Bacak çalışmasında omuz dusuklugu yaşar mıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Burak27 tarafından 9 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Burak27

Burak27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar flexor hocanın verdigi bu bacak programına baslamak istiyorum:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-bacak-antreman-yap-l-t12907.html

Yalnız hoca bir mesajında omuz dusuklugu yapar diyor. Bende omuz konusunda biraz problem yasıyorum, genis olmayan bir omuz yapım var ve dusuk bi hal almasını ıstemiyorum. Acaba hareketleri ağırlıksız ama çok tekrar yaparsam verim alır mıyım?

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    niye "omuz düşüklüğü " yaratsın ki?...)

ayrıca ,diğer bölgeleri de çalıştırdığınızı farzederek böyle bir şeyin olma ihtimali zor...

omuzların düşüklüğünü en çok yaratacak hareket salt olarak barfiksde yapılan çalışmalardır ... "jimnastikciler" bu konuda (halka ,bar ) çok çalışma yaptıklarından genelde bu tip bir görüntüleri mevcuttur...

Burak27 bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben de bir alaka kuramadım. Ayrıca halter ya da powerlifting yapanlara bakarsanız hangi kilo ya da cinsiyete sahip olursa olsunlar gayet geniş ve dik omuzlara sahip...

Burak27 bunu beğendi.
  4. Burak27

Burak27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende hocanın yorumunu okuyunca ikilemde kaldım, ''bu kilolar şimdi yeterli bile olsa adele tonusu arttıkça ağırlıklarda az gelecektir buna istinaden arttırım yapmanızı tavsiye ederim dumbel çalışmalarında eğer sadece bacak çalışılıyorsa hareketin yapılış esnasında sürekli aşşağıda tutulan dumbel omuz düşüklüğüne sebep verebilir o yüzden sadece kısmi değil diğer dumbel ile çalışma proğramları ile birleştirerek genel çalışmanızı öneririm.''

ilerde bir sorun yasamamak için bilgi almak istedim. teşekkurler yorumlarınız için. iyi çalışmalar dilerimthums:

Son düzenleme: 10 Ekim 2011

Sayfayı Paylaş