Başlangıç seviyesindeyim 1-2 sorum olacaktı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve troublemaker tarafından 11 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. troublemaker

troublemaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar...
    Yaşım 19 fitness'a yazılmayı düşünüyorum ama önceden biraz kendim çalışmak istiyorum dumbell ile sonrasında fitness'a gideceğim. Öncelikle eskiden aldığım bi dumble vardı 3 kiloluk verim alabilmek için çok tekrar gerektiriyordu bu da sıkıcıydı açıkçası.(Bir harekette 100 tekrar ve fazlası sıkar haliyle :D ) Sonrasında 20 kg ayarlanabilir dumbell set aldım. 6 kiloyla başladım buna da 15-20 tekrar arası yapabiliyorum daha da gidebilirim aslında ama cok da zorlamak istemiyorum. Neyse dün çalışırken normal seviyede zorladım kendimi aşırıya kaçmadan ama bugün bi ağrı var tekrar çalışırsam faydadan cok zararı olacağını hissediyorum bu konuda yanılıyor muyum? Dünki çalışmadan sonra kollarımı 180 derece değil de 150 derece açabiliyordum ağrım da yoktu. bugün tam açınca bi ağrı oluyor hafiften. Haftada 6 gün 3 hareketi 3 er sette 15-20 tekrar yapmayı düşünüyorum. Sayı iyi midir? Hareket sayısını arttırsam fena olmaz diyorum ama çok mu gelir sonra? Durum bu şimdi sorularıma geçeyim

1-Bu kas ağrısıyla çalışmaya devam mı etmeli etmemeli mi?
    2-Öncelik olarak kol,göğüs,omuz geliştirmek istiyorum. Hangi hareketleri yapmalıyım? Kaçar set kaç tekrar? Kaç kilo?
    3-Bir çalışma da kaç hareket yapmalıyım? Şu an 3 farklı hareketi 3 set yapıyorum hareket sayısı artsa fena olmaz diyorum ama sonra ağır gelmesin.

Saygılar sevgiler yorumlarınızı bekliyorum...

2. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Eger imkanin varsa dumbelle hic zaman kaybetme direk basla fitness a bu is 2 dumbella olacak is degil.Program konusunda yardimci olurlar zaten ama ağirsağlam.com da da faydali programlar var.Ayrica eger bu agrilar kaslardaysa sıkınti yok calisabilirsin ancak agrilar dirseklerdeyse veya eklemlerdeyse sıkınti vardir bi doktara gorunmekte fayda var

3. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Bence fitness'a gidebilceksen git fakat evde yapcam diye hedeflediysen hergün yapmanı önermiyorum 1 gün arayla haftada 4 gun uygundur bence ayrıca evde calısma ile ilgili rehberler var araştırabilirsin.. dumbell ile yapabılcegın haraketlerin sayısı aslında baya fazla:)

4. troublemaker

troublemaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam simdilik evde yapmayı düşünüyorum. Merak ettiğim şey ne kadar çalışmam gerektiği orasını anlayamadım. 30 dk sürüyor bi çalısmam yeterli mi sizce? Ayrıyeten mesela 15.tekrarda çok yorulmuş oluyorum ama devam edebilecek haldeyim devam mı edeyim tükenene kadar mı çalışayım orasını anlamadım? Çok zorlarsam kas yırtılması olmasından korkuyorum. Hızlı kas gelişimi için hangisi daha etkili olur?

5. Falldown

Falldown Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    başalamadan önce ısınma hareketleri yapıyor musun?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Bir antreman en fazla 1 saat olmalı bence hatta 45 civarındada olabilir.. daha fazlası zaten uygun görülmüyor öyle korktugun gibide kas yırtılmaz sakatlanmazsın zaten ama çok büyük kiloların altına girmedikçe zaten evdede böyle bi imkanın yok sanırım 45-60 arasında antreman yapman uygundur.. antremanı iyi yaptıgın sürece sıkıntı yok hergunde calısmanı önermıyorum haftada 4 gun uygun senın ıcın zaman geçtikce 5'e çıkar
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2016 ---
    ayrıca unuttugum bişey daha var calısmalarını set olarak ayır ve her set bıtımınde 45-60 sanıye ara ver örnek
    4x12 dumbell ile haraket yapıcaksın her sette ara ver direk girme

Sayfayı Paylaş