Bacak Çalışılmıyor !

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BassHunter tarafından 11 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beni en çok çileden çıkaran şey bu sporun içinde olan çoğu kişini bacaklara hiç önem vermemesi. Anlayamıyorum bacak kasları vücuddaki en kuvvetli kaslardır. İnsanlar tarafından çok görülmemesi, çalıştırılmaması gerektiği anlamına gelmezki. Bu profesyonel sporcularımız içinde geçerli bir durum haline dönüşüyor galiba. Ülkemiz vücud geliştirmede önde gelen ülkelerden biri değil. Fakat yabancı profesyonel sporcuların bacak kaslarına verdiği önem daha fazla. Bunu bütün sporcularımızı genelleyerek söylemiyorum ellerinden geleni yapan sporcularımızda vardır.

Bu bacak kaslarına verilen/verilmeyen değer hakkında fikirlerinizi almak isterim.

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Bence çok doğru bir noktaya değindin aslında...Bunun nedenini kendimden örnek vereyim :D Eskiden bana göre bacak kasları önemsizdiler yani sonuçta kimse görmüyor ne gerek var neden boşuna yorulayım diye düşünüyordum..Bir de bu işin içinde gösteriş merakı da var diye düşünüyorum..Millet en çok görülen yerlerine odaklanmış durumda.. Mesela kollar,göğüs,sırt,karın gibi yerleri..Yani onlara göre sokaktan geçen birinin bakıp "off adamın kaslara bak yada kollara bak" gibi laflarıyla egolarını tatmin ediyorlar gibi geliyor..Bunun sonucunda da ya istedikleri sonuca varamıyor yada kötü görünen orantısız bir vücuda sahip oluyorlar...

Saygılar..

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bacak ya çalışılmıyor ya da leg curl leg extension gibi izole hareketler ile geçiştiriliyor.
    asıl bacak çalışması tek gün olmalı, squat lunge deadlift(sitff, straight) gibi hareketleri de içermelidir.
    çalışılmamasına gerekçe olarak yok kısa kalırım yok gerek yok gibi saçma nedenler öne sürüyorlar. halbuki en büyük kas olduğu için en çok büyüme hormonu salgılyana bölgedir bacak çalılşınca dolaylı olarak kollar da gelişir.

j.claude.er bunu beğendi.
  4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    tamamen katılıyorum. cogu insan en büyük kas grubu olan bacakları ihmal ediyor önemsiz sanıyorlar.

ben de bacak çalışmıyordum önceleri... çalıştıktan sonra şunu farkettim.
    ust vucut gelişimi içinde çok faydalıymış.
    takılıp kaldıgım agırlıkların kilosunu arttırdım.
    bacakları ihmal etmemek gerekiyor.

5. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    aynen ya kocaman omuz, kollar, six pack ama çırpı bacaklar olurmu hiç :)

6. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hacimli bacaklar kot pantolon vb. giyerken hoş durmuyor. Bence bacaklar üst ile orantıyı bozmadan çok tekrar şeklinde çalışılmalı yani ne çöp gibi ne de kocaman thums:

7. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ahah sanki 2 günde kottan patlayacak bacak kası yaptınız da bunu sorun ediyorsunuz.

Hastayım bu mantığa

spudd webb bunu beğendi.
  8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ohzman yaklaşık 2 yıldır çok ağır squat, leg press ve deadlift yapıyorum. Şu anda gerçekten kendime pantolon bulmakta zorlanıyorum ki bacaklarım yağlı da değiller. Ama bundanda memnunum:) Belime olan pantolon bacaklarıma tayt gibi oluyor:) Ama bu seviye bile profesyoneller için az. Daha da geliştireceğim bacaklarımı inşallah. Birde bacaklar gerçekten çok zor hacim kazanan bölge. Kas kütlesi çok fazla ve ona ekleme yapmak çok çaba ve özveri istiyor. Birde okuduğum bir yazıdan bahsetmek istiyorum. Yabancı sitede okuduğum bir yazıda vücut geliştiricinin aslında V formatında olmaması gerektiği, V formatının atletler için olduğundan bahsediyor. Gerçek bir vücutçu için X formu mükemmeldir deniliyor. Üçgen bir üst vücut, dar bel ve yeri yaracakmış gibi yer basan hacimli bacaklar. İşte bu sanat eseridir deniyordu:) Darısı başımıza

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    üstüne birde hocam ben göğüs kol az da omuz yapıyım sırta falan gerek yok zihniyetinin yansıması bacak çalışmama.
    sen adamla konuşursun neden bacak çalışmalı anlatırsın saatlerce nefes harcarsın gelen cevap bacak çalışmam çünkü kıçım büyür.

diğer etkende bacaklar genelde ya pantolunun yada şortun altında kaldığından gösterip hava atamayız bu nedenlede çalışılmaz.

10. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben düzenli basket oynuyorum ve buna rağmen 2 senedir bacak da çalışıyorum. İrileşme olmadı ama güçlendi bacaklar. 100 kg squat, 230 kg leg press, 90 kg extension, 70 kg curl hareketlerini 6-10 tekrar arası çıkartabiliyorum.

Bunun harici kesinlikle kalf çalışıyorum. Bacaklarda sadece damarlanma oldu biraz, onun dışında öyle devleşmediler işte.

11. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    zıplama arttımı peki

12. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yok, zıplama için patlayıcı güç çalışması şekilde kalf çalışmak lazım. Sadece 1-2 cm farketti. Ben genel çalışıyorum o yüzden farketmiyor çok .

13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Nedeni
    En meşhur sebebi boy'um kısalır düşüncesi.
    Cevaba gelelim sen yeterli kalsiyum alıp barfix demirinde 3-5 dakika asılı dursan aksine boyun uzar.
    Şöyle bir yazı okumuştum vaya eskiden linki şuan bulucağımı sanmıyorum o yüzden kanıtım yok ama inanan inanır. Bacaklar ne kadar gelişirse üst tarafta o kadar gelişir diye bir yazı okumuştum.

14. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    yeni başlamış ve ilk 1-2 aydaki hızlı gelişimi almış insanların %90ı angarya olarak görmüyorsa benim adım strelok değil.

15. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    halkımızda göstermediği yeri çalıştırmama gibi bir huy var.benim antrenman yaptığım salonda kalf önkol bacak çalışan yok denecek kadar az.öyleki seated kalf raise machinede çalıştıktan sonra tekrar kalf çalışacağım güne kadar aynı ağırlıkların makinede kaldığı olmuştur.

bacak çalışmayı ben de çok severim.hatta bugün dünyanın sonu gelse ve son bir idman yapma hakkım olsa düşünmeden bacak derim.

fakat son zamanlarda pantollarım tayt gibi olmaya başladı.beli büyük gelen pantollar bacak kısmında dar oluyor artık.definasyona girme zamanı gelmiş sanıyorum.

16. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    StreloK
    aynen aynı zamanda calıştıgım arkadaşlarım hic yapmıyor.
    bende anca temel hareketleri piramit şekilde yapıyorum.ayrı bir gün ayırmıyorum dogrusu..

ben temel hareketleri yapıp bırakıyorum.
    sıkılaşıp şişmesini istemiyorum cünkü ):

Sayfayı Paylaş