Babam-Ben ve vücut geliştirme...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Steve Austin tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Herkese günaydın arkadaşlar,biraz uzun bir yazı olacak,isteyen okur,istemeyen okumaz amacım derdimi dökmek ve rahatlamak sadece.
    Forumda beni tanıyanınız vardır,fakat ben öncelikle tanımayanlar için kendimi tanıtayım.23 yaşında üniversite son sınıf öğrencisi ve öğretmen adayıyım.Kıbrıs'ta okuyorum fakat Adana'lıyım ve yaşım 23,annem ve babam memur,Kıbrıs'ta okuyorum diyince zengin sanıyorlar,burslu öğrenciyim,derslerimde de çok başarılıyımdır.(Türk'üm,Adana'lı diyince kürtler ve araplar akla geliyor diye belirtmek istedim,Adana'lılar Türk'tür,Kürt'ler ve Arap'lar Adana'ya pamuk tarlalarında çalışmak için göç eden ve yerleşenlerdir).Bu spora ocak 2012'de başladım ve 3 yılımı tamamladım.Kendimi tanıtma kısmını geçelim konuya gelelim.
    Babam,beni vücutgeliştirme konusunda desteklemiyor,hatta vücutgeliştirme yapmamı istemiyor.Başlarda hiç böyle değildi,fakat bendeki gelişimi gördükçe,endişelenmeye ve korkmaya başladı.Medyanın son zamandaki haberleri de buna eklenince,artık ağırlık kaldırmamı istemediğini söylemeye başladı.Yanlış anlaşılmasın spora karşı bir adam değil,git her gün sporunu yap ama artık o ağırlıkların altına girip,gelip evde bir sürü yumurta tavuk sut vs yeme karşı.Bunun benim için büyük bir sorun yaratacagını ve erken yaşta öleceğimi,vücudumu suan cok yıprattıgımı fılan dusunuyor.Her türlü yolla anlattım,bu işin güzel taraflarını,eğer doğru uygulanırsa aslında çok sağlıklı olduğunu insanı hem fiziksel hem ruhen güzelleştirdiğini filan ama nafile...
    Babam,köyden yetişme biri,köyden yetişme dediğim zaman millet yanlış anlayabilir,gurur duyuyorum bununla,o zaman neden söylüyorsun diyeceksiniz onu açıklayayım.Babam 20'li yaşlarına kadar o zamanlar Adana'nın içinde olan şuan ise Osmaniye sınırlarında kalan Kadirli'nin bir köyünde doğmuş ve büyümüş,üniversiteyi kazanınca Maraş'a gitmiş,annemle evlenince de iş dolayısıyla Adana merkeze yerleşmişler.Bende Adana merkez doğma büyümeliyim.
    Dedem,yani babamın babası,ekmeğini topraktan çıkartan bir çiftçiymiş(ben doğmadan ölmüş).Dedem 1 70 boylarında omuz ölçüsü 140-145 cm civarı,kolları büyük,sırtı geniş bir adam,fotoğrafları var ve anlatılanları da size anlatacağım şimdi.Biz karık derik,30-35 kilo civarı içi dolu 1.5 metre uzunluğunda bir demir düşünün karık dediğimiz o.Bununla tarladan dev gibi taşları(50-60 kiloluk kaya diyeyim) çıkartıp küçültüp,tarlaların etrafına sur yapmış bir adam.Hala o surlar yerinde sapasağlam durur.Benim genetiğimin de en büyük etkisi dedem zaten.
    Babamın düşüncesine geleyim,babam hep dedemi örnek verir,bak babama 55 yaşında öldü adam,dev gibiydi,köyde herkes ondan korkardı,giydikleri hep kollarından sırtından parçalanırdı diye anlatır,tarlada çalışmaktan vucudu yıprandı ve 55 yasında öldu der ve üzülür.Sende öyle olacaksın der sonrada,yapma etme der.Millet evinde steroıd ampullerı saklmaya calısır,ben aldıgım bı multıvıtamını,cınkoyu veya glutamını saklamaya calısıyorum dusunun...
    Durum işte bu,bu sabahta aynı mevzuyu konustuk kesınlıkle ıkna edemıyorum babamı...İşin kötü tarafı şu,ben nisan'da podyuma çıkmayı düşünüyorum ve babama söyleyemedim,vücutgeliştirmeye bu şekilde bakan birine nasıl olurda yarısmaya katılacagım derim ki zaten ? Annem ve ablam bana destek oluyorlar ama Ataerkil bir aileyiz ve babamızın dediğinin üstüne kimse söz diyemiyor.
    Yanlış anlaşılmasın,babamla gurur duyuyorum,benim bugune kadar hıcbır seyımı eksık etmedı,çok zengın degılız ama yedık ıctık gezdık gorduk.Bır evımız ve 2006 model bir clio arabamız da var şükürler olsun.Allah'ın verdiğine şükür.Durum bu arkadaşlar,şöyle anlat boyle anlat diyip kendinizi yormayın,babamı en ıyı tanıyan kısı benım ve bu ısı her yonuyle anlattım anlamıyor...Nisan'a da babama haber vermeden dırek Kıbrıs'tan gideceğim.Şuan ara tatildeyiz ve Adana'dayım,zaten ne zaman buraya gelsem,hep aynı mevzu...

elezar bunu beğendi.
  2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bence babanla ciddi bir sekilde konuş,ben bu sporu yapmak istiyorum ve yapacagim de.sonucta natural isen ve kendine iyi bakarsan hic bir sey olmaz.babanla adamakilli konusmaya calis,bak baba o canavar gibi adamlar anabolik ilaçlar kullaniyor de,agirlik kaldirmanin bir zarari yok de,arastirma yazilari okut vb.eger genede ayni seyleri soylerse sen elinden geleni yapmis olursun.insan herkesin desteklemesini istiyor tabi,ama sen babanin istedigi sekilde yaşayamazsin ki.sen farkli birisin o farkli biri.kimisi resim yapar,kimi pul biriktirir,kimi akvaryumlara meraklidir.sen ise vucut gelistirmeyi sevmişsin.benim babam da pek olumlu bakmiyordu yaptigim seylere ama zamanla alisti.onunde whey iciyorum bakmiyor bile.kararli olmaliyiz.

3. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Ergence bir yaklaşım olcak ama işe yarar belki. Atar yap babana "benim hayatım değil mi istediğim gibi yaşarım erken öleceksem de ölürüm ben hayatımı istediğim gibi yaşamak istiyorum" gibi şeyler söyle.

4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Onur babamı en iyi tanıyan insan benim,ve her yönüyle anlattım,fakat değişmedi düşüncesi hiçbir zaman,ağırlıkların altına girmemi istemiyor.Geçen günde şeyi öğrenmiş,sen idmana gidince kaslarını yıkıyorsun,vucudun hasar alıyor,zarar goruyor ne gerek var fılan dıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ocak 2015 ---
    Yaşım 23 ve babama bugüne kadar 1 kere bile sesimi yükseltmedim,bizim yetişme tarzımıza yakışmaz o tarz söylemler.Güzelce anlattığımda da anlamıyor.Desteklememesi bir kenara,canını sıkıyor boş yere,kendine zarar veriyorsun,yapma etme oğlum diye,benim içime batanda bu.Babamı bu yaştan sonra üzmek hoşuma gitmiyor.Ama yapacakta bişe yok,bu spor benim yaşam tarzım.Bırakmayacağım bu saatten sonra Allah bir sağlık sorunu filan vermez ise,saolun yorumlar için,içimi döktüm biraz da olsa rahatladımç.

Savino89 bunu beğendi.
  5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Babanı rahatlatmak için daha net şeyler gerek bence doktor onayı falan . Yakın bir doktor arkadaşın falan olur akraba vs olur konuştuğunu birkaç testten geçtiğini ve bu sporu yapmanın sana bir zarar vermeyeceğini söylediğini vs söylersen daha inandırıcı ve net olur . Eğer söylediklerin etki etmezse araya doktor arkadaşın , akraban neyse böyle böyle durumu anlatır babanı birşekilde konuşmasıyla ikna ediceğini düşünüyorum sonuçta sen ne kadar bu durumu sağlık açısından anlatsanda tıp okumuş işi bilen bir insan daha ayrıntılı ve net konuşur buda babanı rahatlatır diye düşünüyorum .

6. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    tam olarak anlayamadım aynı evde mi yaşıyorsunuz şuan için ?

7. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı evde yaşamıyoruz,ben Kıbrıs'ta okuyorum,fakat Adana'lıyız şuan yarı dönem tatili için evdeyim.Sorun aynı evde yaşıyor olmamız filanda değil zaten.Sorun benim yarışmaya hazırlanıyor ve bunu babama söyleyemiyor olmam,büyük ihtimal zaten yarışmaya da kıbrıstan direk gideceğim eve hiç uğramadan ve babama haber vermeden,bu da beni yıpratıyor,hoş bir durum değil.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sen ne yaparsan yap bir faydasi olabilecegini sanmiyorum,babanla benim gibi birisinin konusmasi etkili olucaktir,yani yasi basi babana yakin fakat bu sporu bilen birisinin babanla konusmasi ikna edici olucaktir,sen ne dersen de bi faydasi olmaz.Sana tavsiyem adanada bu sporu yapan kelli felli bi hoca bulup babanla konusmasina ikna edebilmen,yanliz yasi yasina boyu boyuna Uygun bir hoca olsun.
    Acikcasi bizim yasimizda ve üstünde olanlar bir alt yapi Bilgi birikimi yoksa cok daha dar görüslü olabuiliyoruz malesef:)

Balboa7 bunu beğendi.
  9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    gün içinde çok aktiv olmanın,ağır spor yapmanın yada iş yapmanın kısa hayat sürüleceği imkansız gibi bir şey ya genetik hastalık vs vardır yada çok sıkıntılı bir hayat sürmüş olmak yada ani çöküntü evlat anne kaybı gibi bir şey olması gerekir kısa hayat yaşama gibi bir şey olsaydı steroid kullanan eski vücutcuların çoğu yaşlılığını gördü steve reeves reg park franco columbu gibi yada çiftçi inşaatçı olan bir çok insan yine çok yaşlılığını görmüştür tam tersi bu işi kimyasalsız yaparsanız birde vücudu esnetirseniz yaşlılığınızda rahat ederseniz

Bekci bunu beğendi.
  10. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Balboa7 dedıgım gıbı benım aılem köyden yetısme,ve dedemler hep tarımla ugrasan adamlarmıs,birazda fakirlermiş,sanırım sürekli ağır işlerle çalışıp,iyi de beslenemeyince erken yaşta ölümler olabiliyor.Dediğim gibi büyük dedem,tam bir tankmış tabiri caizse ama gel gelelim,55+ yaşlarda çok fazla sağlık sorunu yaşamış,en sonunda da kalp krizinden hayatını kaybetmiş.

11. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni
    Arnold da yillarca yapti steroid te kullandi ama adam hala yasiyor yasayan efsane , hala film cekiyor , bu tarz ornekler verebilirsin , stallone van damme bunlarda bu sporu yapmis ve hala hayatta olan gencligimizin kahramanlari

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Evet kardeşim babana yıllarca kötü söz söylememiş ve saygısız konuşmamışsın sakın konuşayım deme en iyisi babana bazı araştırmaları gösterebilirsin. Kimyasal kullanmadığını söyle bu konuda bilgili tanıdığın büyük biriyle konuşturabilirsin.

13. Sonmez10

Sonmez10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam durumun zor gerçekten aslında olabılecek tum seylerı denemışsın bır aile büyüğündenmi yardım ıstesen veya akrabadan ? amca,dayı

bende kıbrıs'tayım doğu akdenız senın üniversite hangisi

14. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    ayni durumdayiz valla hocam benimde ailem supplement kullanmama karsi gizli gizli kullaniyorum bende kibrista ogrenciyim o yuzden sorun olmuyor suan ara tatildeyim ve kullanamiyorum ayrica dedenide merak ettim 145 cm omuz iyiymis :D

15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bu üçlü çok can yakmış anlaşılan

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Beyler,her şey anlattığım gibi ve hala da öyle,aile büyüklerimden hiç kimse spor sever değil.Hatta hepsi beni gördüğünde bu vücut ne,bu kaslar ne işe yarayacak,ne hale getirdin kendini gibi şeyler söylüyorlar.Anlıcağınız,çevremde beni destekleyen bir akrabam filan yok,sadece annem saolsun destekliyor.Babam'da maddi yönden hiçbir şeyini sakınmasa da,manevi yönden biraz olsun köstek :) Ama eminim o da bir süre sonra pes edecek,saolun tekrar tekrar.

elezar bunu beğendi.
  17. onlybar

onlybar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    güzel anadolu insanı işte dar kafalıdır biraz insanımız
    arnolddan falan örnek vermeyin beyler adamda para var sağlık var onun kadar streoid basmış biri parası olmasa direk tahtalı köy zaten
    yapabileceğin fazla bişey yok hacım çünkü dediğim gibi dar kafalıdır anadolu insanımız

18. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Dar kafalıdır lafı hoş değil kardeş,sonuçta bahsettiğin kişi babam.Sabit fikirli diyelim,onunda bir derdi yok tek isteği benim sağlıklı olmam.

zvandut ve elezar bunu beğendi.
  19. onlybar

onlybar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim genel bir kavram bu hakaret degil benim babamda oyle dar kafalilar hacim yapabilecegin bisey yok onlar haberlerdeki olen full streoid basip kalp krizi gecirenleri goruyolar sadece

Sayfayı Paylaş