bacak çalışmadan hacim sağlanamaz mı????

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve metalmilita tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. metalmilita

metalmilita Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1 aydır forumda verilen programa göre çalışıyorum sıkılaştım ama bu sporu yapan bi arkadaşım bacak çalışmam gerektiğini yoksa hacim sağlayamicağımı söyledi bunun doğruluk payı nedir bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim:)

2. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi öncelikle hacim kazanabilmek iyi bir beslenmeden geçer ondan sonra iyi bir antreman ondan sonrada iyi bir dinlenme bunları yaparsan zaten çalıştığın bölgelerde hacim kazanırsın he bacak çalışmazsan ne olur çalışırsan ne olur diye soracak olursak
    bacak çalışmadığımız vakit bacaklarımız hacim kazanmaz vücudumuzun üst bölgesi hacimlenir ama bacaklar çalıştırılmadığından bu vücuda o bacaklar ince gelir o yüzden bacaklarıda çalıştırıp orantılı bir biçimde hacim kazanmak gerekir yani bacak çalışılmazsa hacim kazanılmaz diye bir şey yoktur hürafedir.
    tabi bunlar benim kendi bu forumdan öğrendiğim tecrübelerim üstad larımız daha iyi bilir yanlışım varsa düzeltsinler

3. QuantuM

QuantuM Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bacak çalışmanın iki önemli faktörü vardır...birincisi clubberfree'nin de belirttiği gibi diğer bütün bölgeleri çalışıp bacağı çalışmazsanız bir orantısızlık oluşur vücutta...ama ikincisi ve en önemlisi, bacak vucüttaki en büyük kas grubudur ve bu nedenle o bölgeyi çalıştırdığında salgılanan testesteron(büyüme hormonu) diğer bölgelere göre daha fazla olacaktır ki bu salgılanma dolayısıyla diğer bölgelerdeki gelişimi de etkileyecektir...yani diğer bir deyişle bacak çalışmanız sizin bicepsinizin, tricepsinizin ve diğer bölgelerinizin gelişimini de ciddi bir biçimde etkiliyor...

builtman, zumruduanka, LUDA ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bacak çalışması için squat ve deadlift mutlaka olmalıdır. bunlar çeşitli lunge varyasyonları ile desteklenmelidir. deadlift bilek için wrist curl den karın için de çoğu mekik hareketinden daha etkilidir.

netugur bunu beğendi.
  5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bacak çok önemli ben artık haftada 2 kere 24 setlik bacak çalışmayı düşünüyorum önceden 1 gün ayırıyodum bacak için fakat eksik bölgeleri kapamak ve daha fazla hacim için bacak çalışmak bire bir
    salonlarda bazen görüyorum 15 set biceps çalışıyo bacak 0 veya 2-3 set leg extension yapıyo o kadar ondan sonra neden gelişemiyorum eee kardeşim bacaksız olmaz bu iş !

6. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Quantum olayı kısa ve mükemmel özetlemiş..atletler buna güzel bir örnek olabilir..atletlerin bacakları kadar kolları da bir bodybuildier gibi hacimli ve parçalıdır!!!..

7. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    24 sewt bacakmı çalışcaksınız 15 set biceps mi çalışıyorlar overtraning e dikkat derim

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sanırım toplamda demek istemiş toplamda bile olsa 24 set bacak bana fazla gibi geldi 4 hareket girseniz 4x4= 16 set eder.

9. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    1 senedir isin icndeyim, daha deadlift yaptigimi bilmem. Hcamda iki seneden once yaptirmam diyor bu hareketi. Belki dedigin gibidir ama elzem birsey olsa ben eksikligini hissederdim deadliftin. Demek istedigim mutlaka kelimesi biraz iddaali olmus.

10. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Hacim olur ama eksik kalır. Mesela squat yapmak, bacağın yanı sıra mide kaslarını da çok iyi çalıştırır...

11. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Benim bacaklarım vücuduma göre kalın,bilhassa kollarıma göre.Ben ziyadesiyle üst bölgemi geliştirmek niyetindeyim.
    Fakat forumdan öğrendiğime göre,bacak çalışmam testosteronu artıracak ve üst bölge gelişimine de katkı sağlayacak.Fakat ben bacaklarımın daha da kalınlaşmasını hiç istemiyorum,derin bir tereddüt içinde kaldım
    :confused:
    Bir önerisi olan var mı değerli forum üyeleri?

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar benımde bır sorum var benım bacaklarım buyuk kalınlar yanı bacak calısıp dahada buyutmek ıstemıyorum genetık olarak buyuk ve gucluler ailemde soyluyor ondan bacak calısmıyorum ama koşu bgandı bacak gelıstırırmı az da olsa ? sankı kosu bandından sonra bacjkalarım sıkılastı ve daha guclu oldu bu olabılırmı?

13. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    squat ve deadlift hareketlerinin genel güçlenmedeki mutlak etkisini kimse inkar edemez , bunun yanında iki hareket vücuttaki yüzlerce kası çalıştırmaktadır. kan dolaşımına müthiş etkisi vardır. bacakların kalın olması "kas" olduğu anlamına gelmez. madem bacaklarınız çok kalın ve güçlü o zaman sırtınıza 90-100 kg. bir arkadaşınızı alıp tam olarak 10-15 defa çömelip kalkın bakalım gerçekten bacaklarınız yeterince iyi mi ?

zumruduanka ve iris bunu beğendi.
  14. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    ben söyleyecektim netugur söylemiş, babannemin de bacakları kalın, sen bacak çalış bakalım onlar büyüyecek mi yoksa küçülecek mi, genetik olarak senin bacakların yağlı sanırım.

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    iğneyıcı yorumlar kullanıyorsunu forumdan sogutuyorsunuz ben sordum sey baskaydı ben bacak calısırsam dahada buyur yaglıdır veya degıldır tabı yagda var zaten kosu bandı yapmam zayıflamam ıcın ve zayıflıyorum ama yaglar azaldı gene buyukler ben bacak calısırsam dahada buyur dıye calısmıyorum sonra hıc pantolon gıyemem kotu durur kosu bandı yapıyorum extra olarak bacakta calısıyordur guclendırıyormudur dıye danısmak ıstedım ama keske sormaz olaymısım.

16. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi Cabarov iğneleyici msjlar kötü tabiki ama iğneleyenlerinde söyledikleri yanlış değil haberin olsun.Ayrıca koşmak(uzun süre) bacak kalınlaşmasına katkı sağlar.Yani koşuyorum bacağım hiç kalınlaşmaz sanma.10 dk koşu bandında hızlı yürüyüş(Koşu değil) ve ardından ön ve arka bacak çalışırsan(4 set 15-20 arası) bunu diyetlede desteklersen bacaklarının üzerinde bulunan yağlar erir ve kaslar belirginleşir.Sen 6 tekrar yüksek ağırlık girmeyip dediklerimi yaparsan(Fitness tarzı) bacakların incelir.Hiç Salon yüzü görmemiş ama yıllardır sabahları koşan bir arkadaşımın çok kalın ve kaslı bacakları mevcut.Yani koşmanın kalınlık üzerine etkisi az da olsa mevcut.

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
    zumruduanka ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sorunuzun başlığı burası değil..offtopic yapmayınız..arama yapınız..

iris bunu beğendi.
  18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    konu kırlılıgı yapmamak ıcın baslık altında sormak ıstedım.

Sayfayı Paylaş