Bacak antrenmanımla ilgili bir sorum var rica etsem yardımcı olur musunuz ???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve waleron tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar benim boyum 1.88 kilom 86 bacaklarim hafif kalın ama yağlı değil yani iri biraz rn kalın üst yeri 59cm en ince dizin hemen üstü ise 42 cm ben squati deadlifti kisacasi bacak antrenmanini agirlikla yapsam ağır girsem daha da kalinlasir mi yaa su anda 4x12 yapiyorum ve hafif kiloyla yapiyorum.

2. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bacakta hacim almak en zor şeylerden biri

3. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Bence en kolay gelişen yer bacak.

4. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ben ne yapayım peki ağır mı gireyim yoksa az kilo çok tekrara devam mı edeyim ? Gerçi benim bacagımda yag yok kendinde biraz iri sadece

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    ne kadar ağır girersen o kadar gelişir. hatta bir programda her hangi bir kas grubu için geçerli, kas gelişimini durdurmak, sadece formu korumak için hafif ağırlık az tekrar verdiklerinden bahsedilmişti.

ancak, bacak gelişimi diğer kas gruplarının gelişimiyle kıyaslandığında testo artışına daha çok katkı sağlıyor. programda bacak olmazsa olmazdır. bacak gelişimsiz olmaz.

6. gaffar

gaffar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim bacaklarım normalde ince olmasının yanında boyuma göre de uzun olduklarından daha da ince duruyor. Buna rağmen dediğiniz en kalın yer 52 cm ölçtüm. 59 olduğuna emin misiniz?

Bu arada benim kardeşim endomorf ben ise ektomorfum. Onun bacak yapısı da aynı sizin anlattığınız gibi belirgin kas yok ama çok yağlı görünmese de kendiliğinden oldukça iri. Görseniz rugby oyuncusu sanırsınız. Ancak şunu belirtmem gerekiyor ki testo bir yana (ki oldukça önemlidir o da) kalın bacak erkeklerde bence oldukça önemli bir konu.

Kardeşimin bacakları kaç cm bilemiyorum ama rahat 65-70 çıkar tahminimce ama bildiğim şey şu ki onun o kassız da olsa yağlı da olsa belim gibi bacaklarını her 10 bayanın 9 unun beğeniyor olması :)

7 cm bacak ölçü farkı(59-52) o kadar büyük ve bariz bir fark yaratır mı açıkçası gözümde canlandıramadım ama boyunuza göre bana bacaklarınız çok da kalın gelmedi ya da ölçülerimizde bir hata var.

7. waleron

waleron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    evet eminim kardeşim en kalın yer o kalçanın hemen altı 59-60 falan işte. ama oturdugum da hafifte böyle yayılıyo o da sinirimi bozuyo bu yüzden az kilo çok tekrar yapıp kücültmeye mi gitsem yoksa agır girip çizip diri mi yapsam bilmiyorum bilen birisi bi tavsiyede bulunsa...

Sayfayı Paylaş