Bacak Antrenmanı Konusunda...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Alpay tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle kurban bayramınız mübarek olsun...2.ayımı doldurmak üzereyim bu sporda ama hocamın verdiği bacak çalışmaları bacaklarımı hiç yormuyor yaparken zorlanmıyordum. 2 gün evvel programımda bir değişiklik yaptım Flexor Hocamızın evde dumbell ile bacak çalışma programını uyguladım (tüm hareketleri). müthiş bir ağrı ve kasılma oldu bacaklarımda. Ama biraz ağır geldi sanırım hareketleri yaparken 10 Kg lik Dumbell ları kullandım. İki sorum var..

1-)Bu bacak antrenmanları için tekrar sayıları nasıl olmalı mesela(4x10) gibimi yoksa tekrar sayıları daha fazlamı olmalı?
    2-)2.ayımdayım bir bölge için 5 hareket fazlamı?
    NOT:Bahsettiğim çalışmalar şunlar: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-bacak-antreman-yap-l-t12907.html?p=125553#post125553

Hepinize şimdiden teşekkür ederim...

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bacak için 5 hareket fazla değil, Flexor hocanın programı da yeni başlayanlar için çok uygun bir program yani ona devam et.

Tekrar sayısı 4x10 a çok takılma, 8 tekrar olur 10 tekrar olur 15 olur sana kalmış.

Alpay bunu beğendi.
  3. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler zaten hareketleri yaptıktan sonra özellikle yürürken müthiş bir ağrı ve kasılma hissediyorum 10kg lik dumbell larla yapıyorum hareketleri pekı kullandığım dumbell lar çok etkilermi gelişmemi evde daha ağır dumbellar var onu kullanabilirim

4. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Vücut ağırlığıyla çalışıcaksan yapabildiğin tekrar x 3 Eğer kilogram ile çalışıyorsan 3x10 veya 4x8 idealdir.

5. AslaYorgun

AslaYorgun Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isvec, Stockholm
    Yorulduktan sonra daha fazla yap

Daha agir dumbbellin varsa bence onlari kulan. Bacaklarin daha agir kilolara alickin, 70 kilo sun :)

Ve Rinkushichi dedi gibi kac tane "Reps" yaptin önemli degil, ve hersaman ayni miktar reps yapman gerekmiyor. Bacaklarin kactane reps yaptini bilmiyorlar, farketmiyor bir defa 10 yada 13 yaptiysan.

Önemli olan yorulana kadar yapman. Ve yorulduktan sonra daha fazla yap!

Arnoldun dedigini aklinda tut:

"The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens."
    - Arnold Schwarzenegger

/ AY

6. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38

zaten çalışırken yorulsamda devam edebiliyorum bacaklarda :D 2.hareketten sonra bacaklarım acımaya başlıyor ama yapmamı engellemiyor. dediğin gibi 10 yerine 12.5 kg lik dumbell larla çalışayım ozaman :)

7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Katılıyorum üstteki arkadaşlara. Bacak kasları vücudun en büyük kas grupları. Yani bicepste olduğu gibi şu kadar tekrarı şu kadar seti şu kadar hareketi geçmeyeyim diye endişe etme fazla. Bacakları ağır çalışmaya bak, yorulsan da bacakların seni inkar edene kadar çalışmaya devam et. Zamanla zevk almaya başlayacaksın bundan :D

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bacaklar çok tekrarı sever

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  9. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45