Babayla araba sürmek...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve TuGhAn tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Kısa bir süre önce babam arabasını sattı, yeni bir araba almak üzere fakat yeni araba alana kadar benim arabayla idare ettiğimiz için şöförlüğünü yapıyorum babamın.

Normalde araba kullanırken çok asabidir, birine taktı mı kafayı da uğraşır durur. 180kmden fazla hızla tampon tampona araba kovalamışlığına şahit oldum (içkiliydi) ve laf ettiğimde de "ne o korktun mu?" gibisinden laf yedim. Tabii bu yaptığına sonradan pişman olduğunu söyledi ama olan olmuştu. Herneyse, sabah işyerine gidip akşam dönüyoruz ve bendeki araba da ufak bir araba olduğu için (fiat panda) aralara falan girebiliyorum biraz da rahat araba trafikte korkmuyorum yani ama kural ihlalim de yok.

Ama siz siz olun nasıl kullanırsanız kullanın babanız otururken direksiyona geçmeyin. Herhangi bi aradan geçiyorum birden kendini bana doğru atıyor "nabıyosun arabayı sıyırtma geçtin", herhangi bi hareketinde tırsar ayağını dayar ileri öfler pöfler sıradan yaşadığım alışık olduğum şeylerdendi. Ama biraz önce gelirken yolda adamın biri göbekte durmaması gereken yerde küt diye durunca ben de arkasından yaklaşırken frene yavaştan basıp belki devam eder diye sert durduğum için yemediğim laf kalmadı. Ben adama diyorum "nabıyosun durulurmu burda" diye o da bana laf ediyor "nabıyosun adama girecen" vs. dedim "durulur mu burda?" "e adam durmuş nabacaksın vuracak mısın?" "ne yaptım durmadım mı ben?!" deyince başladı bağırmaya. Yok hiçbişey söylenmez miş de hemen kürkermişim de falan da filan... Sonra aynı tonda bağırmaya devam etti "bas!" diye ben de sinirlendim zaten ağzımı açmadım baya hızlandım bu sefer de "yavaş lan yavaş!" diye bağırıyor. Hey Allah'ım sen bana sabır ver... Bir daha o direksiyona geçmemeyi düşünüyorum tepki olarak, ki zaten siniri geçsin yeterince laf sokarım ona arkadaşlarının yanında ama başta dediğim gibi siz siz olun babanıza şöförlük yapmayın hele benimki gibiyse...

2. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende birgün babam yanımda otururken çenesinden akıl vermesinde eleştirilerinden bıkıp arabayı durdurup yola yürüyerek devam etmiştim demek bu sorundan sadece bn müzdarip değilmişim :)

TuGhAn bunu beğendi.
  3. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben onu da yapsam o an artık iyice köpürürdü, sonunu tahmin edemiyorum :) Ki öyle bişey yapsam ev çok uzakta kalırdım mal gibi :D

4. faraklit

faraklit Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yillarin soforuyum kamyonundan yaris arabasina her turlu araci kullandim, her turlu sarta dunyanin bir cok yerinde her yolda direksiyondaydim, ama halen babamin yaninda araba kullanamiyorum.

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben genel olarak babamın arabasını sürmeye korkan birisiyim çünkü ne yapsam, ufak bir kazada arabanın 1 farının parasını bile ödeyemem. basit bir araba olsa o kadar korkmam aslında. bir keresinde ara yola girdim babam yanımdayken. sonra yola nerden geldiyse bir tavuk cıktı tam arabanın önüne ve ben de o heyecanla aniden frene bastım, babam emniyet kemerini de takmadıgı için ,doğal olarak ileriye dogru gitti geldi ve döndü bana sinirle o tavuk 10 tl degerinde, ama senin bu yaptıgın hem bizim boynumuzu fıtık eder, hem de arabayla kaza yapar bir sürü masraf cıkar üstümüze dedi. ugrastırma beni, in arabadan dedi ve ondan sonra uzun bir süre arabayı bana vermedi.

bu sene 1-2 kez izinsiz alıp, dışarı cıktım arabayla. onda bile çok korkarak sürdüm. artık, bu sene okulu bitirinceye kadar , daha cok babamın yanında oturarak ona eşlik ederek gecirecegim.

6. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    tavuklar heryerde bizi buluyor..

7. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ehehe çok doğru vallaha, 3 gün önceki zehirlenmem de tavuk yüzündendi bu arada :D Ehm neyse konu sapmasın :p

8. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    babayla araba kullanmak gercekten bir işkenceye dönüşüyor ne kadar ben iyi araba kullanıyorum desenızde kac yasına gelırsenız gelın eger yan koltukta babanız oturuyorsa kesinlikle acemisiniz..

bu konu da yapıcak bir sey yok ..cok içerden döndün,yok takıp mesafen iyi değil bir sürü sey zaten refleks olarak yan tarafta ayakları sankı pedaldeymıs gıbı oturuyorlar :) özellikle acemilik döneminde insanı tamamen sogutuyorlar araba kullanmaktan ...

zamanla alışsalarda her zaman onların gözünde acemisiniz,tıpkı onların bizim gözümüzde yeryüzündeki en iyi şöför olduğu gibi...

9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    7 senelik soforum daha babamin yaninda araba kullandigim 1-2 dir. Onlarda da yalvar yakar vermisti arabayi. Bakalim, kismetse yanima gelecekler yakinda. Convertible arabam ve ben babamin dilinden bayagi bir cekicez gibi geliyor :).

10. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    TuGhAn abi (umarım kurallara aykırı değildir), ben senin yerinde olsaydım arabaya binmeden önce babamın suyuna veya gazozuna :D uyku hapı atardım hem sen rahat edersin hem babanız :D :D :D

11. aidoka

aidoka Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    allah yardım etsin ne diyeyim ama babana arkadaşlarının yanında laf sokma ayıp :D

12. faraklit

faraklit Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    aneximandros bence simdiden kendini hazirla sanirim en cok da stoplarda durmana kizacaktir:D

13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Durdugumu kim soyledi? :D. Saka bir yana, polisin nereye soyete yattigini biliyorsan stop sign'lar o kadar problem olmuyor.

14. faraklit

faraklit Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

Cok zor olsada ben elimden geldigince uymaya calisiyorum; yani yoksa her yerden cikiyolarkafa_

Konu baba olunca en kotusude pederin arabayla cezayi yedin; radar kacarida yok:) eh ogrencisin o parada odenmez, hop uc kati muayneye kadar baba anlamaz sonra ....

15. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

aahahahaha aynısını yapıyor desem :)

16. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    hehe herkesin derdi baska.sizin babanizdan cektiginizide benim esim benden cekiyor.bu kadinlar iyi araba suremiyor.allah o is uzerine bayanlara fazla yetenek vermemis.tabi cok araba kullanan bayan surucu var.bende esime gozum kapali guvenir veririm arabayi.ama en ufak bi hatada korkup direksiyonu birakabiliyolar.onun icin bir bayanin kullandigi arabaya binince cok karisirim.onu bunaltip daha kotu kullanmasini saglayacak kadar uzerine gitmem ama hatalrini soyler bi daha yapmamasini,yaparsa sonunda basina kotu seyler geleceini anlatirim.tabi dinlerlerse :)

17. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Ahh ahh!! ben her haftasonu çekiyorum bu derdi.Babam her haftasonu arabayı bana verir tabisağ koltukta mutlaka kendisi bulunur.Dar bi sokaktan geçerken,iki arabanın orasından geçerken... direksiyona mutlaka eliini atar.Tabii bende deliririm.Bu aralar daha da abarttı benim yerime ben direksiyondayken karşındaki aracı veya yayayı uyarmam gereken durumlarda kornaya falan basıyo.Yakında ikimiz şoför koltuğuna oturup direksiyonu falan beraber kullanıcaz artık o duruma geldik yani.... =]

Sayfayı Paylaş