Bacak çilesi!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ulaselbi tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ulaselbi

ulaselbi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklasik 4 aydir body sporuyla ugrasiyorum bu sure zarfinda ust vucut olarak bayagi bir gelisim gosterdim fakat bacak antrenmanlari benim icin bir eziyete donusuyor hemen hemen tum hareketlerde heriki dizimdede fena bir aci olusuyor sanki diz kapagina bir sis batirirmis gibi hareketleri dogru yaptigimdan %90 eminim fakat bu agrinin sebebini biturlu cozemedim bu aradada bacaklarim asiri zayif kaldi. Bana yardimci olabilirseniz sevinirim herkese iyi forumlar.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir doktora görün herhangi bir sakatlığın varmı öğren
    hareketleri nizami yaptığındanda emin ol

3. ulaselbi

ulaselbi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hareketleri nizami yapiyorum diyebilirim fakat bu agrilar merdiven cikarken bile oluyor

4. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Diz kapakların yıpranmış. Aynı sorunu yaşadım bi basketbolcu olarak. 30 gün falan değil bacak çalısmak koşacak spor dahi yapma, kas gevşetici hap kullanabilirsin ben böyle yapmama rağmen 3 ayda iyileştim. aradan 3 sene geçti fakat hala dizlerime hafifce vursam fena hassasiyeti var. Onun dısında da bi problem olmadı

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ben vücuduma göre ağır çalışırım bacak bölgesini
    dizimde en ufak problem yok
    fakat koşmaya başlayınca bir süre sonra diz ağrıları başlar, bu da bacak hareketlerinde belli eder

eğer ağır koşu yapıyorsanız bir test edin sizinki de koşu kaynaklı mı diye...

6. cememall

cememall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu tip bacak ağrılarının nedeni genelde kıkırdaktır.eğer kıkırdak sıvısında azalma varsa dik kapaklarında ağrılar oluşur.onu bir doktora göster.çalışmandan ötürü değil onlar.ben 250 lbs squat yapıyorum bu tip ağrılarla karşılaşmadım.

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bence bize soracağın bir soru değil.hemen doktora gitmelisin.

8. AnimalPower

AnimalPower Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle bir fizik tedaviye gozukmen
    benden bir tavsiye glucosamine chondroitin ve msm kullan ama kompleks bir sekilde hepsi bir tablette olsun. aynisi benimde dirsegimde olmustu bir sure kullandiktan sonra yavas yavas duzeldi

9. absumetal

absumetal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Leg Curl yaparken pressledğim aletin üzerindeki destek, diz kapağımın üstüne geliyordu. Hiç dikkat etmemiştim, maksat bacakları arkaya doğru itmek nasılsa diye çalışıyordum.

Merdiven çıkarken o bahsettiğiniz acıyı çektim, 2 haftadır hala bacak çalışıyorum fakat leg curl yapmıyorum, dizimdeki o ağrı geçti.

Sayfayı Paylaş