bacak açma ve kaldırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve remoter tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    muay thai antrenmanları faydalı olur mu bacak açmak için? ben 17 yaşındayım umarım 2 ayda açıldığını yazan arkadaş gibi bende kısa sürede hedefime ulaşırım. bu yaştan sonra olmaz küçükken başlamak gerek diye düşünüyodum ama oluyomuş demek.

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    0 değil 180 derece :)) Gerekli ısınma ve açma germe hareketlerini yapman gerekli iyi ısınmayan neredeyse tüm vücutlardan bu tür sesler cıkar

3. cesur

cesur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar biz sorum olacak ben bacağımı açtım 182 cm çıktı ama yere tam oturamıyorum yere tam oturmak için bacak açma hareketleri felanmı yapmam gerekir

4. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar yere oturmama .1,5 karış kalıyor bunu nasıl açabilirim yardımcı olursanız sevinirim yani çalışmayı anlatırsanız çok sevinirim. birde bacagı sıfır açtıktan kaçgün sonra bacagı sogukkende sıfır açarız yani hiç ısınmadan

5. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bende bacaklarımı açıyorum 3 aydır esniyorum ama bende hala tık yok.Nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum yarım saat boyunca bacak esnettiğmi bile oldu açılmıyo r diye zorluyorum hemde çok çok zorluyorum ağlama noktasına gelecek kadar zorlasamda hemde uzun süre boyunca yine olmadı.Dedim o zaman fazla zorlamadan yapayım 1 ay fazla zorlamadan hatta hiç zorlamadan normal yaptım bu sefer hiç hiç esnemedi yeniden zorlayarak esneme döndüm.aynı şekilde dakikalar boyunca bile duruyorum yinede 6-7 aydır bacaklarımı sıfır açmama 40 cmn falan var nerdeyse hiç benim gibi çalışmayan arkadaşım benim kadar açıyor hele bacağımı normal yana doğru yukarı kaldırırken sanırım belimden azcık aşağı anca kaldırabiliyorum yaşımda 14(15 sayılır) sanırım çokda geç kalmış değilim nasıl esnetcem her yolu deniyorum olmuyo benim gibi 6-7 ay bu kadar zorlayan bir kişinin bırak 180 i 360 derece açması lazım o bacakları :D :D

6. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım sabit oldugun yerde 12dk koşu hareketi yap 2*6dakikadan sonra bacagını gerdir gerdirebildigin kadar 14 dk bacagı gerdir sonra yanlara aç zorla ama aşırıya kaçma...

7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    6 aydır zaten gerdirebildiğim kadar gerdiriyorum millet 1 ayda sıfır açtığını yazıyor anlamıyorum 10-20 dakka duruyorum gerdirerek ellerimi yerden çekipde gerdiriyorum sonra (hele bu çok acıtıyor) ayrıca dieğr esneme türlerinde yapıyorum toplam 40 dakkamı falan alabiliyor günde hala tık yok anlamıyorum yaşım 15 çokda geç değil.

by lee bunu beğendi.
  8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım ilk evde 12 dk sabit oldugun yerde koşu hareketi yap sonra bu video daki hareketleri yap ben 40 gündür yapıyorum yarım karıştan biraz fazla kaldı.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZjAd8rF6E0
    thums:

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  9. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    al bide burdan yak.usta 40 günde nasıl açtın adam diyorki önemli olan acıya ne kdar dayanıklı olduğundur.ben acıya okadar dayandıysam 0 açmam lazımdı o hareketli zaten yapıyoru mdaha uzun bi süre boyunca.

10. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şuan kasıklarınla yere nekadar mesafe var...dumbelllls

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    esneyp açık zorlayınca 20-25 cm falan kalıyor zorlamadan 40cm falan ama heleki o ayağı yukarı kaldırmada 90cm dik açı anca açabiliyorum neden kaldırırken o kadar az ?

12. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ayagını yan olarak hava kaldıryorsun sanırım yan açmak için bacagı sıfır açman lazım hemde sıfır açtıktan sonra evde 1 ay boyunca sıfır açarak oturmalsınki kasların iyice esnemeli.
    fazla mesafede kalmamış günlük çalışırsan 1 ayda inebilirsin...birde üzerine giydigin elbiselerde cok önmli kas ne kadar ısınırsa okadAR çok esnersin mesela altına ikitane uzun eşofman giyki kasların çok iyi ısınsın...ısınma hareketini çok iyi yap.
    bende evde çalışıyorum iki esofman giyerek çalışıyorum inşallah 1 ayda inicem.birde spora gidiyomusun...

13. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    anlatamadığım bişey var zaten 2 aydır falan hep böyle bi gelişme gösteremiyorum.ısınmadan 50 cm bile var şuan ısınında anca yavaş yavaş iniyorum aklına gelebilecek hertürlü esnemeyi yapıyorum çok zorlayarak 19 dakka esnetip durarak bazen düşün 50 cm kalan bacağı o kadar zorluyorumki sıfıra 10 cm ya kalıyor ya kalmıyor :D ertesi gün ise yine sil baştan bi sonraki günde derken 1 ay yine sil baştan aynı şekil şimdi bide aklıma takılan soru var kasları çok iyi ısıtıp esnedikten sonra ısınmadanda o esnekliğini korurmu tamam ısınmadan o kadar açılmazda yinede ısınmadan daha çok açmamızı sağlarmı mesela sıfır açanlar ısınmadanda açabilirmi yani bi süre sonra

14. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1)kaslarını ilk ısıttıgın için yavaş yavaş esner yani direk 1 karış olmaz ilk açtıgında 6veya 7 kere denemeden sonra 2karıştan 1 karışa anca iner onun için mesela 1 karış kaldıgın da zorlamalısın.
    2)şimdi sıfırı bugün açtıgını düşünürsek sogukken hemen açılmaz
    3)sıfır açtıgın gün 1.5 ay sıfır açarak oturmalısınki yani ısındıktan sonra sogukkende açabilecek seviyeye gelirsin.thums:
    bench_O

15. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Kasları zaten ısıtıp ilk esnemeye başladığımda 40 cm açabiliyorsam bu şekilde ortalama 5 dakka falan duruyorum sonra birazdaha zorlayıp yine bir 5 dakka sonra 30 cm falan kalıyor öylede 5 dakka falan durdurtan sonra açabildiğim kadar açıp oturupda bi 5 dakka daha esniyorum ha ayrıca sormam gereken birşey var sen bacak esnetirken benim gibi kaç dakika böyle esnetiyorsun ve yana açarken ellerinle yerden destek alarakmı açıyorsun yoksa vücut dik ellerin havada serbest olarakmı ben havada serbest oalrakda esnemeye çalışıyorum ama o çok çok zor ve acı verici oluyor sen hangi şekilde esniyorsun ? ayrıca sadece 15-20 dakka yana açmayla uğraşıyorum kelebek ve parmak uçlarına dokunmada olunca ortalama 40 dakkayı buluyor bu gidişle günde 2 kereye çıkarmayı düşünüyorum ama ertesi güne ağrılar oluyor biraz.

16. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben bacagımı yanlara esnetirken 1dakika duruyorum.bunu 15 kere uyguluyorum.ellerimi öne koyarak esniyorum.bazen diger elimi arkaya digerini ise öne koyarak esniyorum.bazende ayakta iken yavaş yavaş yere inerek iki elimle bacaklarıma bastırarak iniyorum.:)

---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

mesela haftada hergün ama 3günüde günde 2kez esnersen daha çabuk acarsın

17. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    senin yaptığın şeklin aynısını yapmaya başladım bundan sonra sadece sen 15 kere uygulayıp 1 dakika duruyosun ben 3 dakika falan esneyip 4-5 kere uyguluyorum 1 dakika çok kısa geliyor bana bakalım sanırım bu iki günde daha rahat açmaya başladım sanırım benim sorunum çok aceleci davranıp bir anda çok çok fazla yüklenmem ve ertesi güne o ağrıyla açtığımın yarısı kadar anca açabilmem :D

2157 bunu beğendi.
  18. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    dikkat et fazla zorlama lifleri yırtarsın

19. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi benim hala anlamadığım birşey var.bu kaslar ağırdıkça esnemezmi ? yada ne kadar uzun süre durursak o akdar esnemezmi ? kick boks salon hocamız oturturdu herkesi duvarın dibine tek elinden tukarak tek ayağını o diğer elini ve ayağını başkası çekerdi bağırmakmı dersin ağlamakmı dersin garip seslermi dersin herşey olurdu o anda :D ne kadar çok ağırırsa o kadar esner diye biliyorum ben internette gördüğüm esneme videolarındada taekwondocuları bağırta bağırta esnetiyolar bence biz az bile esniyoruz.

20. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    weightliftersöyledigin dogru aslında ama bacagını zorluyacaksın. bizim kıcık box hocamız bacaklarımızı açtırır ve bastırırdı bacaklarımız titrerdi.sende bacakların titreyene kadar dur hatta titredikten biraz daha dur ki daha iyi açılsın dikkat et fazla zorlama diger gün bacak açıcagın zaman acıdan dolayı açamayabilirsin.bende mesela çok zorluyorum ama ertesi gün acıdıgından dolayı fazla açamıyorum onun için aşırıya kaçmamaya çalışıyorum

Sayfayı Paylaş