Babam ve bodybuilding

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Spor yapmam konusunda babamın bir şikayeti yok. İş beslenmeye gelince dediğini bırakmıyor. Özellikle tavuk konusuna takmış durumda. Tavuklar hormonla beslenip büyütülüyormuş. Yerken hepsini ben alıyormuşum. O hayvanlar 45 günden önce kesinmezse kanserden ölüyormuş. Yemezsem ne olurmuş erimezmişim. Eğer o haklı çıkarsa ben hayatımla ödermişim hasta olursam birde başlarına kalırmışım. Artık yetti banada. O kendince haklı bende kendimce haklıyım ama bıktım. 20 yıldır bu sporu yapanlar var ve 100lerce tavuk yemişlerdir. Bu sporculara birşey olmazken bana mı olacak. Sorun o değilde ben babamı nasıl ikna edeceğim.

Sizde benzer sorunlar yaşıyor musunuz? Ne yapabilirim? Her zaman aynı şeylerin konuşulmasındsan bıktım. Bu işin böyle olduğunu sözlü değilde yazılı belgelerle babama göstermem lazım. Ya da siz ailenizle böyle bir sroun yaşadınız mı ?

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Organik tavuklar yok mu piyasada?
    Yani hormonsuz büyütülmüş ve doğal şartlarda yaşamış tavuk ürünleri bulabilirsiniz.
    Tabi fiyatı biraz daha pahalı olacaktır.

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Oldukça güzel bir konuya değinmişsiniz.
    Tavuk konusunda babanız haklı olabilir. Bazı tavuk üreticileri tavukların çabucak kesilebilir hale gelmesi için katı atık yağ veriyor yemlerle birlikte. Bu katı yağ atıklara vrupada çevreye çok fazla zarar verdiğinden dolayı kanalizasyona dahi dökülmesi yasak.(özel toplama yöntemleri var hehrhalde) İsmini hatırlayamadığım bir televizyon programında bu konuya değinilmişti ve tavukların bu kanserojen maddelerle beslendiklerinde 15 günde, normal yemlerle beslendiklerinde ise 45-60 gün arasında kesime hazır hale geldiklerinden bahsediyordu. Türkiye'de neredeyse hiçbirşeyin denetimi yok ya da olsa bile doğru dürüst çalışmadığını düşünürsek tavuk yerken düşünmemiz için çok fazla sebep var bence. Tavuk alırken en azından en büyük markalardan alarak bir nebze vijdanımızı rahatlatabiliriz belki.
    Aslında yediklerimizin ne kadar zararlı olduğuna dair en güzel örnek zehirlenen bazı bebeklerin zehirlenme sebepleri araştırıldığında anne sütü çıkması olabilir.

TuGhAn bunu beğendi.
  4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bonatschi nerede var bilmiyorum o ürünlerden yani en azından süper marketlerde yok olsada üç aşağı beş yukarı bonfile kadardır fiyatı organik olanların.

Rpac iyi markalardan alıyorum ama emin olamıyorum bu tavuklar nasıl yetişiyor diye. Yani babamda haklı benim sağlığımı düşünüyor adam bende mümkün olduğunca sağlıklı beslenmek istiyorum ama eğer hormonsuzsada babama kanıtlamak istiyorum bir şekilde

5. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Benim babamda benim sağlığımı iyiliğimi düşünüyor sürekli tek tip beslenmeme ve tavuk yememe karşı ama günde 1 paket sigara içiyor ve yanımda bile sigara içiyor eminim sağlığımı düşünüyor :) Babalar sanki biraz çekemiyor bizi,bu spora gerçekten bağlanmamız pek hoş karşılanmıyor bana deli gözüyle bakıyorlar..

6. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    o zaman sadece biz değil herkes hastalanırdı veya ölürdü.tavuk çok tüketilen değerli bir besin.ben önemli bir sağlık sorununa yol açacağını sanmıyorum.babanı ikna konusuna gelince.ona bu sporun sana kattıklarını bunun bir tutku olduğunu zararlı alışkanlıklardan koruduğunu anlatırsan daha etkiili olur.

7. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Artık bunlar normal geliyor. :D Alıştık gibi birşey.

8. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    baban cep telefonu bilgisayar gibi aletler kullanıyosa internetten bu cihazların zararları hakkında makale indirip okumasını iste sonrada onun senden istedigi gibi cep telefonu ve bilgisayar kullanmamasını iste :) bakalım nasıl cevap verecek

9. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    İyi fikirde, dayak yemesin. :D
    Şaka bir yana hakkaten iyi fikir.

10. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    iyi en azindan sigirlara verilen trenbolon boldenonlardan haberi yokmus, rahatca kirmizi et yiyebilirsin =)

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Organik tavuk için linkleri paylaşmış Despo.
    Piyasada bu ürünler bulunabiliyor sanırsam.
    İncelemekte fayda var.

13. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    çok güzel yorumlar için teşekkür ederimde işte malum sadece evde değilim yani ostim sanayide öğlen tavuk yiyorum. O yüzden organik olanını bulmak zor kaldı ki gidip bir migrostan bile alsam zor. İş yerinde babam yok neden bizimle yemiyosun. Sadece tavuk tavuk aklındaki her şey bu her dakika laf sokmaya çalışıyor bu konuda. Ne yapacağımıda bilmiyorum. Beni rahatta bırakmıyor. Kırmızı et ye parası önemli değil diyor. Fakat o da uzun vadede hem kilo yapar yağ oranı tavuktan hayli yüksek bonfile bile yesek. Hemde kolestrolü yükseltir. Benim motivasyonum bu spor hiçbir kötü alışkalığım yok. Böyle yaparak beni dahada strese sokuyor. Umarım bir çözüm yolu bulabilirim.

Sayfayı Paylaş