Bacak çalışmak saç dökülmesini tetikler mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Caribbean T tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Çeşitli sitelerde bacak çalışmasının DHT hormonunu diğer bölgelere daha fazla arttırdığını okudum. Bu saç dökülmesini tetikler mi arkadaşlar? Bilgisi olan üyeler beni aydınlatabilir mi?

2. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    DHT tek başına saç dökülmesinden sorumlu değildir. Hatta ve hatta DHT saç dökülmesinden zerre kadar sorumlu değildir. Androgenetic Alopesi denilen varyasyona sahipseniz sorun DHT miktarınızda değil, saç hücrelerinizdedir. Saçları fırça gibi gür bir erkeğin DHT seviyesi, 18 yaşında kel kalmış bir erkekden çok çok daha yüksek olabilir bunun bir önemi yok. Önemli olan özellikle x kromozonu ile taşındığı düşünen EDA2R adlı genin farklı varyasyonlarının, saç foküllerinin IGF1 ve HGH ile etkileşime girip beslenmesi yerine, androjenlere bağlanacak reseptör geliştirmesi sonucu ergenlik sonrası artan DHT seviyesi yüzünden hal değiştirmesinden ibarettir.

Yani eğer yaşın 25-30 aralığında, herhangi bir belirti yoksa, ailende özellikle baba ve dayılarda herhangi bir erken kelleşme durumu yoksa güven bana DHT sana zarar vermez yarar verir. Ayrıca bacak antremanı zaten hiç alakası yok, hatta bacak çalışmayıp saçlar kalacağına, gir hakkını vererek squat saçlar dökülsün o derece :)

mtbowded2, zeo64 ve cece1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş