Başlayacağım,yeniyim,ölçülerim,sorularım,tavsiyele riniz ? :

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mıymıy tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mıymıy

mıymıy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buradan tüm tecrübeli arkadaşlara ve büyüklerime saygılar sunarım..

Yaşım : 30

Kilom : 85 kg

Boyum : 1,79 cm

Bulunduğum yerde spor salonu yok,burası doğuda bir ilçe. Memuriyet dolayısı ile burada bulunuyorum.

Hayatımda hiç ama hiç spor yapmadım.

Amacım iri yarı kaslı bir vücut ya da böyle bir vücuda hemen sahip olmak değil. Sağlıklı,düzgün görünümlü ve ileri ki yaşlarda da günlük ya da gün aşırı egzersizlerle formunu koruyabilecek bir vücuda sahip olmak.

Bu işler sabır işi biliyorum. Öyle 2-3 ayda kaslı bir vücuda sahip olmak hevesinde değilim yukarıda biraz açıkladım.

Evimde 2 adet mavi renk plastik 5kg. lık dambılım var. Ayrıca bir adet demirden imal 8 kg. lık ortası ve plakaları demir -1,5 ve 1 kg lık- dambılım var. Bunun yanında bir adet bir ara moda olan mekik çekme aleti ab rocket var - reklam yapmak gibi bir niyetim yok-.

Yukarıda da belirttiğim gibi burası doğuda bir ilçe ve kışları karlı ve sert geçiyor. Hemen hemen 8 ay kar var. Ancak yazları koşuya gidebilmek mümkün oluyor. Kış için koşu bisikleti almayı düşünüyorum..

Göbeğim büyük ve bundan rahatsızım. Kısa süre önce 91 kg dım. Ekmeği çok azalttım ve 85 e düştüm.

İnternette gezinirken özellikle dambıl ile yapılabilecek egzersiz hareketlerine göz attım. Yapılacak çok egzersizler var. Benim eksiğim çalışma programım.

Kollarım güçsüz ve bunu adam akıllı birkaç şınav dahi çekemediğimden anladım. Öncelikle kollarımı geliştirmek istiyorum.

Nasıl bir program uygulayayım ne yapayım bilmiyorum. İstediğim tek şey sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olup bu vücudu egzersizlerle koruyabilmek. Güzel görünmek isteyeceğim bir kız arkadaşım yok..Sadece sağlığımı düşünüyorum.

Bu arada bel fıtığım ve boyunda düzleşmem var. Bel fıtığı için sırt ve bel kaslarının güçlendirilmesi gerekiyormuş. Bu arada bir ay içinde bel fıtığı için fizik tedaviye başlayacağım,umarım işe yarar..

Benim hanım benim göbeğimi gördüğünde tiksindiğini söylüyor. Bu da zoruma gidiyor açıkcası..

Lütfen bana nasihat edin,program önerin.

Teşekkür ederim.

Serdar.

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul