1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Başlangıç ve Bir Kaç Tavsiye...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Katre-i Matem tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    Vücut Geliştirmeye yeni başlayacağım.
    Sitedeki dökümanların hemen hemen hepsini okuyarak, aklımdaki bazı soru işaretlerini giderdim.
    Ancak aklımda bir kaç soru işareti daha kaldı.
    İlk olarak en önemli faktörlerden biri olan spor salonu seçimi.
    Çeşitli araştırmalar sonucunda, spor salonu seçimini yaptım.
    Her meslekte olduğu gibi mutlaka vücut geliştirmede de püf noktaları vardır.
    Yani çalışacağım hocanın temel bilgisini(teorik ve pratik) sınayabilmek adına, bir kaç seçici soru ve cevabına ihtiyacım var.(Tabi ki bu sorulara tam anlamıyla cevap verip verememesi onun iyi ya da kötü bir antrenör olduğunu göstermez.Ancak yine de belirttiğim gibi mutlaka vücut geliştirmede de her antrenör tarafından bilinmesi gereken, seçici sorular mevcuttur.)
    Bunun dışında bir de vücut geliştirmede tavsiye edebileceğiniz çeşitli hareketleri istiyorum.
    Örneğin "press" hareketleri eklemleri vs. sıkıştırdığından kemik uçlarında bulunan dokuları etkileyip boy uzamasını vs. olumsuz etkiliyormuş.
    Yani göğüş çalışırken x press hareketi yerine x fly hareketi yapmak gibi.
    İlginiz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş