yarışması yapılmış bu sporun. Peki snatch hareketinde napılıyor? Deadlift. Clean jerk te? front squat. :D Bunu bile düşünemiyor adam. Neyse yalakaları gelmeden konuyu kapatalım.

8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    adam powerlifter değil ki deadlift yapmak zorunda değil, öğrenmek zorunda da değil. söylediklerine tabi ki katılıyorum. Deadlift'in katkısı bir miktar postür ve güç olacak. Kas geliştirmek için sürekli güçlenmekte şart değil. Bana göre ağırsağlam bu konuda bayağı bir batırıyor. Deadlift'in katkısı Özellikle postür için olur, bu konuda en iyi egzersiz diyebilirim ancak kas geliştiriyorsak en iyi senaryo değil maalesef. Bodybuilding içinde ne kadar bro varsa Powerlifting içinde de var. Savaş cebeci'yi pek fazla sevmem, ağırsağlam'ı severim arkadaşımdır, ancak dediğim gibi ikisinin de katılmadığım noktaları var. (antrenman konusunda) Bana göre en iyi senaryo tabi ki de Calisthenics :cool::cool:

9. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    benim ayar kaptığım kısım deadlift, squat ve bench press in balon olduğunu söylemesi. Başka videolarında diyor.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Deadlift squat benchpress tabi ki de balon değil. serbest ağırlıkla yapılan hiç bir egzersiz balon değildir bana göre. Savaş cebeci bu konu da batırmış. Bence! tercihe göre egzersiz seçilebilir. Powerlftin yapıyorsak zaten egzersizler bellidir zayıf olan hareketlere sadece öncelik veririz. bodybuilding te ise zayıf olan kaslara. ancak BB'de seçenek daha fazla. illa ki 3-5 egzersiz en iyisidir demek yanlış olur.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam söylediklerine genel olarak katılıyorum. Deadlift yapmak zorunda değil evet. Kas geliştirmek için şart değil evet ama güce bir miktar katkı sağlıyor demek saçmalıktan öteye gitmez. @SCHWARZXXL hocamızın bi postu vardı çok güzel deadlift yapmayanlar çok ciddi bir anabolik tetikleyiciden uzak durmuş olurlar ve deadliftsiz tam anlamıyla güç artırımı asla ama asla düşünülemez
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ocak 2016 ---
    Savaş hoca isterse 100 yıl daha yok kinezyoloji cart curt desin mesela schwarz hocamızın ondan kat kat bilgili olduğuna eminim

12. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    deadlift squat yaparsin genel gucun artar digerlerinede etkisi olur ama deadlift squat goturdukleride cok olur adami yorar o yuzden amac hacimse yapilmayabilir cok birsey degismez

13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    kardeş body building yapan biri için deadlift'ten bahsediyorum. Powerlifting'ten bahsetmiyorum. powerlifting yapan biri zaten deadlift, squat, bench press'i arttırmak için çalışır. BB'ci yüzde yüz buna odaklanmadığından bir miktar gücü artar. senin dediğin ve benim dediğim 2 farklı şey. Şunu da ekliyim kas geliştirmek istiyorsak deadlift'te kilo arttırmamız gerekmiyor. Burada şunu anlamamız gerekli, body building ve powerlifting iki ayrı sporlardır. ikisinin de farklı yöntemleri mevcut. zaman zaman optimize ederek birini seçip uygulamak en makul ve mantıklı olandır. Sen 300 kilo deadlift yaptın diye bi çuval kas kazanmazsın. Ağırsağlam izleyip gaza gelmemenizi tavsiye ederim, 2'si farklı şeyler.

14. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sen hayal aleminde misin kardeşim? Güçle kas gelişimini nasıl bu kadar ayrı kefelerde tutuyosun ? Sen hayatında 120 kg bench press yapıp çubuk kolları olan 30 cm kollu birini gördün mü ?

oviedo ve Mr.ø bunu beğendi.
  15. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bildigim kadariyla Savaş Cebeci, squat, deadlift ve barbell bench press tarzi hareketleri sakatlanma riski yuksek oldugu icin yapmiyor ve dolayisiyla onermiyor da.
    Ayrica videodaki soyledikleri kendi gorusu degil yapilan arastirmalarin sonucu. Adamda bunu bizimle paylasmis tesekkur etmemiz gerekirken adamin acigini bulmaya calisiyoruz..

16. Mr.ø

Mr.ø Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28

Sent from my iPhone using Tapatalk

oviedo ve aslangur bunu beğendi.
  17. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242