Bacak Çalışmanın Kiloya Etkisi???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DUM4N tarafından 20 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DUM4N

DUM4N Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb Arkadaşlar Takıldığım bi Konu Var Vg Bayadır yapıyorum ama Bacak Programına en fazla 1-2 defa girmişimdir sorum şu Kilo Problemim Var Benim Ve Arkadaşımın Bacak Çalışalım Dedim Yok Olmaz Korkuyorum dedi Neyden Dedim vücuttaki Kilom Bacaklarıma Kayar Bacaklarım Geliştikçe Dedi:) Bende Dedim ki Bacak Çalışırsak Belki Orayı Çalıştırdığımız İçinde Kilo ALırız Dedim Şimdi Hangimizin Dediği Doğru Ben Pek Emin Değilim Yardımlarınız İçin tşk Ler...

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kere hiçbir yerin hiçbir yere kaymaz. Bacak çalıştığın için protein alımına daha dikkat edersin olur biter. Nedense bacak çalışılmaya pek sıcak bakılmıyor, halbuki en büyük kas grubu. Ve gün için bizi ayakta tutarak en çok çalışanıda o. Bacak çalışmak büyüme hormonunu hatrı sayılır bir biçimde arttırır. Vücudu bir bütün olarak algıla, mümkünse heryeri çalış. Çene kaslarını bile...

DUM4N ve castorpollux bunu beğendi.
  3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    çene kasını sakız çiğneyerek mi geliştiricez :)

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bence de Bacak çalışması kesinlikle olmalı. Özellikle squat, dikkatli olmak ve nizami uygulamak kaydıyla deadlift vazgeçilmez temel hareketlerdir.

Mestano'nun da dediği gibi bacak çalışmasının büyüme hormonu salgılanmasına etkisi büyüktür.

Üstelik vücudun üst kısmı gelişirken altının olduğu yerde sayması da görüntü açısından garip bir durum oluşturuyor.

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bacak çalışması yapılmadan kilo alınmaz.en buyuk kas grubunu geri plana atmak çok mantıksız.bu sporun adı vucut geliştirme.
    "üst-vucut geliştirme" şeklinde uygulanıyor tüm yeni başlayanlar tarafından.
    mestanoya katılıyorum çene kası , boyun kası bile çalışılmalı.

6. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    sadece yeniler değil eskilerde de çok olsa gerek ki salonda bolca rastlıyorum üstü balon gibi bacaklar kürdan gibi sanki zeytine saplanmış kürdan gibi gözüküyorlar...hatta üye fotoğrafları bölüme bakınız kolu 50 santim olan arkadaşlar bile bacak pozlarını çekinerek vermiş ya da hiç ayaklardan bahsetmemişler bile...vücudu taşıyan bacak, vücud ağırlığının baskısına maruz kalan bacak, bir arkadaşımın çapraz bağları yırtılmış, doktor öncelikle zeyıflamayı sonra bacak kaslarını güçlendirmeyi tavsiye etmiştir...nereyi çalıştırırsan orası gelişir, gelişir ve büyür, sen bacak dışında heryeri büyütüp bacağı daha çok baskıya maruz bırakıyorsun ve bacak dahada güçsüzleşiyor...ama birçok kişi en zor gelişen kas grubu olduğu için ya da görsel olarak sergilemede söz konusu olmadığı için bacak çalışmamaktadır ya da ihmal etmektedir...sağlık istiyorsan bacak çalış, bacak çalışırken vücudun tüm kas gruplarını da geliştirme imkanın olur...mesela squat vg'de yapılabilecek en baba hareket olduğunu hem bilim hem ustalar söylemektedir...

Son düzenleme: 21 Ekim 2008
    gaddarkemal, DUM4N, Karasan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi daha bugün bir kitap geçti elime, Sergio Oliva şöyle demiş, kollarınızı büyütmek için squat yapın, squat tüm vücudu büyütür.
    Bunu en muhteşem vücutçu diyorsa, siz düşünün gerisini.

Şu da var, Efendim bacak çalışırsam zorlukla aldığım proteinler bacağa mı gider?!

Hayır efendim gitmez, bacak çalışınca vücutta şahane anabolik bir ortam oluşur, sen önce onu oluşturmaya bakacaksın.
    Şöyle örnek vereyim, hormon seviyen yerlerde olsun, istersen 350 gram protein al, yağlı, köfte gibi bir görüntün olur.
    Buna karşılık hormonların kaynar vaziyette, yüksek seviyede olsun, 60 gram protein bile vücudunu geliştirmene engel olmaz.

Örnekleri çok, ekmek, bulgur yiyip kas üstüne kas olan çiftçi memet'in güzel bir hormon metabolizması var, işte squat bizi çiftçi memet'in sahip olduğu o hormonal dengeye kavuşturmada önemli bir araçtır.

Hormonlar salgılanmadıkça bu nice yemektir diyorum en son...

zumruduanka, SEZER YZL, gladiator ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  8. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    pazar günü antremanı bitirdim ekstra bacak çalısıyım dedim
    hatta ekstradan çalısmamın sebebıde bi anda aklıma gelen 'dur şu hormonları biraz daha ateşliyim düşüncesi :D
    ve sonra aklıma gelen ne kadar yesende tek öğün bile kaçırmadan en iyi protein ve karb. alsanda hormonlarının izin verdiği kadar ilerlersin

SEZER YZL, Karasan ve DUM4N bunu beğendi.
  9. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Mesela her gün farklı bölgeler çalışıyorum. Bunları çalışmadan önce ısınırken 1-2 set az ağırlık çok tekrar bacak hareketleri avantajlı oluır mu? Bacaklarımla yüksek ağırlık kaldırabiliyorum ama kaslanıp kalınlaşmasını istemediğimden düşük ağırlık.

Sayfayı Paylaş