başlangıç seviyesi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arcani tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. arcani

arcani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar,
    başlangıç seviyesinde illaki kilo almaya yonelik mi beslenmemiz gerekiyor? 1.5 aydır yapıyorum hiç kilo almadım, başlangıçta çalıştığım kiloları 10 kilo kadar artırdım her ay 5 kilo artırarak devam edeceğim. kilo alarak hantal bir yapıyada kavuşmak istemiyorum. sonuçta alınan kiloların çoğu yağ olacak şişicem sadece birkaç ayda. kas eklemek çoookk çoookk uzun bir süreç. işin kısası bana ne onerirsiniz? mevcut kilomu koruyarak vucudumu şekillendiremez miyim? karın yanlarındaki yağları eritip, omuzları, kolları genişletip, gogusleri şişirip? yani demek istediğim o bolgelerde yağların eriyip kas kutlesinin ortaya çıkması kiloyu koruyarak olamaz mı?

2. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    kac kilosun soylede ona gore bir nesleme programi cikar

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım kilo alamayı sadece göbek olarak görüyorsunuz?
    Kasların büyüdükçe kilonda artıcaktır.Kaslarınıda büyürmen için protein ağırlıklı beslenmen gerek
    basit oalrak kilonun 1-.15 katı kadar protein alman gerek.
    Rastgele beslenerek yağ olarak kilo alırız aşağıdaki yazıları okuyun anlarsınız kilo almanın mantığını.

S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g...9.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

S - Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir ?
    C - Kilo vermek kadar, kilo almak da pek çok insanın amacıdır.
    Kilo almak için harcadığınızdan daha çok kalori almalısınız. Bunu en iyi yapmanın ve kiloyu kas olarak korumanın yolu, bilimsel esaslara göre hazırlanmış bir "Vücut Geliştirme" programına başlamaktan geçer. Ancak bu şekilde artan ağırlığınızın "YAĞ" değil" KAS" olmasını sağlayabilirsiniz. Beslenirken de kalori alımını yavaşça arttırıp, ilâve birkaç öğünle gıda alımınızı takviye etmelisiniz. Bu amaç için üretilmiş kilo kazandırıcı doğal gıda maddelerini de (karbonhidrat ürünleri) kullanabilirsiniz. Yediklerinizin yağ değil, protein ve karbonhidrat olduğundan emin olmalısınız. Kendinize zaman tanıyınız, eğer, yılda 5-8 kg.lık kas dokusu kazanabilirseniz bu iyi bir sonuç demektir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Son düzenleme: 6 Şubat 2012
  4. arcani

arcani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boyum 1.74 kilo 74. çalışmadan once (çalışmadan 4-5 saat once) az yiyorum, çalıştıktan sonra 2 yumurta + meyva suyu+ yoğurt+ makarna, yaytmadan once sut içiyorum.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    4-5 saat çok uzun bir süre 2 saat önce yemek yiyin ve karbonhidrat ağırlıklı bir menü olsun

antremandan sonrada et tüketin protein için hergün yumurta yenmezki herşey protein değil vüğcuda birçok farklı madde gerekıyor

6. arcani

arcani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    antrenmandan 2 saat oncede yemek yemek antrenman sırasında tıkamazmı beni? antrenmandan once 3 saat olarak yemek yeme olarak planlamıştım. sonuçta midenin boşalması lazım ki kan midede toplanıp kaslara toplanamama olmasın. siz daha iyi biliyorsunuz tabii ama 2 saat sonuçta hazmedilebilir seyler yersek yeterli, ama hazmı zor seyler yersek 3 saat anca gelir sanırım. ya bana aslında haftada 1-2 kez bişeyler soracağım bu işlerde gerçekten anlayan online koç lazım :eek: iş dolayısıyla vaktim az. akşamları çalışıyorum. eve aldığım çalışma istasyonu ile çalışıyorum. lütfen bana yardım edin arkadaşlar. forumda okuduğum bilgiler faydalı ancak bazı ifadeler diğerleriyle tutmuyor çelişkili. bana biri şoyle çalış, şoyle beslen desin. uygulamaya o şekilde devam edeyim.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Antreman öncesi öğünüm nasıl olmalı?
    C-Antremandan 1,5-2 saat kadar önce uzun süre enerji verebilecek kompleks karbonhidrat içeren gıdalar mutlaka öğüne dahil edilmelidir.öte yandan günlük ihtiyacımız olan protein,vitamin,mineral,yağdan bu öğüne düşen miktarda yer verilebilir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Sayfayı Paylaş